Yağ Yakımı ve Kardiyo çalışmaları

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Neshter tarafından 4 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Neshter

Neshter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    En Başta Selanın Aleyküm abilerim Kardeşlerim yaklaşık 2 yıldan beri bu spora ilgi duyuordum ama fırsatsızlıktan yapamıyorum 2 ay önce başladım salona ama buradaki değerli kardeşlerimiz kilomun fazla oldugunu ilk önce yağlardan kurtulmam gerektigini anlatılar. Bende kardiyoya başladım ve hafif ağırlıkta çok tekrarla agırlık çalıştım (bi arkadaşımız bb çalışmanın yağ yakımını ve metabolizma hızını arttıracagını söylemişti ) nasıl yag yakacagımı nasıl kas yapacagımı ne yemem gerektiğini falan her gun araştırarak öğrenmekteyim. Ama ne kadar çok bilgi edinirsem okadar aklım karışıyor. Her yerde birbirinin zıttı şeyler söyleniyor dun almanyada fitness hocalıgı yapan biriyle tanıştım bb yağ yakmada etkisi olur ama yok denecek kadar etkisi olur senin yapacagın koşu bandında 1saat tempolu yürüyüş yapmaneger koşarsan etleri yakarsın yağ yakmak için tempolu yürüyüş yapman lazım dedi ben yediğim yemeğin kalori hesabını yapıyorum şu anda
    çok sıkı bir diyet uyguluyorum ayrı yeten carnitine aldım onuda kullanıyorumkimi bb önce kardio kimisi bb sonra kardio yağ yakımını hızlandırır diyor kimisi koşu yağ yakar kimi tempolu yürüyüş yag yakar diyor ne yapacagımı şaşırdım sizce en doğrusu nedir ne yapmayalım bb yerine kardio çalışsam daha fazla yakarmıyım?a32

2. lord_aragorn

lord_aragorn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Sivas
    Öcelikle Aleyküm selam bende senin gibi body yapma kararı almıştım ve 94 kiloydum.1buçuk gibi bir ayda 82 kiloya düştüm bu 1 buçuk ayda bolca koştum sıkı bir diyet uyguladım.2 buçuk aydırda vg yapıyorum.yağ oranım şuan %12 geçen ay %16 idi sana vg ile yağ yakılmaz diyen güzel yalan söylemiş :D diyetine ve cardiyo ya devam et carnitinden de çok bişey bekleme derim bende multi power kullandım çok büyükte bir etkisi olmadı yağ oranını azalt daha sonrada vg ye başla derim ben kolay gelsin

3. wormwood3

wormwood3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    arkadasım etleri yakma gibi birşey olamaz sonucda et denilen şey halk arasında dır o deridir derininde yanması cok zordur yanan 3 madde vardır 3 ü de enerjiye döndürülerek yakılır bunlar yağ karbonhidrat ve proteindir protein ancak düzensiz beslenmeyle yakılır karbonhidrat ve yağlar ise enerji ile spor esnasında yakılır ama ilk önce karbonhidrat sonra yağ yakılır en son protein ztn iş protein yakılmasına gelmişse vay haline ölmüşsün demekdir %1 yağ oranı bile yokdur yani . sen kardiyoya devam et yararını görürsün hadi kal sağlıcakla :)

4. ömertuba35

ömertuba35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cardio için yağ yakarsın diyorsunuz fakat nasıl bir cardio yağ yaktırabilir ??? yani tempolu yürüyüş tarzında mı yoksa kosu tarzında bir cardio mu yağ yaktırır ? cewaplarsanız cok sevinirmmm :)

5. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    aleyküm selam yağ yakımı için kalp atım hızının belli bi aralıkta olması lazım yanlış hatırlamıosan 145ti doğrusunu bilen düzeltebilir yürüyerek bu hızı yakalarsan ne ala
    ayrıca yağ yakımına cardio yardımcıdır esas önemli olan beslenmen
    giren kalori çıkandan az olacak bu kadar basit tabi kan şekerini fazla dengesizleştirmeden

6. Neshter

Neshter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Doğru duzgun birşey yemiyorum tamel gıdaları alıyorum kkola cips tatlı cerez gereksiz herkeyi attım karbonhidratı düşürebildigimkadar düşürdüm şimdi interval koşu yapacagım en guzel yag yakımı şekli o olduguna kara verdim

Sayfayı Paylaş