Yağ yakımı programım önerileriniz

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Çapulcu tarafından 8 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Çapulcu

Çapulcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar eskiden olan belli bir kütlem var ve bunu koruyarak aşırıya kaçmış olan göbeği eritip vücudu biraz daha toplamak istiyorum 1 yıl spora ara verdiğim içni kütledede azalma oldu ama kas hafızasın güvenip bide diyete giriyim diyorum :)

Sabah:
    1 kase süt ve corn flakes
    2 yumurta
    1 bardak şekersiz çay
    Ara öğün:
    1 bardak şekersiz kahve veya çay
    Ara öğün:
    2 yumurta beyazı
    Öğlen:
    makarna veya bulgur pilavı (sossuz yağsız hazırlanmış)
    100 gram tavuk göğsü
    Ara öğün:
    2 bardak şekersiz kave ikisi bir arada (aralarında saat farkıyla içiyorum) yağ oranı düşük ve süt tozunun tadını sevdiğim içi stokladım yağ oranı genele baktığında yüksek ama 2 bardak kahvede pek fark etmiyor
    7 8 bardak çay ( biliyorum fazla ama artık şekersiz içiyorum)
    Akşam
    balık veya kırmızı et
    genelde makarna veya salata
    ara öğün
    fındık,badem vs. kuruyemiş

çay kahve içimim çok ama sınava hazırlanıyorum dersime yardımcı oluyor genel olarak her gün böyle. çaylaır açık içmeye dikkat edicem

Spor:
    Pazartesi çarşamba ve cumaları interval kardiyo

açıkçası omuz tendolarına baya bi hasar verdim o yüzden bu programa geçiş yaptım yorumlarınızı bekliyorum :)

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ne yediğinden daha önemli olan kaç kalori aldığın. Bunların kalorisini hesaplayıp yazarsan yardımcı olunabilir, yoksa söylenen herşey körlemesine atmak olacaktır. Bu arada günlük kalori ihtiyacın kaç?

3. Çapulcu

Çapulcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2000 civarı kalori hesabı bana fazla uçarı geliyor yani ne yaparsak yapalım o kalori milimi milimine dolmayacaktır 1500 kalori civarı burası
    birde günlük 1 şişe maden suyu içtiğimi yazmayı unutmuşum

genel olarak günlük 500 kalori açıkla bu işi becerebilirmiyim ? 500-1000 arsı değişim olabilir

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    500 kalori açığı iyidir. Günlük kalori ihtiyacını internetteki araçlarla yaklaşık olarak hesaplatabilirsin. Bunun %20-25 aşağısı yağ yakımı için idealdir. 1000 kalori açığı hem güçsüz bırakacaktır hem de kas kaybına neden olabilir. Uzun vadede sürdürülebilirliği azdır.

O yüzden kalori miktarını soruyorum. Kilonun 2 kat gr cinsinden protein alıp günlük ihtiyacının %20-25 aşağısında beslenirsen yağ yakımı olacaktır. Gerisi senin hesabına kalmış. Bunları tutturduktan sonra ne yediğinin pek önemi yok. Proteinin çoğu hayvansal gıdalardan gelsin, bileşik karbonhidratlar ve lifli gıdalar daha uzun süre tok tutar. Öğün sayısı ve zamanlaması farketmez. 2 haftaya bir tartıl, eğer kilo veremiyorsan 200 kalori daha düşerek senin için doğru kalori miktarını bulursun.

Çapulcu bunu beğendi.
  5. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    sabah protein alimini biraz daha arttir lor peyniri ekleyebilirsin mesela.. karbnhidrat yedigin ogunlerdede doyabilmek icin karbonhidrati cok tuketme.. doymamis yag aliminida eksik etme salataya zeytin yagi gezdirip tuketebilirsin

Çapulcu bunu beğendi.
  6. Çapulcu

Çapulcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler önerileriniz programıma eklenmiştir :)

Sayfayı Paylaş