yağ yakımı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve ALLy tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ALLy

ALLy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ali
    Yer:
    kocaeli
    arkadaşlar herkeze öncelikle iyi forumlar diliyorum.

24 Yaşında 1,89 boyunda 83 kg. birisiyim bel ve göbek gölgemde yağlanma var 2 haftadır her gün açık havada 30' yürüyorum sonrasındada 50'koşuyorum netür bir ilaç kullanırsam yağ yakımında faydasını görebilirim, maliyeti çok fzla olmayan ürünler olursa iyi olur...

Yardımlarınızı bekliyorumm .teşekkürler.....

2. redblood

redblood Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Antalya
    L-carnitine iyi deniyor ama denemeden anlamak cok guc istersen sende bi arastir fikir sahibi olursun....

3. ALLy

ALLy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ali
    Yer:
    kocaeli
    evet arkadaşlar yardım bekliyorum değerli hocalarımızdan , arkadaşlarımızdan yorumlar bekliyorum..

4. ALLy

ALLy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ali
    Yer:
    kocaeli
    yardım bekliyorum hocalarımızdan

5. wanderlei99

wanderlei99 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    forumu araştırırsan zaten birsürü örnek görürsün ...

YSF-JOSEPH bunu beğendi.
  6. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Neredeyse aynı boy ve ölçülere sahibiz. Ben 23 kilo verdim şimdiye kadar. Yağ yakımıyla ilgili daha önce l-carnitine kullandım fakat yağ ölçümünü yaptırmadığım zamanlardı. 1 ayda 7 kilo verdim fakat kastan mı gitti yağdan mı bilemiyorum. Şimdi ise daha bilinçliyim. 2.5 aydır spora tekrar başladım fakat supplementer kullanmıyorum. Sadece yağ yakımı için sana önereceğim bir takım şeyler var.

1.Bol proteinli, az karbonhidratlı, az yağlı veya yağsız şeyleri tercih et. Tavuğun göğsü (but veya deri sakın yeme), yumurtanın beyazı, diyet ton balığı, yağsız çorba, dana etinin sırt kısmı (çiğköftelik derler), Normal balık olarak levrek ye yağ oranı çok düşük. Bunların hiçbirini kızartma yapmıyorsun. Haşlama, buğulama veya ızgara. Hayatından tereyağ, ayçiçek yağı vs. çıkar. Yağlı hiçbirşeyi yeme. Sabah yiyeceğin birkaç zeytin vücudunun gereken zeytinyağını almasını sağlar. Normalde bunun için 20 zeytin falan lazım fakat diğer öğünlerde hiç yağ yemezsen. Bu da mümkün değil tabi. Bunun için sabah 4-5 zeytin ye. O da yağa gömülmüş olmasın tabi :).

Proteini bol fakat karbonhidratı da bol ürünleri sadece spordan 2 saat önce tüket. Patates, makarna, bulgur pilavı, barbunya, kuru fasülye, nohut vs.

2. Baharat yemeni arttır. her yemeği kara biber, pul biberle yemeye çalış.

3. Su tüketimini günlük 4-5 litreye çıkarmaya çalış. Su metabolizmayı hızlandıracaktır. Ayrıca her işeme işlemi vücuda 38'e yakın kalori kaybettirir. Günde 10 küçük tuvalet işlemi sana 380 kalori harcatacaktır.

4. Mide ve yan hareketlerini arttırarak o bölgelerde kas yapımını arttırırsan o bölgedeki yağ yakımı da artacaktır. Ayrıca o bölgeleri de sıkılaştırmış olursun.

Akay bunu beğendi.
  7. ALLy

ALLy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ali
    Yer:
    kocaeli
    çok teşekkrederm çok açıklayıcı olmuş çok saol dostum. ama nekadr sadık kalınabilir diete bilemiyorum günde 4-5 LT su içiyorum çok rahatlıkla ztn. yumurta sürekli yiiyorum seviorum. fakat ekmeği ve yağlı yiyeckleri naısl kısıcam bilemiorum. şuan sen kaç kilosun

8. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Ben 186 boyunda 103 kiloydum şu anda 79 kiloyum. Yağ oranımda %13'e düştü. Yağlı yemeklerden kısamazsan yağ oranın düşmez. Kilon düşse dahi bunun birçok kısmı kastan gider. Kasta azalma olursa yağ yakımın iyice azalır ve vücudun küçülür ve yağlı kalır. Yağ en büyük düşmanın olmalı. Örneğin alışveirş merkezinde 100 gramında 5gramdan fazla olan hiçbir yiyeceği alma. İnsanın günlük alması gereken yeterli yağ miktarı 30 gram. Bunu sağla gerisini kes.

Tabi en önemli şey gerçekten istemek. Yağlı yiyecek ve ekmeği nasıl kesicem gibi bir beslenme anlayışıyla zaten zayıflaman zor olacaktır.

Akay bunu beğendi.
  9. xelharith

xelharith Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Ogun sayisini arttir gun icindeki
    tek ogunde cok fazla yeme, normal bir ogununu ikiye bol iki ogunde ye
    ogunler arasinda en azindan 2-2,5 saat olsun, 3-3,5 saatten fazla agzina bir seyler atmadan zaman gecirme
    yagli karbonhidratlardan uzak dur (tamamen yagsiz bir gun gecirme tabiki)
    ekmegi birak, yemekler ekmeksiz daha guzel daha tatli
    su alimini arttir

Sayfayı Paylaş