Yağ yakımı ve cardio icin yeterli mi ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve oktayd tarafından 5 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    :D ercan hocam ne hikmetse hep bu konular uzayınca bu ccmssx te katılıyor otomatık mesaj alıyor sanırım

3 üde bırbırının aynısı aynı şeyleri savunup her mesajlarına teşekkür etmekle meşguller snaırım amacları bu.

sitede yazan bılgılerın yanlış olduklarını söylüyorlar bu yanlışı düzeltsinler bari bu kadar insan bu siteye gırıp bılgı almaya calısıyor orda yazanla sizlerin yazdığı 360 derece farklı

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    dunya degisiyor :)

Dunya yuvarlak diyen adami asmaya kalktilar herkes düz diyordu

Dünya düz mü yuvarlak mi ?

Kimiz neyiz nerdeniz tesekkur gibi seylerle ugrascaginiza birsey bildiginize inaniyorsaniz bilimsel desteklerle yapilmis bagimsiz gozlemlerle desteklersiniz

Ama her zaman konuya degil kisiye odaklaniyorsunuz ve foruma verdiginiz de 0 bu yüzden

3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Yooo ne savunması, savunma filan yok sadece deneyip tecrübe ettiğimiz şeyleri paylaşıyoruz ;)

Beğenme konusuna gelince ben özellikle bilimsel gerçekler yazıldığında teşekkür atıyorum :)

Forum yanlış demiyoruz; sadece bir başlığı sanki Vg kanunları gibi kullanmıyoruz; bunun yerine burada yazılanlardan doğru da var eksikte diyip araştırıyoruz okuyoruz, şuan bildiğimizin en iyisi en doğrusu bu ancak daha iyisini öğreneceğiz mantığı ile irdeliyoruz!
    Tamam bu başlığın bütün maddeleri doğrudur ve kanundur deyip kabullenmiyoruz, araştırıyoruz kendi üzerimizde deniyoruz ve tecrübelerimizi aktarıyoruz :)

4. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    yukarıdaki soruma cevap verirseniz sevinirim.

5. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0

Evet gayet güzel :)

Ketojenik beslenmeler genel mantık hızlı Kh ları tamamen terketmek, sağlıklı Kh ları olabildiğince minimuma çekmek...
    Sağlıklı yağlar ve proteinler sen doyana kadar ;)

Bu şekilde oluşturduğun beslenmeler doğru aynı yukarıda ki gibi :)

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    neden sıtede yaznalarla sızınd edıklerınız tamamıyle zıt neden ikili yorumlar yapıyorsunuz cıkıp demıyorsun bana gore sıtedekıler tamamıyle yanlış sitede karbınhıdrat tuketın dıyor yagları mınumuma ındırın dıyor kızartma yemeyın dıyor

sız tam tersını dıyorsunuz

tecrube edınmısım dıyorsun 2 ay diyet yaptın dıye tecrubemı edınmış oldunuz?

biz sızın tecrubemıze gore tum bıldıklerımı çöpe atalım o zaman 2 aylık dıyetle herşeyı değiştirelim

7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    kızartma bizde yemiyoruz kızartma kansorejendir.

bizim tecrubelerimizin aksi yönünde bilgileriniz varsa buyrun sunun görelim

dünya degisiyor o bilgiler guncelligini kaybetti artık

cok basit sorular soruyorum sizlere

yag depolama hormonu nedir ? Cevap alamıyorum

yag yakma hormonları nelerdir ? Hangi sartlarda salgılanır ? cevap alamıyorum

yag depolama hormonunu yediklerimizden en cok neler etkiler ? gene cevap vermiyorsunuz

bir cember cizmissiniz etrafında dönüp duruyorsun Bosa yazıp kendini yorma cünkü bilimsellikten uzak ezberci yazdıkların hepsi de ne yazikki bomboş

Bakın baska bir doktor ne diyor ?

Simdi de cevap alalım glukogan testesteron ve büyüme hormonu ne zaman salgılanır ? insülin hormonu ne zaman salgılanır ?

