Yağ yakımı, kardiyo-ağırlık dengesi ve protein tozu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve angeleye tarafından 9 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. angeleye

angeleye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Geçen yıl 97 kiloyken ağustos ayında kilo vermeye karar verdim.

Beslenmeme dikkat ederek ve akşamları 7-8 kilometrelik yürüyüşler yaparak sonbaharda 90 kiloya kadar düştüm. Daha sonrasında kışın da beslenmeme dikkat ederek 88 kiloya düştüm. Spor salonuna gitmeye başlayalı 1 ay oldu, şu anda 87 civarıyım. Hedefim 5 kilo daha yağ yakmak.

Spor salonunda 50 dakika kardiyo, kardiyonun peşinden hareketler arasında fazla ara vermeden 45-50 dakika ağırlık antremanı yapıyorum. Bu sizce doğru bir denge midir ?

Çok önceleri spor yaparken protein tozu kullandığımda gelişimime yardımcı olduğunu görmüştüm. Spordan çıkışım gece 11'i buluyor. Bu saatten sonra protein tozu kullanımı yağ kaybımı yavaşlatır mı ? Öncelikli hedefimin yağ yakımı olduğunu göz önünde bulundurarak protein tozunu tamamen bırakmalı mıyım, devam edebileceğimi düşünüyorsanız uygun kullanım şekli sizce nedir ?

Bu konulara dair fikir belirtebilirseniz mutlu olurum.

2. emrullah75

emrullah75 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bende bu sorunun cvbını arıyom ama cvb vereb yok

angeleye bunu beğendi.
  3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    ilkönce kardio calismasini agirlik antremaninin ardina almaniz,antremanin daha verimli gecmesine yardimci olucaktir.
    amaciniz yag yakmak olduguna göre okadar gec saatten sonra Protein tozu almanizi önermem,o antremanin ardindan yag yakiminiz devam edicektir Protein tozunu icmeniz insülininizi cikartarak yag yakimini durdurucaktir,ayrica büyüme hormonunuda baskilicaktir,bu sebepten antreman sonrasi imkaniniz varsa Casein Protein tozu kullanin,salinimi yavas oldugu icin ani insülin ziplamasi yapmaz ve yag yakiminiz siz uyurkende devam eder ayrica yavas salinimli oldugu icinde gece boyunca sizin Protein ihtiyacinizi karsilar,Casein Protein tozu yoksa lor ilede ayni isi görebilirsiniz,100-150 gr lor,baskada o saatten sonra birsey yemenizi yag yakiminda tavsiye etmem.

4. angeleye

angeleye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız ve casein ile ilgili verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Elimde bulunan whey protein'i değerlendirmek amacı ile antreman öncesi kullansam kas gelişimimde gözle görülür bir fayda elde edebilir miyim ?

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    gözle görülür bir fayda göremezsiniz,Protein tozu bir ek besindir yani extradan büyümenize gelismenize faydasi yoktur sadece günlük Protein ihtiyacinizi almaniza,tamamlamaniza yardim eder,elinizdeki Protein tozunuda gün icinde kullanabilirsiniz,aslinda antreman sonrasi icin kullanim idealdir fakat saatler dolayisiyla sizin icin bu gecerli degil,yeterli Protein alamadiginiz ögünlerde ara ögünlerde onunla tamamlayin derim,bu sporda cokda gecmisiniz olmadigini farzederek kutu bosalinca tekrardan almayin derim.

6. angeleye

angeleye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmişte spor yaptığım dönemler oldu, bir dönemde protein tozu kullanıp verim almıştım. Ancak o zamanlar spora daha erken saatte gidiyordum ve proteini antreman sonrasında kullanıyordum.
    Sormak istediğim protein tozunu antreman öncesi kullandığım zaman antreman sonrası kullanımıma yakın bir verim alıp alamayacağımdı..

7. rednose7

rednose7 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Protein tozunun içinde her ne kadar olmasada şeker var bu herkes tarafından bilinen bi gerçek ve o saatten sonra insülinini yükseltmek iyi bişey değil kullanmasan daha iyi olucagı görüşündeyim ve 50 dakikalık kardiyolar yağdan çok kas yakmanı sağlar ağırlık antremanını yapıp ondan sonra 15-20 dk hitt cardiyo yapmanı tavsiye ederim.

8. angeleye

angeleye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım hedeflediğim 5 kilo yağ yakımını gerçekleştirene kadar protein tozunu antrenman öncesi kullanacağım. Kardiyo konusunda da biraz araştırma yapayım.

Sayfayı Paylaş