Yağ Yakımı sorularım ve önerileriniz.

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Alper. tarafından 2 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Alper.

Alper. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba ,

18 yaşındayım boyum 1.90 96 kiloyum 110 kilodan 89 90a düşmüştüm yine kilo almışım vücüt yağ oranım çok fazla %20 civari.Kilo verdiğim zaman direkt göbek ve bel bölgemden gidiyor yüzümden gitmiyor.Biraz nankorluk gibi olcak ama bende ilk önce yüzümden gitmesini istiyorum :eek: Neyse.

Sizce bu antrenman uygunmudur.

1 Gün Cardio + Karın
    1 Gün Ağırlık
    1 Gün Dinlenme ( Dinlenme günü yarım saat yüzebilir veya basketbol oynıyabilirim)

Beslenmem protein ağırlıklı olcak.Önce cok zayıf olup sonra şişmek istiyorum cidden kendimi böyle görünce spor yapma şevkim kalmıyor.Sizce ne yapmalıyım önerileriniz nelerdir?Antrenman beslenme ve bu yağlardan kurtulmam için

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    ağırlık günüde cardio yapabilirsin.

Alper. bunu beğendi.
  3. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    bence haftada sadece bir gün 1.5 saat kardiyoya ayır.örnegin bisiklet koşu bandı eliptik hepsini yarım saat yap.bacak çalışmadıgın günler de ant sonrası 40-45 dk tempolu yürüyüş yap(5dk normal 5dk hızlı tempo) koşuyu unut o hataya düşme.Ve ek besin olarak ant öncesi bcaa sonrası protein ve yag yakımın içinde L-karnitin kullanabilirsin(bence ilk olarak sıvı iyi marka bir l-karnitin daha sonrasında da termojenik güçlü bir yag yakıcı işine yarar tabi uygun bir diyetle) saygılar

Alper. bunu beğendi.
  4. Edepsiz48

Edepsiz48 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    OkuL
    Yer:
    Muğla Merkez
    Katılıryorum Agırlık Günündede Yap Ama Düşük Şiddetli 30 dakika yürü .. ve yüzünden gitmesini kendin ayarlayamassın vüctta nerende fazla yağ var ordan gider. sabır.

Alper. ve muratcan.biceps bunu beğendi.
  5. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    her kilolu insanın yaptıgı hatadır koşmak.20 dk koşup kaslarını yakacagına 30-40 dk yürü yaglarını yak :)

Alper. bunu beğendi.
  6. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Ne kadar koştuğuna bağlı. Öncesinde ne kadar antreman yaptığına bağlı.

Örnek vereyim:

5 dk ısınmak için yürüdün ve hafif kilolar ile kaslarını da ısıttın. Ardından ağırlık antremanına geçiyorsun. Bu da 40 dk sürüyor. Ağırlık sonrası 15-20 dk HIIT kardiyo yapmanın her hangi bir sakıncası yok. Beslenmene de dikkat ediyorsan kas filan yakmazsın. Aksine hem metabolizmanı hızlandırırsın, hem kondisyonun artar hem de cayır cayır yağ yakarsın.

Dikkat edeceğin şey sadece toplam antreman sürenin 60 dakikayı geçmemesi. Ve "ne kadar bitkin düşersem o kadar zayıflarım" yanılgısından kurtulmak.

Alper. bunu beğendi.
  7. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    Hangi vg cinin koştugunu gördün ?

Alper. bunu beğendi.
  8. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Konu başlığının sahibi olan Alper. yağ yakımı ile ilgili olarak günlüğünü paylaşıyor. Benim de yorumum bu doğrultuda oldu...

Ayrıca VG yapan kişiler de definisyon döneminde HIIT kardiyo yapar...

Alper. bunu beğendi.
  9. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    ben yarışmacılarla çalışıyorum hiç birinin koştugunu görmedim. ha koşmak kötümüdür (düzenli ve dogru olursa ) hayır. ama ben tempolu yürüyüşün yag yakımında daha faydalı olacagını düşünüyorum. herkese saygım sonsuzdur. arkadaşımıza hangisi mantıklı geliyorsa,hangisinin olumlu etkisini görüyorsa onu yapmasını tavsiye ederim

Alper. ve Morte bunu beğendi.
  10. Alper.

Alper. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle her yoruam teşekkürler.

Elimde Hardline 9000 Amino Hardline Burner ( tokluk hissi veriyo ve yağ yakıcı diyolar bilemiyorum ) birde multipowerin protein tozu var.Ek olarak multi vitamin ve tribulus mevcut.Sanırım tek eksigim L-Carnitine.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:26 ----------

Desene abarttık :) 1 buçuk saat civari kardio yapıyorum.Ağırlık antrenmanımla duşunla falanıyla salondan çıkmam 2 buçuk 3 saati buluyor.

11. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
  12. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    ben önce multipower l-carnitine onu bitirince de lipo 6 , lipodex veya hydroxycut öneririm. saygılar

13. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Ben de sana beslenmene dikkat etmek haricinde hiçbir şey önermem, hızlı tempoda 30-40 dakika yürüyüş, ardından 15-20 dakika eliptik bisiklet veya normal bisiklet yapabilirsin. Ben aynen bu bahsettiğim sistemle 4 ayda 21 kilo verip, bel ölçümü de 24cm inceltmiştim.

muratcan.biceps bunu beğendi.
  14. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    İlk 2 ay herhangi bir supplement kullanmana gerek yok. Beslenmene çok dikkat et, yeterince su tüket yeter.

2 ay geçtikten sonra yağ yakımını kolaylaştırıcı ürün ya da protein takviyesi düşünmeye başlarsın.

muratcan.biceps bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş