Yağ Yakımı Programı - Cevap Lütfen

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve TRTeta tarafından 3 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. TRTeta

TRTeta Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba,
    Fazla kilolu değilim fakat kalça ve karın bölgesinde çok fazla yağ var.
    Düzenli olarak body'e gidiyorum, sırt vs. bölgelerde kas varken karında hiçbirşey görünmüyor.

Body'den geldikten sonra 45 dakika fitness bisikleti ( spor salonunda olanlardan ) ile kardiyo yapmayı düşünüyorum.

Her gün günlük 45 dakika bisiklet yağ yakımı için yeterli midir ?
    45 dakika bisikleti bodye gitmeden önce yapmam daha mı doğru olur yoksa fark etmez mi ?
    Spora gitmeden önce aç oluyorum ( öğlen yemek yiyorum 12:30 gibi , spora akşam 16:30 da gidiyorum ) body ve bisikletten önce yemek yemem gerekir mi yoksa body ve bisiklet egzersizleri biter bitmez yemek yemem mi daha doğru ?
    Her gün düzenli olarak 45 dakika bisiklet ile ortalama kaç ayda yağları yakabilirim ( karın bölgesinde 2 avuç yağ var )

Bu soruları bilgili kişiler cevaplarsa sevinirim, teşekkürler

2. ZWEX

ZWEX Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    1- 45 dakika cardio yeter
    2- önce yapıyordum ben daha iyi oluyordu bana
    3- spordan hemen önce değil de 2 saat önce felan yemek daha iyi
    4- ne kadar kalori açığı veriyosun bünyene göre değişir bide.

3. TRTeta

TRTeta Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    kardiyo ve body'den vazgeçip p90x denen programa başlayacağım aynı zamanda içinde kardiyoda bulunduruyormuş onu denemeyi planlıyorum

4. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    ne kadar çok, ne kadar yoğunda yapsan seni rahatsız edicek kadar yağlanma varsa vücudunda 3 günde erimez ayrıca çalışma öncesi yemek için 4 saatlik ara çok, en az 1.5 en çok 2 saatlik ara performansını etkilememesi için idealdir. bisiklet işini body sonrası 10-15dk hiit tarzı uygularsan daha fazla randıman alırsın, off günlerde 45dk yeterlidir. en önemlisi bu kadar yoğun çalışmayı göze alabiliyoken günlük kalori alımın ne şekilde? misal 5000 kalori alıyosundur 45dk değil 450dk bisiklete binsen erimez yağlar.

5. TRTeta

TRTeta Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    kilom sürekli aynı arada 1 kilo çıkıp iniyor gereğinden aşırı fazla kalori almıyorum yani kilo alma veya şişmanlık sorunum yok eskiden kalma yağları yakmak amaçlı

6. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Beslenmeni degistir...karbo ihtiyacini yulaf vb urunlerden yap..basit sekerli yiyeceklerden uzak dur..sabahlari yulaf diger ogunler 0 karbo ama hafif yagli etler bende ise yariyor..enerji ihtiyacimi direk yaglardan aliyorum...ama burda dikkat etmen gereken yagin yaninda karbo almicaksin..vucudu arada sasirtmak gerekiyor..protein alimi mutlaka carpi 2 olmali..kalorini takip et..2000kalori ihtiyacin varsa 1750 kalori yada daha hizli 1500 kalori alarak 14 gunde 1kilo verirsin..tekrar hatirlatmak isterim protein mutlaka kas agirliginin iki kati olmali.aksi takdirde kas kaybina ugrayabilirsin..cardiyo vs kendini kontrol edememenin sonucu..iyi bir diyetle kardiyoya bile gerek kalmaz..2000kalorilik bir vucut yapin varsa sen 4000kalori aliyorsan mecburen cok kardiyo yapman gerekir..1750 kalori alirsan kardiyoya gere yoktur..

Son düzenleme: 8 Ekim 2014
  7. TRTeta

TRTeta Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Kas ağırlığını yağ oranını vs. nasıl ölçüyoruz ? Ben spordan dönünce 1 kutu ton balığı yiyorum büyük kutulardan 1-2 saat sonra küçük paketlerdeki yoğurtlardan yiyorum akşamları onun dışında bi yemek yemiyorum abur cubur vs. atıştırmalar hariç

8. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Bizim gibi amator sporcular klasik tartilar yada benim gibi gorsel tahmin ediyoruz..aksamlari atistirmaliklariniz o kadar masum olmayabilir..bir dilim baklavanin 300kalori oldugunu dusunursek 8dilim baklava siradan bir erkegin gunluk kalori ihtiyacini karsilar..onun disinda ne yediyseniz kilo olarak doner..fazladan 7000 kalori 1kg dur..

9. TRTeta

TRTeta Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    bu p90x ile birlikte kişiye özel beslenme programı da veriyorlarmış onu uygulayıcam , umarım p90x dedikleri gerçekten söylenenler gibi işe yarar birşeydir

10. ZWEX

ZWEX Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Gerçekten işe yarıyor fakat zor olduğunu da duydum başlarda zorluyormuş.

11. TRTeta

TRTeta Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    zorluğa bi şekilde alışırız acısız başarı yok nede olsa

ZWEX bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş