Yağ yakımı için sabah cardio

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Sportik tarafından 17 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Sportik

Sportik Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İyi günler yağ yakımı için sabah kalktığım gibi toz + kahve icip cardio yapmayı düşünüyorum . Sizce koşu mu daha iyi olur yoksa yüzme mi ? 30 Dakika boyunca cardio yapıcam ve o gün akşam da body yapıcam

2. sokarca

sokarca Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    her gün mü yarım saat koşucaksın ? iki gün 20-30 dakika kardiyo yeterli olur

3. Sportik

Sportik Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Haftada 3 gün yarım saat 45 dakika yürüyüş yapıcam . 3 günde 30 dakika cardio yapıcam biraz hızlı şekilde . Koşu mu yapsam yüzme mi bilemedim

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Tozdan kastınız protein tozu ise içmemenizin daha doğru olacağını düşünüyorum,tatlandırıcısız bcaa veya kompleks amino asit daha iyi bir seçim olacaktır.Sebebi şu;sabahları vücut geceden kalma düşük kan şekeri ve insülin hassasiyeti ile yağ yakım modunda oluyor,herhangi bir tatlandırıcı veya tatlı vücuda girdiğinde o modu bozma ihtimali var.Hatta Ben Pakulski ve bir kaç mma dövüşçüsü bu sabah olan avantajdan yararlanılması gerektiğini çok savunuyorlar.

30dk yazdığınız için aklıma HIT geldi,eğer hit dusunuyorsanız patlamaya dayalı olduğu için sabah aç karnına yağ yakım modundayken yapılmaya pek uygun değil.Sabah düşük&orta tempo 30-45dk arası mantıklı.

Yüzme ise vücudu ayak ucundan elin ucuna kadar çalıştıracağı için,eklemlere zarar vermeyeceği için,ciğerlere,kan dolaşımına,omurgaya,ve özellikle sinir sistemine çok daha faydalı olacağı için imkanınız varsa madem kesinlikle yüzme yapın derim...

Sportik bunu beğendi.
  5. Sportik

Sportik Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sabahları 3 gün 30 dakika 6-8 hızında yürüyüş , 3 gün 30 dakika 8-10 hızında koşu yapıcaktım . Sizde yürüyüş yerine mi yüzme yapıyım yoksa koşu yerine mi ? Ya da 2 koşu 2 yürüyüş 2 yüzme ? Ayrıca sabah amiino alabilirim ama geç sindiriliyor diye almıyorum . Amino almamı mı tavsiye edersiniz

6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    O ayrıntıları siz kendinize göre ayarlamalısınız.Ben şahsen yüzme taraftarıyım,ancak hangisi daha etkili diye düşünürsek tahmin edeceğiniz gibi Jogging/Koşu daha etkili olacaktır özellikle dışarıda yapılırsa...İsterseniz deneyip karar verin,ancak protein tozu az da olsa şeker&tatlandırıcı türevleri içeriyor bu sebepten insülini çok az da olsa hareketlendirme ihtimali olan bir ürün.

7. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    isole whey insulini zarar verecek kadar ziplatmaz. daha dogrusu ziplatmaz. ama tabii ki tatlandiricidan dolayi bi insulin salimi olur. ancak yag yakimini etkileyecek sevyede olmaz. glikojen depolarini dolduramaz yani o konuda rahat ol.

soruna gelince yuzme cok daha iyi bi cardio olur kanisindayim. sahsen ben sadece ip atliyorum iyi bi alternatif.

Sayfayı Paylaş