Yağ yakımı ve sixpack istiyorum fakat nerede hatam var çözemedim..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ahmetsaldik tarafından 1 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ahmetsaldik

ahmetsaldik Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Denizli
    Öncelikle herkese merhabalar aranıza yeni katıldım. yaklaşık olarak 7 aydır bifiil bodybuilding le uğraşmaktayım. yaşım 21 boyum 1.84 ve 80kilodayım. ilk başladığım zaman (yani yaklaşık olarak eylül 2014) 95 kiloydum ve yağlı bi vücuda sahiptim. fotoğrafları da ekte belirticem zaten. Size sormak istediğim soruysa şu. Ben 95kiloyken de vücudum kötüydü, şuan 80 kiloya sporla ve diyetle düşmüş olmama rağmen vücudumu pek beğenmiyorum yani karın ve bel bölgemde hala yağlanma mevcut. şuan için yaklaşık 1 haftadır evdeyim ve programımı değiştirdim, koşu bandında 30dakikaya yakın interval cardio yapıyorum ve bölgeler içinse p90x kullanıyorum. sizce neyi yanlış yaptım bu zamana kadar yada bundan sonrası için önerileriniz nelerdir? yardımlarınızı bekliyorum çünkü ciddi anlamda kafayı yemek üzereyim. herkese iyi forumlar ve yanlış yere konu açtıysam da çok özür dilerim..
    Günlük Beslenmem ise hemen hemen şu şekilde:
    -Kahvaltı: 5yumurta beyazı, 1bardak light süt, olursa yulaf ezmesi yoksa 1tane elma.
    -Öğlen: Olabildiğince et (yaklaşık 300gramdan fazla olmamak şartıyla) tavuk yememeye özen gösteriyorum jinekomastiden şüphelerim var.. yanında yeşil çay.
    -Akşam: Babam bu konularda biraz anlayışsız olduğu için evde çıkan sebze yemeğinden az bir miktar ve maksimum 1dilim ekmek..
    Son olarak, tahmini vücut yağ oranım %19-20 arasında ve ben bunu %10a kadar çekmek istiyorum. Supplement kullanımına da açığım, önerilerinizi, yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar..

Ekli Dosyalar:

OttomannSlapp bunu beğendi.
  2. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Dostum benden sana tek önerim şudur ki; Aletlerle yaptığın tekrarları maksimum sayıda yap ama setlerini düzene sok yani 3x15 yerine 3xmaximum yapabildiğin kadar yap. Bunlara ek olarak sebze yemeğinden bol tüket çünkü kas onarımı ve vitaminler için gerekli olacaklar. Aslında bu işin %70'i beslenme diyoruz ya, pek de doğru değil bu. Beslenmen nasıl olursa olsun eğer sen her gün düzenli şekilde sporunu yaparsan ve bunu sadece spor salonunda yapcam diye kısıtlamazsan harbi harbi harika vücut elde edebiliyorsun. Bir arkadaşım 4 yıldır spor salonuna adım atmadı, hiçbir beslenme programı kullanmadı, diyet uygulamadı. Tek yaptığı şey şınav ve barfiks. Mekikte yapmadı sorduğumda ise hoşuma gitmiyor derdi :) Ve şuanda inan bana birçok spor salonu antrenöründen ve bu sporla uğraşan kişiden kat ve kat mükemmel vücudu var. Anlatabildim umarım aklımdakileri. Sevgiler, kolay gelsin.

3. ahmetsaldik

ahmetsaldik Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Denizli
    Cevabiniz icin cok tesekkur ederim oncelikle, diyete uymadigim zamanlarda icime buyuk dert oluyodu en azindan onu atlatmak adina buyuk bi adim oldu soyledikleriniz.. Yani kisacasi durmak yok yola devam diyoruz ozaman :)) tekrardan tesekkurler, iyi forumlar :)

OttomannSlapp bunu beğendi.
  4. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Aynen öyle dostum. Size de :)