Yağ yakımı ve vücut geliştirmeye yeni başlıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bet10 tarafından 23 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    herkese selamlar;
    25 yaşında 1.73 boyunda ve 77 kiloyum. şimdiye kadar kilo problemim olmamıştı fakat yaş geldi artık heralde. yaklaşık 7-8 senedir 1.73 boy ve 68 kilo iken geçen yıl 70 oldum şimdide 4-5 ay içerisinde 77. şuana kadar diyet yada fitness yapmadım bana neler önerirsiniz?

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    beslenme nizi gözden geçirin dengelı ve saglıklı beslenmeye calısın.
    kılo ıcınde salona yazılıp kardıo yapıp aynı zamanda bodyde yapıp vucutu sekle sokabılırsınız

bet10 bunu beğendi.
  3. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle cevabın için çok teşekkürler kardesim.
    ben zaten haftada 1 gün fitness 1 gün halı saha 1 günde yüzmeye gitmeye çalışıyorum. ayrıca bir süredir(3-4 hafta diyelim) yediklerime dikkat ediyorum. ama net bir sonuç gözlemleyemedim.
    eğer tekdüze olmayan bir diyet listesi ve uygun bir fitness programı önerebilen birileri olursa memnun olacağım.
    ayrıca acaba yağ yakıcı ilaçlar alsam mı diye düşünüyorum
    bunun yanında eklem ağrılarım olduğu için koşu bandında fazla koşmak istemiyorum
    ilgilenen ve cevaplayan herkese teşekkürler...

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    pek kılon yok yag yakıcı gerekmıyor haftada 3-4 gun duzenlı olarak kardıo calısması yaparsanız ılerleme olur yoksa duzensız olunca pek bırsey beklemeyın

en az 30dk yapmaya calısın haftada 3-4 gun yuzme yapabılırsenız cok ıyı sonuc alabılırsınız ımkanınız varsa yuzmeyı 1 gun yerıne3-4 gune cıkarın

beslenmede yagı azaltırsnaız aburcuburuda bır sure kesersenız en azında zayıflayana kadar faydası olucaktır

bet10 bunu beğendi.
  5. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    peki yağ yakıcı gerekmiyor diyorsunuz da acaba kullanmamın ne gibi zararları var malum ağustostan önce biraz kilo vermek istiyorum :D
    bir de kardiyo için haftada 1 gün yapsam bana bir program yazarmısınız?
    ayrıca yüzmeyi haftada 2 ye çıkarabilirim en fazla...

6. Sultan61

Sultan61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yağ yakıcı kullanıp kullanmamakta kararsızım.

7. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bende aynı durumdayım çok fazla araştırdığım söylenmemez ama kalıcı hasar bıraktığına dair birşey okumadım... susuz bırakıyor ishal yapıyor vb gibi zararlarından bahsediliyor hep... ayrıca kullananlarda da baya etkili olmuş ....

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    173-77 kılosun yag yakıcı nedne gereksınkı brıkac ay duzgun spor yaparsanız fazlalıkları rahatlıkla verırsınız ben 20 kg verdım dogal olarak zorlanmadımda sızın vercegınız kılo daha az

kardıo olarka haftada 2gun yuzmenız varsa 1 yada 2 gunde kosu yapabılırsınız en az 30 dk sure ıle ardından mekık bel ahreketlerıne gecersınız

bet10 bunu beğendi.
  9. mebuto

mebuto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam, bu forumdaki ilk mesajım. Başlık açamadığım için buraya yazıyorum.

16 yaşımdayım, birkaç haftadır evde kendi çapımda vücut geliştirme hareketleri yapıyorum ama yakında spora gitmeyi düşünüyorum. Sizce vücudum spora gitmek için uygun mu, gelişebilir mi? Yoksa daha kilo vermeli miyim? Ayrıca omuz genişliğim nasıl? Onu da belirtirseniz sevinirim.

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/23/7896.jpg

bench_O

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    spor salonuna yazılırsan hocan yardımcı olucaktır her vucut gelısır gelısmez dıye bırsey yok o tamamen sızın beslenme calısma ve dınlenmenıze baglıdır ayrıca genetıkte onemlıdır bazıları hızlı gelısır bazıları yavas ama soncuda gelısırsınız

üst vucut calıstıkca kaslandıkca karın bolgenız daha az goze batar ama gened ekılonuzdan sıkayetcıysenız salonda antremandan once kardıo yaparsınız

11. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    cabarov cevapların için teşekkürler... ilgili başka birilerini de görsek daha mutlu olurdum...

bana uygun bir program öneren kimse olşmadığına göre kendi yaptığım ufak bir araştırma sonucu haftalık şu programa karar verdim

antreman olarak:
    pazartesi ---> 1 saat fitness
    çarşamba --> 1 saat yüzme
    cuma -------> 1 saat halı saha
    pazar -------> 1 saat yüzme

ve bunlara ek olarak her sabah uyandığımda 20 dk kadar mekik şınav ve ağırlık çalışmak istiyorum.

diyet olarak: tek yaşadığım için öyle çok özel bir diyet yapamnayacağım. bu nedenle şöyle uygun gördüm
    sabahları ---> nesfit ve yağsız süt
    öğlenleri ----> ızgara, salata veya zeytinyağlı olmak üzere az porsiyon
    akşamları ---> meyve, sebze yemeği ya da çorba, yoğurt gibi az yiyerek geçiştirmeye çalışacağım

ayrıca çok acıkırsam öğünler arası ya da yatmadan diyet bisküvilerden düşünüyorum

bunun yanında günde 3-5 sigara içiyorum ve haftada 1 gün alkol alabilirim...

lütfen yorumlarınızı yazarsanız memnun olurum........(özellikle cabarov)

Sayfayı Paylaş