yağ yakımı için program

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ck23 tarafından 1 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ck23

ck23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle bu konularda çok yeniyim bir anda artık kilolarımı vermem lazım diyip gaza geldim ve 92 kilodan 77 kiloya indim. boyum 1.80 en son ölçtürdüğümde 77 kiloyken yağ oranı %11di ve 10 kilo yağ kütlesi vardı. bu ölçümün çok sağlıklı olduğunu düşünmesem de bi nebze fikir veriyordur. ilk ayı adaptasyon olmak üzere 3 aydır aksatmadan spor salonunda çalışıyorum. çalışma programım 2 kere gelinip 1 gün dinlenilcek şekilde. belirli bir kas kütlem var görünürde fakat bazı bölgelerimde birikmiş yağlar var. şuana kadar diyet uygularken (diyetisyen kontrollünde) kardio yapmadım fakat bir süredir yağ yakımım durdu tabi ki artık kardiyo ve şuana kadar kendi öğrendiklerimle yapmaya çalıştığım beslenme programıyla devam edicem program aşağıdaki gibidir. özellikle yapıcı eleştirilerinizi bekliyorum bu işten anlayan bu işi bilen arkadaşlara her zaman ihtiyacım var. şimdiden yorumlar için teşekkür ederim.

sabah 9

uyanır uyanmaz az yağlı sütle karışık muscletech nitrotech bir ölçek.

1-2 kibrit kutusu yağsız beyaz peynir
    3-4 zeytin
    1 dilim ekmek

(Sabah için şöyle söyliyim okulum öğlen başlıo bu dönem sabah uyanırsam bunları yiyebiliyorum ama her sabah mutlaka uyanıp sütle karışık protein tozunu içiyorum.)

11.00

bir kaç badem, bir kaç ceviz abartmadan canım isterse

13.30

100 gr tavuk göğsü ya da 2 konserve yağı süzdürülmüş(ne kadar süzebilirsem, diyetisyen light ton balığı yeme yağını süz öyle ye demişti onun için light almıyorum) ton balığı 3-4 kaşık bulgur pilavı veya makarna, 1 dilim kepek ekmek bazen yanına zeytinyağlı sebze yemeği etsiz

15.30

2 adet meyve

17.30-18.30 arası hangisine denk gelirse

aynı şekilde 100 gr tavuk göğsü ya da ton balığı( tavuk göğsündeki yağ çok az olduğu için akşamları tavuk yemeye gayret ediyorum.) bir dilim ekmek, 3-4 kaşık makarna ya da bulgur pilavı

akşam 8

2 adet meyva

antreman için interval sistem düşünüyorum. 2dklık hızlı koşu ardından 5 dakikalık yürüme halinde 4-5 set antreman olduğu günler antremandan önce. olmadığı günler de yorulana kadar yapmayı düşünüyorum haftanın her günü kardiyo yapmayı düşünüyorum ama ne kadar sağlıklı olur yağ yakımına etkisi nasıl olur bilemiyorum.

bunun dışında antreman sonrası bir ölçek protein tozu suyla içiyorum.

toplamda diyetteki protein miktarı 110 gr civariyken yağ ve karbonhidrat oranı düşük gibi geliyor bana. ayrıca antreman öncesinde de multipower l carnitine kullanmayı düşünüyorum her seferinde bir tüp. bu arada muscletech hydroxcut alcaktım fakat bayıldım yere yığıldım hastaneye kaldırıldım gibi yorumlar gördüm bu kadar abartmaya gerek yok diye ondan vazgeçtim fakat antreman öncesi kafein desteği almayı düşünüyorum destek dediğim kahve içip öle antremana başlamayı etkisini görenler çok oluyormuş. son olarak da destek ile ilgili b komplex with c alıyorum günde 2 kere. başka zararsız vitamin gibi şeyler önerir misiniz? omega 3 vs?

evet arkadaşlar bu diyet programı belki saçma gelebilir bilmiyorum diyetisyenin verdiği programının çok benzeri sadece biraz daha fazla et ekledim protein ihtiyacımı karşılayıp kas kaybetmemek için. daha 3. aydasın protein tozu gereksiz diyenler olacak büyük ihtimalle ama herhangi bir zararı olmaz bence ve yağ yakmaya çalışırken toplam 110 gr proteini başka türlü alamam. o konuda yapabilceğim bişey yok.

durum böyle arkadaşlar. sizce uygun mudur bu sistem yağ yakımı için? kas kaybım yüksek olur mu? değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılar...

