Yağ Yakımı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve orkunsenturk tarafından 11 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. orkunsenturk

orkunsenturk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar Merhaba ,

İnanın forumda dolaştım ama sormak istediğim konu ile ilgili net bir cevap bulamadım.Eğer gözden kaçırmışsam lütfen moderatorler mesajımı silsin.Görüntü kirliliği yapmak istemem.

Ben 3 ay önce BB sporuna kilo verme amaçlı başladım ve 3 ay sonunda 6 kilo yağ verip 2 kilo kas kütlem arttı.İdeal kiloma gelebilmek için 3 kilo daha yağ vermem gerekiyor.

Ben haftada 5-6 gün çalışıyorum ve haliyle bu da beni yoruyor.fakat şöyle bir gerçek varki spordan çıkıp eve gittikten sonra canım pek birşey yemek dahi istemiyor.Spora gitmediğim günlerde ise acıkıyorum.Bu olay büyük ihtimalle psikolojik bir etkendir fakat ben alıştım.

3 Aydır sürekli cardio + çok tekrarlı farklı hareketler yapıyorum ve her gün hemen hemen bütün kas gruplarımı çalıştırıyorum.

Şimdi gelelim sorularıma .

1 - Vücut geliştirirken kimileri haftada 1 , kimileri haftada 2 kez aynı kas grubunu çalıştırın diyor.Bu durum benim gibi yağ yakmak isteyenler içinde geçerli mi ?

2 - En son vermeyi planladığım 3 kilo yağı verdikten sonra direk olarak az tekrarlı , süper setli programlara başlamalımıyım yoksa vücudumu bu kiloya alıştırıp , kilomu muhafaza mı etmeliyim ?

3 - En son olarak merak eden arkadaslar varsa.İlk ay L-carnitine , 2. ay Universal 3001 , 3. ay L-carnitine kullandım.

yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Blues bunu beğendi.
  2. ayıbogan

ayıbogan Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    bu kullandığın hapların veya ilaçların ne faydasını gördün onları kullanmadan da yağ yakamazmıyız...

3. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    onları kullanmadan tabiki yağ yakabiliriz. bunlar sadece yağ yakımına destek oluyor. Ve lütfen bunlara ilaç demeyin. Millet yanlış anlıyo ilaç deyince. Besin takviyesi vs gibi şeyler derseniz daha iyi olur. Çünlü ilaç değil bunlar.

4. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    1 - Vücut geliştirirken kimileri haftada 1 , kimileri haftada 2 kez aynı kas grubunu çalıştırın diyor.Bu durum benim gibi yağ yakmak isteyenler içinde geçerli mi ?

Yağ yakımı antrenmandan çok yaptığınız diyete bağlıdır. Unutmayınki sistem : Harcadığınız kalori aldığınız kaloriden fazlaysa yağ yakarsınız..

Antrenman sistemine gelince. Hafif ağırlıklarla çok tekrarlı kaslarınızı yıpratmayacak şekilde atrenmanlar yapıyorsanız o kasınızı haftada 1 çalıştırmanız az gelir. Kas gruplarınızı 3-4 defanın üstüne çıkmadan (ama dikkat çalışmalar yıpratıcı değilse) yapabilirsiniz.

Bunun dışında yüksek ağırlıklarla yapılan çalışmalar daha fazla kalori harcarlar. Bu gibi çalışmalarda haftada 1 bazen 2 yeterlidir.
    Ağır çalışmaların getirdiği bir diğer zorluk diyet sisteminizin değişmesi gerektiğidir.

Sizin antrenman tarzınıza göre önerim, Protein alımını kilo başına 1.5 da tutmak Karb. alımını 50-60 gramda tutmak olacaktır.

2 - En son vermeyi planladığım 3 kilo yağı verdikten sonra direk olarak az tekrarlı , süper setli programlara başlamalımıyım yoksa vücudumu bu kiloya alıştırıp , kilomu muhafaza mı etmeliyim ?

İstediğiniz kiloya ulaştığınızda terchi ettiğiniz sisteme geçiş yapabilirsiniz.
    Bu aşamada yeni bir diyet programı yararınıza olacaktır.

Kolay gelsin...

5. lanker_

lanker_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bi sorum var.günde 25dk bike ve tüm kasları çalıştırıcak ufak bir spor günlük cal yakım ihtiyacımızı karşılamaya yetermi ?

Sayfayı Paylaş