yağ yakımı( kalca ve alt karın )

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve sino_0 tarafından 13 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sino_0

sino_0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    öncelikle herkeze iyi calışmalar
    bu formu 20 gündür takip ediyorum bir cok şey öğrendim ama hala kafam karışık acıkcası

o kadar yağlı bir vücuda ve şişman bir kişilik değilim boyum 1.70 oması lazım kilom 71 di malesef 71 di ve 81 olmuşum acıkcası bu 10 kilo kalca ve alt karında birikmiş gibi eskidednde popom biraz cıkıktı ama bu sefer baya cıkmış ya dicem yine o kadar diğil ama bazı cevreden

-lan oğlum götü göbeyi salmışsın bu ne hal die tabirler duyunca !!!!!!!!!!!!!!!
    direk kendimi ayna karşısında buldum ve bir belirginlik var ve kendimce kısa boylu olduğum için cok kötü duruyor

şimdi gelelim asıl soruya bulunduğum yer bir yazlık tatil kasabası gibi bir yer ben yaz kış yaşıyorum burada anlicağınız kışın fazla insan yok ve bu nedenle spor salonu gibi yerler yok sadece koşabiliceğimiz 5-6 km lik bir sahil bandımız var allahtan o var ha bende o yüzden 10 gündür koşuyorum günde rahat 4 km kendimce orta düzeyde koşuyorum sizce işe yararmı yoksa başka şeylerde yapmam gereklimi

baya uzun yazdım ya kusura bakmayın şimdididen teşekkürler

2. WALK

WALK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    boşver salonu eğer sadece yağ yakmak istiyorsan illa salon olması gerekmez bunun için sende fazlası var.'Sahil'benim öyle bir imkanım olsa hiç düşünmem okulu falan haftanın en fazla 4 günü sabah 5 de kalkar ufak tefek hafif bir şeyler atıştırıp hazırlanır ve sahile giderim (soğuk hava da sıkı giyinmeni öneririm) alırım kulaklığımı tempolu koşu+ yürüyüş şeklinde başlarım sporuma
    kademeli kademeli arttırırım mesela ilk hafta vaya ilk iki hafta 1 km koştun öbür hafta 1.5-2 km kosarım.ölçme sansın varsa ölç derim kademeli yapmak yerine koşu günleri 3 km lik koşu yararlı olur.yanına kronometre de almanı öneririm neden mi? ilk 2 dk yürü(hızlı) mesela sonraki 2 dk koş(depar değil ama çok ta yavaş olmasın) sonra tekrar 2 dk yürü tekrar 2 dk koş. bunun illa iki dk olması gerekmez ama bence ideal 2 dkdir.
    böyle yapmanın nedeni ise yağ yakman için en uygun koşu stilinin nabzını artırıp düşürmek olduğunu okumuştum bir yerde nerede bilmiyorum belki bu sitede de olabilir. neyse şimdi de beslenmenin çok önemli olduğunu açıkça vurgulamalıyım yağ yakacağım diye yağı ve K.H yi kesmeni kesinlikle önermiyorum. burada senin korkman gereken asıl şey şeker ama tabi ki de fazla miktarda K.H ve yağda seni amacından uzaklaştırır şimdi madde halinde önerilerde bulunacağım.

*öncelikle bol su iç

*günlük kalori ihtiyacını bil ve bundan 250-300 kalori az al

*beslenmen protein ağırlıklı olsun

*K.H yi kıs ama yememezlik yapma

*yağ ihtiyacını kuru yemişlerden karşılayabilirsin. normal yağ yerine az miktarda zeytinyağı kullana bilirsin

*günde 6 öğün al 3 ana 3 ara olmak üzere

*beyaz un ve ürünleri(beyaz pilav-beyaz makarna-beyaz ekmek vs.)şeker gibi ürünlerden kaçınmalısın bunlar yerine hepsinin kepeklileri var onları kullan

*koşuya çıkmadığın günler alt karın hareketleri yapabilirsin

*aklıma başka gelmedi :D belki maddeleri çoğaltan olur neyse bende bu kadar umarım başarılı olursun

---HERKESE İYİ BAYRAMLAR---

3. sino_0

sino_0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    DEĞERLİ YORUMUNUZ İÇİN COK TEŞEKKÜRLER

yürüyüp koşma olayı bana cok ters geliyor acıkcası nedenini bilmiyorum ama tenpoyu bozduktan sonra koşmak zor geliyor olsa gerek ilk haftalar başıma gelmişti acıkcası bu forumda araştırdığıma göre nabız yağ yakımı için cok önemli diorlar şu bayramdan sonra büyük şehire gidip bir nabız öleçer saat alıcam ben 20 yaşındayım sizce ideal yağ yakım nabızım kaç olmalı ???

ve son olarakta yeme konusunda sıkıntılar yaşıyorum sabah kahvaltımı yapıyorum ve akşam 8 e kadar düzgün bir öğün girmiyor azıma bu arada fazla abur cubur yüklenmiyorum ama meyve suyu olsun arada gufret filan olsun azda olsa yiyorum bişiler akşam 5 gibi koştuğumuzu düşünürsek bu bir sorun yaratırmı?????

