Yağ Yakımı Ve Antraman Tarzı İle İlgili Tecrübeleriniz Lazım :)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Onur_yx tarafından 29 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Onur_yx

Onur_yx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende Sitede yeniyim arkadaslar herkese merhaba.öncelikle durumumu kısa bir özet yapiyim.

4 ay önce boy 175 kilo 135 :) suanda kilo 108 ve kafamdaki hedef 90 kiloya kadar inip bady sporuna devam etmek inerimde inmek problem değil ama çalıstığım salonu işleten arkadasım bu kiloda bady programı yazıp bana vermek istediğini ve çalısmaya baslamamı tavsiye etti haftanın 6 günü salandayım cardioy lada desteklersin dedi.diyer yaptığım fazlada bise yemediğim için setlerde zorlanma ve kilo arttırmada problem doğal olarak yasıyorum o programıda yaparken kesin yaşarım şimdi gelelim soruma.
    Protein tozu ve amino asit le beraber diyetime devam ederek listemi yapmaya çalıssam kilo vermem yavaslarmı tavsiye edermisiniz? veya ne önerirsiniz? Şimdiden Teşekkürler

2. aydın aslan

aydın aslan Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    personal trainer and 2.kademe vücut geliştirme ant
    Yer:
    istanbul
    o kadar kilo vermenizden ötürü tebrik ederim sabrınızı da takdir ederim.şimdi sorunuza yardımcı olmaya çalışalım.1-protein tozu kullanmanız kasınızın yenilenmesine ve protein açığınızı kapamanıza yardımcı olucakdır ve bir sonraki antrenman proğramında kasınızın yenilenmiş halde çıkmanıza yardımcı olucakdır.kilo aldırma olayını kas ağırlığı olarak yapacağından dolayı tercih sizin ama 1 kilo kas 1 kilo yağdan daha sağlıklı ve gösterişlidr.
    2-amino asit protein tozu kullanırken mide ve bağırsak problemi çekerseniz çok iyi alternatif olucakdır zaten amino asit proteinin yapı taşlarıdır..
    Bu supplementlerin yanında l-carnitine,cla,animal cuts,lipo-6 black tarzın da yağ yakıcılar kullanabilirsiniz ve artı olarak multi vitamin derim ama yine de doktorunuza danışmalısınız iyi günler saygılar kolay gelsin....

3. Onur_yx

Onur_yx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anlıyorum tabiki protein ve aminoasit desteğiyle çalısma sistemini değiştiğimde illaki kas artışı olucak fakat bunla beraber yağ yakışıda nasıl olur yavaşlarmı yada sitedeki arkadasların önerileri neler istediğim kiloya indikten sonramı bu sisteme geçiyim onları merak ediyorum.

4. Onur_yx

Onur_yx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konuya Bakan 40 Kisi görüşlerini Paylastıkları İçin Çok Sağolsunlar :)

5. haqoo

haqoo Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle bi dk duralım ve düşünelim arkadaşlar 4 aydır spor yapıyo olman senin supplement (yani protein tozu, amino acid vs.) kullanmaya geçmen gerektiği anlamına gelmez...sen kilo vermiş cardiyo yapmışsın başarılı olmuşsun tebrik ederim fakat vücut geliştirmede daha yolun en başındasın hemen supplemente başvurursan olmaz....supplementler sadece ek besindir ana besin değildir bunun farkına varalım...

nasıl beslenmen gerektiği biçok kez konuşuldu bu linke bakabilirsin...

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-beslenme-tekni-t8692.html

hele 6-7 ay altyapı oluştur ondan sonra beslenmen yetersiz kalırsa geçersin supplemente çalışmalarında başarılar dilerim..

6. Onur_yx

Onur_yx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumun için teşekkürler. Ben 4 ay oldu diye supplement kullanımına geçmeyi düsünmdim sadece beslenmemi değiştirmek istemiyorum her hangi bi acıkma duymuyorum ve zayıflıyorum ama suanki beslenmemle bady buıldıng programında yeersiz kalırım bılıyorum ne set tamamlayabilirim ne ağarlık arttıra bilirim yani kas kaybetmeden zayıflamak asıl amacım çünkü verilecek 15/20 kilo daha var kafamda . bu ürünleri kullanmaya çok meraklı bi insanda değilim ama sadece sorduğum kullanara biraz daha enerji sağlanabilirmi kas arttırılabilirmi? sizce bu sekildemi yapmalıyım yoksa kardio devam edip 20 kilo dahamı vermeye çalısmalıyım açıkcası öğrenmek istediğim bunlar.

7. haqoo

haqoo Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    enerji istiyorsan creatine veya noxplode gibi ürünler kullanabilirsin bunlar çalışma performansını artırır fakat protein tozu için acele etme bence...çünkü kilo verirken kardiyo yaparken kas gelişimin çok yavaş gerçekleşir bu yüzden aldığın tozlardan fazla verim alamazsın ideal kilona düşene kadar doğal beslenip body yapmaya devam etmeni öneririm bi altyapı oluşturursun takviye olarak supplement almaya daha sonra geçersin....bi önceki mesajımda verdiğim linke göz atıp protein değeri yüksek besinleri öğrenebilirsin çalışmalarında başarılar...

danger35 bunu beğendi.
  8. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım 108 kilosun ve kas yapmayı düşünüyorsan bence büyük hata...görünen o ki bi 30 kilo daha vermen lazım...yağ oranın çok fazla görünüyor...

benim sana tavsiyem öncelikle bir endrokronoljiye git..kan tahlil yaptır..bu kadar kilo almanın hormonlarla ilgisi varmı yokmu önce onu bi öğren...

yazık günah emeğine ondan sonra...

herşeyi bilinçli yaparsan asla şevkin kırılmaz..

eğer tüm hormonların normalse herşey yolundaysa o zaman birinci hedefin yağ yakmak olmalı ama bunu yaparken mevcut kas kütleni korumaya çalışacaksın...

70 kilo civarına düştükten sonra kas geliştirip kütle arttırmaya başlarsın emin ol o zaman daha iyi görünürsün : )

9. Onur_yx

Onur_yx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tam derdimi anlatamadım sizlere yorumlarınız için sağolun ama ben zaten kilo vermeye devam edeceğim diyorum sadece kilo verirken en az kas kaybını nasıl sağlarım onun arayışındayım olay bu.

10. precorefx

precorefx Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    1- protein ağırlıklı beslenmek (6 öğününün her birinde 25 gram kadar protein tüketirsen mükemmel olur)

2- haftada en az üç kez ağırlık antrenmanı.dumbelllls

3- giren kalorinin çıkan kaloriden az olması.

Bu üçü olunca minimum kas kaybı ile yağ gider. Kardio sonucu hızlandırır tabii ki.

Akay ve aneximandros bunu beğendi.
  11. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Baslik acmadan once forumda arama yapin lutfen. Sordugunuz soru belki daha once onlarca defa soruldu, yanitlandi ve tartisildi.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş