Yağ yakımı ve ağırlaştırılmış antrenman-Crossfit,kettlebell,hiit

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve bdafifth tarafından 18 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bdafifth

bdafifth Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,

Bir süredir yağ yakımı nasıl hızlandırılır,en iyi sekilde nasıl verim alınır araştırmaya çalışıyorum. Maalesef konu bayanlarda pilates ve yürüyüş ekseninden pek dışarıya çıkamıyor bizde, kadın forumları "2 kere spora gittim,bacağım kas oldu." , "Kızlar x,y yagi sürün vücudunuza cok etkili." den ibaret. Bu yüzden yabancı kaynaklara yöneldim, epey de faydalı oldu.

Spor yaparken kendimi zorlamak,güç ve dayanıklılık da kazanmak istediğimden özellikle crossfit,hiit,kettlebell çalışması,squat ve deadlift ilgimi çekti. Normal ağırlık çalışmasının yanında bunlara da önem vererek seviyeyi biraz yükseltmek istiyorum. Sormak istedigim sey ise bu egzersizleri agirlik calismalari ile nasıl kombinlenir,bir kadın bunları yaparken nelere dikkat etmelidir,nasıl baslamalıdır.

Ayrıca diyetimde low-carb esasına uymak istiyorum,cabuk kesilmemek,yorulmamak icin önerilerinize,düsüncelerinize ihtiyacım var.

Not : Hiçbir şeye haldır huldur başlamayacağım. Cok acemi sayılmam bu zamana kadar düzenli olamasa da p90x ve agirlik çalışmaları yaptım.Yaşım 18,yakılması gereken 10 kg yağa sahibim.

-Kettlebell ne diyenler için ;

http://youtu.be/8WXrnQRFo3c

Son düzenleme: 18 Haziran 2012
  2. turquoi

turquoi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben squat ve deadlift yaptığım ağırlık çalışması günlerimde ayrıca bench press, makinalarda bacakları çalıştıran hareketleri de yapıyorum super setler şeklinde.

hiit ise diğer günlerde yapıyorum. haftada 3 gün ağırlık, 2 gün hiit.
    not: kadınım ve yürüyüşü çok sıkıcı buluyorum :) kadınlar da ağırlık kaldırabilmeli, güçlü olmalı ama abartmamak koşuluyla bence :)

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Egzersizleri;

- Daha agresif ve hızlı olanlar en başta(patlayıcı CrossFit egzersizleri)
    - Ağır ve yavaş girilenler ikinci sırada(Squat, Deadlift)
    - Hafif ve izole olanlar son sırada(standart Fitness egzersizleri) olacak şekilde yerleştirmen gerek.

HIIT için de Off günlerin sabahları uygundur.

Low Carb doğru bir tercih olur. Lakin yağ alımını yüksek tutmayı da ihmal etmemelisin. İlk başta agresif hareketler olduğu için de, ısınma ve dinamik stretching önem arz ediyor.

wrestler bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş