Yağ Yakımı Ve Kaslar

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve egoTR tarafından 21 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. egoTR

egoTR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    öncelikle herkese merhaba..

yaş 21 kilo 75
    daha önce birkaç defa BB ye başlayıp bıraktım tekrar..

neyse uzun lafın kısası bu sefer bırakmayı düşünmüorm tekrar başladım..fakat fazla kilolarla başım dette..

araştırdım ki aynı anda hem kilo verip hem de kas yapmak mümkün değil..bende işe kilo vermekle başladım...1 haftadır sıkı bi cardio programı uyguluyorum diyet vs...

fakat aklıma takılan bişey var...şimdi aynı ANDA hem kas yapıp hemde kilo vermek mümkün değil...ama bu aynı an kelimesini neye göre belirliyoruz onu pek anlayamadım

yani demek istediğim...ben haftanın 4 günü cardio yapsam...2 günü ağırlık çalkışsam işe yarar mı
    kilo vermenin yanında..kas tonusu nu da koruyabilirmiyim

yoksa ağırlık çalışmaya başlamadan önce iyice kilo mu vermek gerekir ??

kafamı karıştıran tek konu bu işte....yardımcaı olursanız sevinirimm

dumbelllls

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Sen ağırlıkta çalış, cardioda yap... Ama amacın yağlarından kurtulmak olsun, kas olarakta büyümeyi hedefleme, onun yerine yağlarından kurtuldaktan sonraki büyüme çalışman için onları iyice hazırla, tendonlarını güçlendir...

egoTR bunu beğendi.
  3. egoTR

egoTR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    bilemiyorum valla..çok araştırdım bu konuyu..çok kafam karıştı ...halen de kararsızım ..cardio ya devam ediorm..ama kollarım felan kürdanlaşmaya başladı :D:D göbek duruyo haliyle

Son düzenleme: 22 Ekim 2007
  4. jannissary

jannissary Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bildiğim kadarıyla belli bir yağ oranının altına inmek gerekiyor... onun öncesinden yapılan bb çalışmaları yağları parçalıyor ve diyet+kardio döneminde kas kaybetmeni engelliyor...önce bi yağ yüzdeni belirle buraya yaz muhtemelen bu konuda billgisi olan arkadaşlarımız
    sana uygun olan zamanı söyleyecektir kas inşası ve büyümen gerken zamanı

egoTR bunu beğendi.
  5. egoTR

egoTR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    peki bu zayıflama döneminde L-carnitine kullansam...1 gün BB bir gün cardio yapsam?? iyi bi fikir olur mu

6. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Önce yağlara odaklanmanı tavsiye ederim, sen ağırlık idmanını da yap, ama asıl hedefin kardio olsun, mesela haftada 3 gün ağırlık idmanı yapıyorsan geri kalan 4 gün 45 dakikalık yüksek tempolu kardio yapman iyi olur. Bu arada L-carnitine'de kullanabilirsin ancak, hemen tavsiye etmem, sen 1 ay supplementsiz idare et, sonralarda yağ yakımın zaten yavaşlayacak, o aralarda L-carnitine kullanırsın. Birşeyi daha söylemeden geçemeyeceğim, o da DİET, işin sırrı bu.

egoTR bunu beğendi.
  7. egoTR

egoTR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    ben 2 saatlik cardio yapıodm 1 haftadır:D fazla asılmışım galba...diyet te yapıosm tabi..2-3 kilo gitti şimdiden..nerden gitti bilmiorm ama göbekten olmadıı kesin...neyse tavsiyeleriniz için çok teşekkürler..ilerde görüşürüz tekrar:)

8. egoTR

egoTR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    peki son bişey sorucam..forumda verilem YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN GENEL BB programını uygulasam...o prog 1 gün BB 1 gün dinlenme var...dinlenme yerine de cardio yapsam..yani 1 gün BB 1 gün cardio...olurmu.....yoksa 3 gün arka arkaya BB 4 gün arka arkaya cardio mu??

9. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Kendini çekmiş bir elbise olarak düşünebilirsin. Aslında göbeğinde de yağ azalması oluyor ama vüdunun her bölgesinde yağ kaybettiğin ve aynada sürekli kendine baktığın için bunun farkına varamıyor olabilirsin. Bu sürekli böyle gitmeyecek tabikide zaman içinde vücut göbekten daha fazla yağ vermeye başlıyacak
    Sabrın sonu selamettir, dayan egoTR:D

Bozo-Baku ve egoTR bunu beğendi.
  10. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    İlk söylediğin daha iyi olur, diğer şekilde vücudunu hem çok yorarsın hemde bodyye 4 gün ara verdiğin için adaptasyon sorunu yaşayabilirsin, aynı şey cardio içinde geçerli tabiki...

Bozo-Baku ve egoTR bunu beğendi.
  11. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    1 gün body, 1 gün kardio idealdir, hatta sen ağırlık idmanından sonra 15-20 dakikalık bir kardio da yapsan fena olmaz hani, madem yapabiliyorsun ;)

12. egoTR

egoTR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    oooo cardiom sağlamdır...göbeğe bakmayın siz :D çok teşekkürler yorumlarınız için..1 ay sonra görüşürüzz :)

13. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Vallahi helal olsun diyorum, nasıl sıkılmadan yapabiliyorsun bu kardioyu? Bana çok zor geliyor, çok üşengecim :p

14. egoTR

egoTR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    sende sporcu bi kıza aşık ol...kim tutar seni bisiklette,koşu bandında he? ehhehee:D:D

15. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    amaç yag yakmak ise : agırlık idmanını yapıp arkasından kardıonu yapmak ıyıdır nedenmı:

sonucta yag yakmak vucuttan kılo atmak hareket ve dıetle basarılır.bu hareket cesıdı vg veya karddıo olabılır cunku onemlı olan harekettır.

vucu zaten kardıo ya baslamanla ılk onbes veya yırmı dakka sonra yag yakmaya baslar.ılk basladıgında agırlık ıdmanını yap.cunku agrlık ıdmanında vucut saglam enerjı harcar,vucudun yag yakma esıgıne gelsın.kardıoya basladıgında dırekt yag yakmayla baslarsın.

onemlı olan bır dıgr konu dıet:karbu-onhıdratı az proteını yuksek tut cunku vucut proteını sındırırkende enerjı harcar(karbonhıdrattan daha fazla).kı proteın kılo verırken kastan kaybetmemenı saglar.supleent kullanma en basta cunku vucudun yapabıldıgını yakabıldıgını bır yaksın.zaten bır plato evresıne yanı duraksamaya gıreceksın.ıste bu anda bır atesleyıcı vucudu o evreden cıkaracak bır suplement.(ornegın l karnıtın,kafeın veya aspırın.termojenık yag yakıcılardan )bırını kullanabılırsın.

ve en önemlısı kılo vermeyı kafana koy .bıkma yorulma,yarıda bırakma.
    azım bunların hepsının ustundedır zaten karnında 6 paketı gorunce bır daha kılo almak ıstemezsın..:)

saygılar sevgıler

Bozo-Baku, precorefx ve egoTR bunu beğendi.
  16. egoTR

egoTR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    çok güzel açıklamışsn NİKE sağol..bana ve biçok arkadaşa yardımcı olacak,moral verecek bi yazı olmuş :)

ama ben tam netleştiremedim kafamda yine de..

beynin hipotalamus bölgesindeki bir salgı bezi..ya yağ yakımı ya da kas inşaası için sinyaller gönderirmiş..yani aynı anda hem kas yapmak..hemde yağ yakmak çok zor bi olay mışş..

bende kararsızım o yüzden açıkçası..hem body hen cardio aynı günde..yada arka arkaya..olur mu olmaz mı? :)

17. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    sayın arkadasım evet aynı gunde vaktın varsa .önce agırlık ıdmanını yap,arkasından kardıonu yap.cık pırınc lapanı tavugunu ye .bol su iç.multıvıtamınını al uyumana dıkkat et.yaglı yemek yeme fazla aburcubur yeme.haftada bır gun of gun yap.idmana gıtme.gor bak kılo nasıl verıyorsun.forumuda ıyı arastır.yag yakma bolumunu makalelerı oku.takılan aklına bısey olursa yazarsın tekrar

saygılar

egoTR bunu beğendi.
  18. egoTR

egoTR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    çok sağol tekrardan bunları uygulamaya çalışacağm..sonucu görürüz hep beraber :)

19. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Tekrarlamış oluyorum ama, eğerki hormonların düzgün çalışıyorsa, beslenmene de dikkat ediyorsan, bu işin olmaması için bir sebep yok. Ama gerçekten de en en en önemlisi beslenme.

egoTR bunu beğendi.
  20. egoTR

egoTR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    beslenme düzenim berbat diyebilirim...öğrenciyim kıbrısta :) bazen günde sadece 1 öğün yediğim bile oluyo...ama dikkat ediorm bu aralar sağlıklı beslenmeye

Sayfayı Paylaş