Son düzenleme: 1 Aralık 2011
  2. ck23

ck23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar yorum yapacak yok mu?

3. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    ben de bazı ayrıtıları yeni yeni öğreniyorum
    ama gözüme çarpan bikaç şeyi söyleyebilirim
    vücut yapınıza ve cardio yoğunluğunuza göre yedikleriniz çok çok az!ama aynı zamanda bulgur ve makarna yanında ekmeğe gerek yok!supplement olayını pek bilmem.şahsen doğal yollardan yanayımthums:ayrıca akşam 17den sonra meyve yemek sorun olur hernekadar diyetisyenler akşamki son ara öğünde meyve önermeyi sevseler de..;)

ck23 bunu beğendi.
  4. M.JaıWhıte

M.JaıWhıte Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    trabzon
    kardeş verdiğin kilo ve azmin hayranlık verici gerçekten bravo ama sen vücut yapmakmı istiosun zayıflamak fitleşmekmi vücut istiosan sana yardmcı olabilecek kişi diyetisyen değil spor salonu hocasıdır !!!

ck23 bunu beğendi.
  5. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Bence süper bir program ben bir eksik bulamadım, sadece protein tozu kullanımını eleştire bilirim..
    Arkadaşlar yağ yakımı ile uğraşan yakın arkadaşlarımdan protein tozlarının kilo aldırdığı ile ilgili çok yakınma dinledim, doğrudurda aldırması lazım zaten...

Alınmayında bu lafı bütün yağ yakımı ile uğraşanlara söylüyorum; vücut geliştirme ile uğraşsanız anlıyacam bu kadar kas kaybedicem endişesini de, bu yağ yakımına odaklanmış arkadaşlardaki kastan kaybetme korkusunu gerçekten anlıyamıyorum...
    Öyle 1-2 aylık kardio ile kastan kaybetmezsiniz korkmayın bu kadar... Hatta kardio ile zaten okadar kolay kastan yemezsinizde neyse... Çok min olur yani...
    Bu yüzden yeni başlayan arkadaşların bir yandan yağ yakıcam diye vücudu katabolik düzene adapte etmeye çalışıp, bir yandan da protein tozuna asılıp hiç doğru dürüst çalıştırılmamış ağırlık çalışmayan bir kas kütlesinden anabolik işler başarmasını beklemeleri yanlış yani...

Toparlamak gerekirse şu; ağırlık ve kardio antremanını beraber götüren bir programınız var ise yada önceden belirli yıl ağırlık çalışmış ve belirli bir seviyede kas kütleniz var ise yağ yakımında protein tozu almak mantıklı burada bir yanlış yok!
    Ama vg geçmişiniz yok ise yada programınız sadece yağ yakımına odaklı bir proram ise (ki sizinki böyle) protein tozu saçma, gideceği yer tuvalet olacaktır...

ck23 bunu beğendi.
  6. ck23

ck23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yorumlar için teşekkürler.

cagrierdogan meyve konusunda haklısın ama o saatlerde bişeyler yemessem aşırı acıkıyorum. fazla acıkmanın metabolizma hızına olumsuz etkisi olduğunu okumuştum o yüzden yiyorum onu aslında süt de içiyordum kilo verdiğim dönemde ama onu yapmıyorum artık. ekmek makarna olayı bana da garip gelmişti aynı öğünde ama diyette öyleydi bende aynen devam ettirdim.

M.JaıWhıte teşekkürler. aslında şöyle ağustosda başladım 92 kiloyla ilk ay salonu sallamadım pek kilo vermeden kas yapmak istemedim fakat daha sonraki 2 programda gerçekten sert çalıştığımı düşünüyorum tekrar tartılı ölçümlere çok güvenmesem de aynı alette iki kere tartıldım birinde 92 kiloluk yüzde 25 yağ oranlı dönemimde kas kütlem 66yken şimdi 77 kilodaki kas kütlemi alet 67.5 kg olarak gördü. kas kaybı beklerken 2 ay da diyetle 1.5 kilo kas kütlesi kazanmışım. az bir değer mi bilmiyorum ama beni mutlu etmişti. ben çok zayıf olmak istemiyorum vücudun üstünde sanki bir yağ katmanı var düzlüğü biraz engelleyen sadece ondan kurtulmanın peşindeyim yoksa asıl amacım kaslanmak fakat önce yağ yakmayı istiyorum biraz da kas çalışmama devam ederken. kas gelişimi için de şöyle söyliyim benim kemiklerim baya iri hoca bazı bölgelerin yağlı görünmesinin da kas çalışmasının hızlı tepki vermesinin de nedeni o demişti önceden yani ben hayatım boyunca yapılıydım şuan da o kadar kilo vermeme rağmen yapılı duruyorum. kütlelere falan takılmazsak baktığımda değişimi hissediyorum. yağlıyken sığdığım tshirtte şuan aynı şekilde giriyorum tek fark alt kısım eskiye göre daha ince.

ZeusS_ yorumun için teşekkürler beğendiğine sevindim. şimdi sanırım şöyle anlaşılmış diyet döneminde kas çalışmıyorum gibi. tabi ki karbonhidrattan eksik bir diyet ve gücüm çok düşüyor belki tam olarak istediğim ağırlıklara giremiyorum fakat antremandan sonra kardiyo olsun olmasın kaslarda da ağrı ve büyümeyi hissediyorum ve antremanları hocamla yürütüyoruz ve gerçekten zorlanıyorum o programı da yazarım bir ara. ilk gün göğüs biceps bacak, göğüs 6 hareket biceps 3 hareket bacak 2 hareket giriyorum. ikinci gün omuz sırt kanat triceps karın şeklinde sırt ve kanat biraz omuz hareketleri gibi rowing falan. onda da omuza 6 hareket tricepse 3 hareket karına 4 hareketle giriyorum. proteini kaybetmekten ziyade kazanmak için alıyorum yani. şuan kas kaybım aynı kalsın peşinde değilim artsın istiyorum ve protein miktarının tam yeterli olmasa da fazla olduğunu düşünüyorum. Fakat hedeflerim de cok yuksek degil genele yayilmis fit kasli yapili bir vucut yani bulk define falan pek girmiyorum o kadar ayrintiya .bu konuda öneriniz varsa çok iyi olur cidden. sanırım kas gelişimi açısından eksik buldunuz programı.

bu arada kafeinden de l carnitine den de vazgeçtim. kafein bende aşırı tepki verdi normalde kahve içerim ama etki yapması için gereken miktarı içince uykusuzluk huzursuzluk vs. gerek yok kullanmaya devam. l carnitine için de salondaki bi kaç kişi boşa para verme iyi ürün ama artık ihtiyacın kalmamış o kadar fazla kardiyoya devam et dediler hoca da öyle diyince boşa para vermiyim dedim. tamamen kardiyo ve diyete baRğlıyım yani.

Son düzenleme: 3 Aralık 2011
  7. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    He sen zaten ağırlık çalışıyorsun, diyette yapıyorsun sadece kardio ekliyeceksin yağ yakımını arttırmak için...
    Tamam o zaman abi senin programında hiçbir yanlış yok, yukarda da yazdığım gibi o zaman protein tozu kullanman doğru...