Son düzenleme: 7 Ocak 2012
    ZeusS_ bunu beğendi.
  8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    spor yapan bırıne karbonhıdrat alma yağ ye dıyorsun senın dedıklerını evhanımları uygulasın burası body forum yağ yıyerek spord ayeterlı enerjıyı sağlayamayız ınsılulın yukselınce anı enerjı ortaya cıkar antremanda bu önemlı ve antreman sonrasıda boşalan ınsulın depolarını doldurmalıyız

sen spor yapmıyorsun dıye herkes senın gıbı beslenemez pc karşısında nöbet tutuyorsun yazdıklarına cevap gelır gelemz cevap verıyorsun çık gezhava al biraz

1. Karbonhidrat Diyetinin Zararları
    Kilo vermek amacıyla diyet yaparken karbonhidrat yönünden yetersiz gıdalarla beslenmenin hafıza kaybına sebep olduğu belirlendi. Boston’da tufts üniversitesinde yapılmış bir araştırma sonucunda karbonhidrattan kısarak zayıflayan kişilerin hafızalarının kötü olduğu gözlemlendi.
    Beynin çalışması için gerekli olan enerji karbonhidratlardan sağlanır. Bu nedenle atkins türü diyetler bir hafta sonunda hafızayı zayıflatır.
    Zararını bile bile karbonhidrat bakımından yetersiz bir diyet uygulamak doğru olmaz. Bu yüzden diyet listenizden karbonhidratı çıkarmamalısınız. Hatta diyet listenizde yalnızca karbonhidratın olmasına değil tüm vitaminlerden yeteri kadar olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde zayıflarken sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
    Önemli olan hızlı zayıflamak değil sağlıklı zayıflamaktır.
    Hızlı verilen kiloların kısa süre içerisinde katlanarak geri döneceğinden emin olabilirsiniz. Kilo verme sürecinde vitaminlerin önemi normal zamandakinden daha da fazla oluyor. Örneğin diyet listenizde protein yoksa ve hızla kilo veriyorsanız verdiğiniz kilo yağlar eridiği için değil kas erimesi yaşadığınız içindir. Bu yüzden diyet listenizde her besinden yeterli miktarda olmasına önem vermelisiniz.

2.Kilo vermek için uygulanan düşük karbonhidrat-yüksek protein diyetinin, böbrek taşı ile kemik kaybı riskini arttırdığı saptandı.

Güney Dallas Tıp Merkezinde yapılan ve altı hafta süren araştırmada, enerji harcamak için ihtiyaç duyulan karbonhidrat eksikliğinin, vücudu enerji yakmak için başka kaynaklara (yağlara) yönlendirdiği, bu durumda da kandaki asit miktarının arttığı belirlendi.

Yüksek protein diyeti uygulayanlarda ise böbrek taşını engelleyen sitrik tuzu oranının yüzde 25 düştüğü gözlendi.

Popüler diyet, kanda asit artmasına neden olan hayvansal gıdalar ile alkalin eksikliği meydana getiren beslenme şekli olarak biliniyor.

The American Journal of Kidney Diseases dergisinde yer alan araştırma raporunda, yüksek oranda protein diyetinin, kandaki asit oranını yüzde 90 artırabildiği, vücutta ise karbonhidrat eksikliği meydana getirdiği belirtildi.

DENGELİ BESLENME VE EGZERSİZ

Güney Dallas Tıp Merkezinde yapılan ve altı hafta süren araştırmada, yüksek protein diyeti uygulayan deneklerin idrarlarında, böbrek taşını engelleyen sitrik tuzu oranının yüzde 25 düştüğü gözlendi.

Dr. Chia-Ying Wang, bu diyeti uygulayanların kilo verebildiğini, ancak sağlık açısından kendilerini riske soktuklarını açıkladı. Vücudun enerji harcamak için karbonhidrata ihtiyacı olduğuna işaret eden araştırmacılar karbonhidrat eksikliğinin, vücudu enerji yakmak için başka kaynaklara (yağlara) yönlendirdiğini, bu durumda da kandaki asit miktarının arttığını belirtiyor. Vücudun yağları kullanarak enerji harcamasıyla, ketoasidoz (kanda keton cisimciklerinin artmasıyla meydana gelen patalojik durum) meydana geldiği biliniyor.

Uzun dönem yüksek protein diyetini uygulayanlar arasında osteoporoz hastalığı riskinin de arttığına dikkati çeken uzmanlar, dengeli beslenme ve egzersizle kilo verebilmenin daha sağlıklı olduğunu kaydediyor.