4. WALK

WALK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    koşmayı alışkanlık haline getirmen senin yararına en azından yağları eritene kadar
    nabız aralığını şu sekilde bulabilirsin :

Yağ Yakım Nabzınızı Bulmak - Antrenman - Bisiklet & Triatlon Haberleri, Yarış Sonuçları & Forumları | Cyclingtr

umarım işini görür

daha öncedende dediğim gibi beslenme çok önemli bu işinn yarısı spor yarısı beslenmedir

akşam 5 te olsa sabahta olsa yemeni önermem ha şöyle olur 2 haftada bir gün istediğin bir abur cubur dan abartmamak kaydı ile yiyebilirsin.ama eğer çok zorlanırsan mavi yeşilin ürünleri ile kendini bu duruma alıştırmanı öneririm azalta azalta kesersin yağı azaltılmış ve hiç şeker katılmayan ürünleri var ve tadı da gayet güzel fakat dediğim gibi alıştırana kadar

onun dışında bir beslenme düzeni olusturman gerek eğer üniversite-iş gibi aktivitelerden dolayı beslenmeni oturtamıyorsan ara öğünlerini evden ton balıklı sandviç veya yağsız peyniri bol olacak sekilde domatesli bir tost yapabilirsin
    öğlen yemeğini de mecburen dışarıdan yersin güzel bir yerden

5. sino_0

sino_0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    tekrar teşekkürler cevap için verdiğiniz link tam benim yaşımdaki biri için ayarlanmış uğraşmak zorunda kalmadım cok yararlı bilgiler var
    nabız ölcer bir saat alır almaz yüzde atmışlık bir performans ile koşmya başlicam ve her ay yükselticem

abur cuburu kestim günde 1 tane gofret ve bizim burada marketlerde fıstıklı krokanlar var cok güzel onlardan yiyorum 1-2 tane ama içmeden duramıyorum dediğniz gibi bol bol su içiyorum ama malesef soğuk çay ve meyve suyu gibi meşrubatlara sardım içiyorum(sırf kola içmememk için nerdeyse 2 aydır temizim :D ) yani böle yemede sorunlar var ama düzelirim umarım

bir sorum olucak koşuyu bitirdikten sonra 15dk dinleniyorum ve
    Kalça eriten hareketler bacak kası geliştirme hareketleri incelten sıkılaştıran antrenman 6 - YouTube
    şu youtube kanalındaki kalca eritme egzersizlerini yapıyorum bir sakıncası olurmu acaba ???

6. WALK

WALK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    o meşrubatlarda da senin kaçınman gereken şekerden var onu da kesmeni öneririm hemen yapamam diyorsan ilk olaran liptonun laytları var onlardan alabilirsin yavaş yavas alzaltırsın canın çok isterse 2 haftada bir ya da ayda bir normal olarak içebilirsin

hareketlere gelince benim açımdan yapmanda bir sakınca yok fakat bacak büyük bir kas grubu olduğu için bunu başkalarına da bir danış derim

7. sino_0

sino_0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    oke cok cok teşekkürler yardımınız için beni cok aydınlatdınız umarım şu meşrubatları kesebilirim

umarım başklarıda bir öneride bulunur

arkadaşlar konu günceldir önerilerinizi bekliyorum ????

8. sino_0

sino_0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    konu güncel yorum ve öneri bekliyorum ?????

9. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    bol su iç.kardiyo için en iyi egzersiz HIIT kardiyo şeklidir.Bu kardiyo şekli yüksek,orta,düşük tempo olarak üçe ayrılır.Takip edeceğin yol şu şekilde olabilir;

5-10 dakika ısınma
    3 dakika yüksek tempo
    5 dakika orta tempo
    3 dakika düşük tempo
    6 set yapılabilir.(6 tekrar 3dk,5dk,3dk x 6 )
    olarak yapılabilir.Bu kardiyo şeklini koşu,kürek,bisiklet gibi benzeri yağ yakımı için gerçekleştirilen uğraşlarda kullanabilirsin.En iyi sonuç vereni bu kardiyo şeklidir.Beslenme düzenine gelecek olursak karbonhidrat kaynağı olarak kesinlikle yulaf ezmesi kullanmalısın lifli besin kaynağıdır.Yeşil olan meyve sebze yiyebilirsin.(Akşam meyve yenmesi sakıncalı).İmkanınız var ise sabah kardio yapmalısınız.Doymuş yağ ihtiyacınızı kuruyemişten,yemeklerinizi ise abartmadan zeytinyağlı yapmalısınız.Eğer ödün vermez,iradenize sahip çıkar iseniz sonuç alırsınız iyi sporlar ;)

10. sino_0

sino_0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    yorum için cok teşekkürler uygulamaya calışıcam

Sayfayı Paylaş