Kh eğer fakir görüyorsan eğer, ki bana da çok sınırda geldi yani bölgesel çalışıyormuşsun birde...
    Biraz daha bekle bakalım kasların daha üst düzey oldukça zorlanmalar azalacakmı diye, baktın olmuyor 100gr daha Kh ekle aga hafif bir antreman yapmıyorsun sen birde kardio eklenecek buna...

Başarılar :)

ck23 bunu beğendi.
  8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Uzman diyetisyen diye annem zamanında gitmişti güzelcede zayıfladır sonunda hastanelik oldu uzman diyetisyendi boya göre bilmem neye göre testlerle beslenme prıgramı verdi zayıfladı ama hastalandı ve 2 katı kilo aldı daha sonra şimdi gün aşırı kardio yapıyor ve sağlıklı şekilde kilo veriyor bence herkez kendi doktoru olmalı kendi beslenmesini nilmeli diyetisyensiz 25 kg verdim çok sağlıklıyım diyetisyenler bana göre para tuzağı sonuçta hem sağlıktan oldu hemde parasından

9. ck23

ck23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ZeusS_ karbonhidratı arttırmayı biraz zaman geçtikten sonra yapıcam sanırım yani tam olarak diyeti yapıp sonra diyeti tamamen bitirip o zaman gelişme için yemeye başladığımda arttırım. böylece zaman uzasa da daha sağlıklı bir yöntem olur sanırım.

Cabarov zaten yukarda yazdığım diyet programı diyetisyenin değil. benim ekleme çıkarımlarım var ki buna rağmen senin başına böyle bir olay gelmiş ama ben diyetisyenden çok memnundum hiç bi zaman aç kalmadım istediğimi yiyemedim ama aç kalmadım ve 15 kilo verdim. o yüzden diyetisyenler çöptür diyemem kesinlikle benim tecrübem iyi yöndeydi.

arkadaşlar program hakkında yorumlarınızı görüşlerinizi önerilerinizi bekliyorum.

Saygılar

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sabah neden yumurta tüketmiyorsun yumurtanın faydalarını buraya yazmaya gerek yok herkesin bildiğini düşünüyorum sabah yumurtada ekle sabah kahvaltısında çeşit göremedim

en azından enerji için karbonhidratta olmalı kahvaltıda 1 diim ekmekle olucak iş değil yulaf ezmesi koymalısın sende benim gibi yağ sız besleniyorsun bende bu şekilde 25 kg verdim

http://www.bostanlifitness.com/IzmirFitness/96-31-yumurtanin-onemi.htm

11. ck23

ck23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cabarov yumurtayı şöyle söyliyim isteyip de yiyemiyorum yumurtayı severim ama yukarda da belirttim sadece yumurta değil sabah kahvaltısını bile uyanırsam yapıyorum okulum öğlen başlıo çünkü. bu zaten en eksik nokta günün en önemli öğününü atlıyorum çoğu zaman ama bunu da engelleyemiyorum pek. duh

12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    valla ben okula giderken 6 da kalkıp kahvaltı yapıyorum hevesle sporu düşününce insan hevesleniyor

13. ck23

ck23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlar kesildi ? Arkadaslar onerilerinizi bekliorum

14. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yağ yakımı için "interval yöntem " pek uygun değildir...ancak tabi ki zamanı uzun tutarak yani, intervaldeki idmanın toplam süresini uzun tutarak " sonuç alabilirsin..

yağ yakımı için doğru olan " uzun süreli düşük yoğunluktaki sürekli egzersiler "ile daha iyi verim alırsınız...süre 1 saat civarı olamlı...bu egzersizlerde "içten gelen hafif, tatlı bir ısınma başlaması bunun göstergesi "dir ve bu da genelde 25 -30 dakikadan önce başlamaz ...

15. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yağ yakımı ilk 10-15 dk dan sonra başlıyor 10-15 dk lık egzersiz sadece karbonhidrat depolarını yakmış olursun yağ depoları yakılmamış olur bu süreler tahmini sürelerdir 5 aşağı 3 yukarı bu şekilde.

Sayfayı Paylaş