3. Karbonhidrat rejimi hafıza kaybına yol açabiliyor.
    Zayıflamak için rejim yapılırken karbonhidratlar bakımından zengin besinlerden kısmanın hafıza kaybına yol açabildiği belirlendi.
    Daily Mail gazetesinin haberine göre, Boston’daki Tufts Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, rejim yaparken karbonhidratlı besinlerden kaçınanlar, yapılan hafıza testlerinde, rejim sırasında bir miktar makarna, ekmek ve patates yemelerine izin verilenlere göre daha kötü durumda çıktı.
    Karbonhidratların beyin için çok önemli bir enerji kaynağı olduğunu hatırlatan bilim adamları, Atkins türü rejimlerin yapılmaya başlanmasından sadece bir hafta sonra zihni performansın düştüğünü belirttiler.

Araştırmanın başkanı Holly Taylor, moda olan düşük karbonhidratlı veya karbonhidratsız rejimlerin düşünce ve idrak üzerinde çok güçlü olumsuz etkisi bulunduğunun yapılan bu araştırmayla görüldüğünü söyledi.
    Araştırma, 22 ile 55 yaş arasındaki kadınlar arasında yapıldı. Araştırmaya katılanlardan bir kısmı düşük kalori, bir kısmı ise düşük karbonhidrat rejimine girdi.
    Bir hafta sonra yapılan hafıza testlerinde, düşük karbonhidrat rejimine girenlerin düşük kalori rejimine girenlerden daha kötü performans gösterdikleri belirlendi.
    Düşük karbonhidratlı rejimlerin en ünlüsü, un, şeker, patates gibi karbonhidratlı besinleri yasaklayan, protein ve yağa ise izin veren tartışmalı Atkins rejimi.

letsgoheat96 bunu beğendi.
  9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

bende spor yapıyorum merak etme :) benimi takip ediyorsun tüm gün yoksa müneccimlik mi var :)

neden sporda yeterli enerjiyi saglayamaz glikojen depoların ne kadar enerji aldıgını bilmiyormusun :)

tabi siz gibi insulin kanımızda yuzdugu surece vucud kendi yagını enerji kaynagı olarak kullanamaz o yüzden enerjisiz kalıyorsunuz tabi bu yaptıgınız yanlısı dogru diye lanse etmenin bir anlamı yok

ayrıyeten yaglar karbonhidratlara göre daha iyi bir enerji kaynagı degilmi ? Yaglar kaslarda laktak birikimi yapmıyor ve yorulmuyoruz karbonhidratları enerji olarak kullanırsak daha cabuk yoruluyoruz

insulin yag depolama hormonudur insulin yukselince nasıl ani enerji patlaması oluyor doping mi bu insulin :)

neden sorularıma cevap veremiyorsun :=) yazdıkca kendini batırıyorsun farkındamısın :)

bence ilk önce tıp ve insan vucudu hakkında makaleler okumaya basla doktorların yazdıgı

sonra insan vucudunun hormonlarının islevi ve hangi sartlarda salgılanacagını arastır :)

daha daha sonra :)

gel buraya cevap yaz tartısalım

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamalı :)

Cidade de Deus batıyorsun :)

biz yuksek protein diyeti uygulamıyoruz ki

düsük karbonhidrat tam protein yüksek yag

sen le benim aldıgım protein aynı kilo x 1.5 gr

o zaman bu saydıgın tüm riskler senin icinde gecerli :)

ne guzel iste yaglara yönlendiriyor :) amacımız yag yakımı degil mi ? daha ne istiyorsunuz :) kandaki asit miktarını ne kadar arttırmıs ? ne olmus ?

tam calısmayı kopyalamalısın nasıl benim pumbed linklerindeki tam calısmaları kopyaladıgım gibi

yüksek protein degil yüksek yag tukettigimiz icin bu bir risk se sizler icinde gecerli

yuksek karbonhidrat tuketen bir diyet yapsam 2000 kalorilik

150gr protein 600 gr
    1400 kalori kalırdı bunun 1300 kalorisini karbonhidrattan 100 kalorisini yagdan alırdım sizin beslenme sekliniz asagı yukarı bu

biz gene 150gr protein alıyoruz 600 kalori
    geri kalan 1200 kalori yag 100 kalori karbonhidrattan alıyoruz protein oranı aynı oldugu icin bu dedigin riskler dusuk karbonhidrat veya düsük yag tüketimi acısından birsey farketmiyor

10. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım hala daha Kh diyeti diyorsunuz; ne diyeti yahu sağlıklı beslenme!

Ketojenik beslenmeler hayat boyu sürdürelecek SAĞLIKLI beslenme şekilleridir!!!

Diyet filan yok! Ben hiç hesap filan yapmıyorum; sağlıklı Kh lardan günlük ne kadar aldım diye saymadan hesap etmeden yiyorum;yağlar ve proteinlerde aynı şekilde!!!

Ve ben sana 1 tüyo daha vereyim mi; ben Karatay beslenmesine geçmeden önceki ay low-carb diyeti yapıyordum (çok saçma bir diyetti kalori hesabı yapıyordum, her şeyi yağsız yiyorum ve Kh ları hızlı yavaş ayırt etmeden 200gr kadar alıyordum) o ay ben hiç yağ yakımı verimi alamadım deli gibi kardio yaptığım halde, ama Karatay beslenmesine geçtiğimde yağları bir arttırdım Kh ları düzelttim müthiş bir verim aldım ;)

Kısacası bu beslenmelerde Yağların önemi müthiş büyük!
    Sağlıklı yağlar olmadan yağ yakımı olmuyor :)

2 aydır yapıyorsun cümlesine hiç takılmıyorum bile ben hadi 1 aydır yapıyorum, heldic yılı aşkın yapıyor, o adamında tecrübesine itibar etmiyorsun...

Dünya değişiyor, kendinizi değiştirin arkadaşlar :)

11. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ben yasam boyu boyle yasamayi dusunuyorum param yettigi derece :)

cok fakir birisi olursam bulgura talim etmek zorunda kalirim yasamak icin :)

Massai kabilesindekiler diyor ki otu hayvanlar yer bizde onlari yeriz diyolar

Hergun yagli et kolestrol ama kalp hastaliklarinin k si gozukmuyor :)

12. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    tartışma hararetlenmiş bakıyorum da :)
    şaka bir yana az önce lcw magazasından geldim.artık 36 beden pantalonlarım giyilmeyecek hale gelmişti.
    hatta kemer tutamaz halde diyebilirim.

denemek amacıyla 34 beden aldım bir baktım o da bol geldi :)
    daha sonra 32 beden aldım ve tam oturdu diyebilirim hatta hafif bolluk bile var popo kısmında kısmıyor yani tam istedigim gibi...

ilk sorum sabah kahvaltısını forumda gördügüm sandwich şekilde yapmak istedim fakat feci rahatsız etti beni

yarım kepek ekmek 2 yumurta lor domates peynir ve yeşil çay..
    son derece rahatsız oldum simdi corba ve marul lor yogurt yiyorum..

sizde sandwichte neden böyle yaptı beni ?

yag yakımına şubat hatta marta kadar devam etmeyi düşünüyorum.
    ne diyorsunuz ?

13. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Çorba ve marul lor yogurt da iyi bir seçim ;)

Kendi beslenme alışkanlıklarına göre öğünlerini istediğin gibi şekillendirebilirsin :)

Bende mesela yağlı fazla yiyemiyorum, özellikle hayvan iç yağları mideme dokunuyor fakat ketojenik beslendiğim için günlük mutlaka yağ yemem lazım kendime göre düzenledim; hayvanların yağsız kısımlarını tercih ediyorum haşlayıp tereyağı ile kavlıyorum ;)
    Allahtan en fazla almam gereken tereyağı-zeytin yağı dokunmuyor ;)
    Bir de fındık-fıstık ile destekledim mi günlük sağlıklı yağ alımımı tamamlamış oluyorum ;)

14. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    hocam size bir şey daha soracagım.
    8'den sonra genellikle birşey yemiyorum ama canım birşeyler istiyor şu 2gündür bende
    tuzlu yer fıstıgı alıyorum 100 gram kadar fakat yedikten sonra inanılmaz derece de karnımda yanma ve rahatsızlık oluyor.
    bende karın kası hareketleri yapıyorum geçsin diye.

sizden istegim 9-12 arası yiyecbilecegim en zararsız şey ne olabilir ?
    şu 2 gündür geçiştiremiyorum maalesef

15. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam fındık-fıstık ye o saatlerde ama tuzsuz olsun ;)

Bütün besinlerini tuzsuz tercih etmen lazım sağlıklı beslenme modülünde önemli :)

Birde tuzsuz dene bakalım yine dokanacak mı? ;)

16. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Ben çiğ kuruyemiş yiyorum %20 karbonhidrat var.

Zaten insan ne kadar yiyebilir ki? Aldığımız 3-5 gramı geçmiyor.

Masadan karonhidratsız ve %100 doyduğumu hissederek kalkıyorum.

2 öğün yapıyorum arada 11 saat boşluk var.

11 saat içinde kuruyemiş, çay, kahve(elbette şekersiz) ve sudan başka bişey yok.

Zaten canımda istemiyor...

Herhangi bişeyin krizine girmiyorum. :) Neden acaba :)

17. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    sn zeuss,

eski dietinizi , kan grubunuzu ve yeni dieytinizi ,geçiş sürenizi i belirtirseniz ,belki değişiklerin bu kadar kısa zamanda ne olduğunu müşahede ederiz*!..

tek tek gram gram ...))

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:21 ----------

------

cevap : "sandviçler en yüksek kalorili yiyeceklerdir...çorba, yoğurt en az kalori içeren seyreltik besinlerdir...) ayrım ekmek ve bunlarla kilo falan veremeyeciğinize göre ?!...)

18. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    sayın ercan gürgöze
    kan grubuyla besinlerimizin bir alakası var mı acaba ?

ayrıca finallerden sonra istanbula gidecegim.
    yag oranı yada ne bileyim gerekli testleri ne adı altında ve nereden temin edebilirim.
    herhangi bir devlet hastanesi olabilir mi ?

19. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Eski diyetim: Low-carb diyeti + Hiit cardio + Ağırlık antremanı (belden verdirdiği ölçü 1cm)

Uygulanışı: günlük yağ 50gr, protein 100-110gr tamamı yağsız, Kh hızlı yavaş ayırt etmeden günlük 200gr günlük hedeflenen kalori 2500-2800cal

Yeni programım: Karatay sağlıklı beslenmesi (diyet değil) + Ağırlık antremanı (belden verdirdiği ölçü 3cm)

Uygulanışı:
    Sağlıklı Kh lar günlük sınırsız doyana kadar (domates-biber-salata yeşilleri, sebze yemekleri, fındık-fıstık-ceviz-badem ve sabah krep te kullandığım 20gr kepek unu)
    Sağlıklı yağlar her yemekte kaçınmadan bol bol kullanacak şekilde sınırsız (tereyağı, zeytin yağı, balık yağı)
    Sağlıklı proteinler sınırsız doyana kadar (et döner, tavuk döner, köfte, sucuk, ton balığı hepsi yağlı olacak şekilde)
    Günlük alınan muhtemel kalori 3000-4000cal civarı

Durum ortada sağlıklı yağlar olmadan, hızlı Kh terkedilip metabolizma tedavi edilmeden gerçek bir yağ yakımı olmuyor ;)

Kan grubunu yazmayacaktım, tutupda oradan bir şey yakalayıp hayatın anlamını sunmaya kalkarsınız diye ama...
    Gerçek şu ki bu forumda en başarılı ve uygulamada performans veren yağ yakım tavsiyelerini veren kişi "Heldic" !!!
    Sağlıklı yaşam anlamında da aynı şekilde, foruma kattıkları ve bir çok kişiyi hem yağlarından kurtardığı hemde sağlıklı beslenmeyi gösterdiği ortada...

Dn: kan grubum a+

Son düzenleme: 8 Ocak 2012
    olea ve heldic bunu beğendi.
  20. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    guzel sozleriniz icin tesekkur ederim

Alinan kalori farkina bakarsaniz kalori hesabinin tamamen yanlis oldugunu anlarsiniz

2000 ve 4000 kalorilik diyet 4000 kalori alinmasina ragmen yag yakimi daha fazla

ZeusS_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş