Yağ yakımı için karbonhidratı kesmek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve elite35 tarafından 1 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    6 packlerim olduğu halde göğüs bölgesinde saçma bi yağ var. 3 doktora gittim jineko falan demedi. bölgesel çalış göğüse odaklan dediler.
    ben karbo alımını kessem diyorum ama karbo almadan da antrenman nasıl yapacağız. hangi enerjiyle antrenmanı çıkartacağız ?
    ve antrenman sonrasında da karbo alımı olmadan kas gelişimi mümkün mü ? şu anki beslenmem genel itibariyle şu şekil:

Sabah 9:30
    2 tam yumurta 3 yumurta beyazı
    Kibrit kutusu kadar beyaz peynir
    2 dilim kepekli ekmek
    1 Bardak yağsız süt

Ara Öğün: Kakaolu Süt

Öğlen 12:30 / 13:30
    Çorba (Menüde ne varsa)
    1 Tabak Pirinç Pilavı
    Ana Yemek (Menüde ne varsa) [Genelde Sulu Yemek Oluyor]
    200 ml Ayran

Antrenmandan önce 15:30 / 16:00
    1 Tabak Pirinç Pilavı
    Yaklaşık 75-100 gr Yarım Yağlı Yoğurt
    Yaklaşık 25gr Lor Peyniri

Antrenmana 45 dk kala 1 ölçek (4 tablet) Amino Asit

Antrenmandan sonra 1 ölçek Whey Protein (Üzüm Suyu ile)
    1 Saat sonra ise 75-100 gr Sarımsaklı Yoğurt + 150-200 gr tavuk göğsü

Yatmadan 1 saat önce 1 bardak yağsız süt

00:00 yatış.

Son düzenleme: 1 Mart 2014
  2. Brew Through

Brew Through Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Karbonhidratı kesersen metobalizman yavaşlar. Enerjinde olmaz, istedigin verimi alamayıp kas yıkımı bile olur. Belli bi saatten sonra karbonhidrat alımını durdurabilirsin. Akşam 6-7 gibi.

elite35 bunu beğendi.
  3. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    karbonhidrat alımını sadece gündüz 4 e kadar yap. 4 ten sonra karbonhidrat alma. enerjim çok düşük oluyor ağırlığı artıramıyorum çok güçsüz oluyorum falan diyorsan üst vitesten gidiyorsun demektir. vitesi vücuduna göre ayarlamalısın. gündüz 4 ten önce yiyeceğin tam dolu bir tabak bulgur ya da pirinç pilavı yeterli enerjiyi vericektir çünkü. yine de power sıkıntısı çekiyorsan kreatin kullanabilirsin.

elite35 bunu beğendi.
  4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    bunu neye göre söylüyorsun. 4'e kadar sınırlama koyduk diyelim. akşam 6'dan sonra illa acıkacağım. karbosuz da doymuyoruz. antrenmandan sonra aç aç yatmak ne kadar doğru olur. gerçi yüksek oranda protein alımını yapacağım ama protein karın doyurmuyor :)

5. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    öğlen nerdeyse protein alımın 0 a yakın neden

6. tarikaydin

tarikaydin Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Kocaeli
    İdman sırasında insülini yüksek tut, idmandan 2 saat önce karb ve sonrasında karb ye.

İdman öncesi 1 tabak bulgur, 3 parça tavuk, salata..
    İdmandan hemen sonra 1-2 muz + sonra whey
    40 dk sonra yarım çay bardağı bulgur, 3 parça hindi yada tavuk + salata
    olabilir mesela.. Diğer zamanlarda karbonhidratı düşük tutarsın.

elite35 bunu beğendi.
  7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaslar o gün aldigimiz karbo kullanilmazsa yağ olcak diye bişey yok. O zamam bulk dönemi diye bisey olmazdi. Önemli olan o gün aldiginiz toplam değerler ve uykudan 3-4 saat önceden yemegi kesmek ( gh salimini engellememesi ve vucudun gece kendini onarmasi icin , önemli hormonlarin salınımını engellememesi icin) gereklidir. Vücud gece sindirimle ugrasmaktan vucudu onaramaz yoksa bunun karboyla bi alakasi yoktur

doxux ve elite35 bunu beğendi.
  8. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Üniversite öğrencisiyim. Genelde okulda yiyorum öğle yemeklerini. Tabi haliyle ana yemeklerde et, balık çok nadir çıkıyor. Ama bu açığı sabah kahvaltıda ve antrenman sonrası öğünlerimde kapatmaya çalışıyorum elimden geldiğince...

9. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    akam yemek yeme demedim ki ama karnb.a yüklenme tahıl ekmeği ye 2 dilim ye. akşam 7 de 8 de yediğin karb. sana enerji sağliycak e gece çalışmiycaksın ki enerjiyi yakasın bu sefer yağlanma yapıcak.

10. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    sabah aldın hadi akşamda aldın öğlen sıkıntı yaratır günlük alacağın protein miktarını her öğüne böl öğünleri çoğalt sadece sabah ve akşam alacağın proteinin b hayrını görmezsin uzun uzunda yazmanın b mantığı yok burda beslenme bölümünden daha ayrıntılı bilgi alabilirsin

11. Nexima01

Nexima01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Süt , Ayran , Yoğurt her öğünde var maşallah..Sizde bunlar gün içinde ve antrenmanda yorgunluk oluşturmuyor mu ?

12. MustafaDEMİR

MustafaDEMİR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dos
    Dostum benım bot 1.93 kılo 85 karnımda ve yanlarımda yaglarım var ama asırı degıl bu yuzden karbonhıdrat alma dedıler bn butun gun sadece preoteın agırlıklı beslenıyorum sabahları 4 umurta oglenlerı tam tahıllı k nesfıt aksamlarıda sadece tavk yıyorum sende karbonhıdrat almalımıyım ? gunde 10 dk kosu 10 dk uzay yuruyusu 300 e yakında mekık cekıyorm ?

13. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Neden yorgunluk oluştursun ki ?
    Eğer detaylı bilgin varsa açar mısın konuyu ? Hem bilmeyenler de bilgi sahibi olur.

Samsung Galaxy cihazından Tapatalk kullanılarak gönderildi.

14. kaptanx

kaptanx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    istanbul
    Herkes vücudunu tanırsa karbo. mu protein mi diye sormak zorunda kalmaz,burada zaten ustalar anlattı kaç defa arkadaşlar,karbo ve protein alımınız günlük kalori harcamanız ile doğru orantılı olmalı,eksiği yavaş kas gelişimi,fazlası hızlı yağlanma olarak kendini gösterir zaten,ona görede karb. yada pro. alımınızı kendiniz ayarlamalısınız,ayrıca kimse profesyonel olarak müsabık olmak için hazırlanmıyor burada,ya kas kütlesini artırıp vücudu zinde ve dinç tutmak,ya kilolarını kontrol altına almak yada kilo almak için genelde bu sporu yapıyor,sağlık dahi 2.planda kalıyor,şuda bir gerçekki protein kas oluşturur,karb. enerji verir,çalışma tempo,sıklık ve programınıza göre verilen bir sürü örnek beslenmeden kendinize program çizebilirsiniz,ben ilk başladığımda 61 kiloydum,2 ay sonra 73 kilo oldum,hiç göbek yokken simit yutmuş gibi olduk ve baktım olmuyor karboyu azalttım ve proteini artırdım,şuan 68 kg dayım ama simit gitti en azından,antrenmanlarımı gece yaparım işim gereği geç geldiğim için ve yemekten sonra 1.5-2 saat beklediğim için gece 10 da anca başlayabiliyorum günün yorgunluğu olsada azim herşeyin üstesinden geliyor işte,beslenmeme gelince sabah kalkınca evden çıkmadan önce saat 07.30 da 1 bardak %100 portakal suyu içerim ve saat 08.30 da işyerimde peynir zeytin normal kahvaltı ve kibrit kutusu falan dinlemem çünkü zaten sabah yediğinizi yakıyosunuz,saat 10.30 da 3 yumurtayı çiğ olarak 150 ml kadar sütte çırpar içerim sarı beyaz ayrımı yapmam,12.30 da hergün tavuk yada köfte ve yanında pilav ayran bazende çorba ve salata olur yanlarında,saat 15.30-16 gibi bir avuç ceviz,fındık,kaju ve badem karışımı yerim ve tekrar üzerine 2 yumurta ve süt karışımını içerim,akşam saat 19-19.30 arası evde çorba tavuk yada kırmızı et bunlarda ölçü yok karnım doyunca bırakırım ette sınırlama yapmıyorum,pilav salata ve 1.5-2 saat sonra antrenman bench masası ,halter,dambıllar ve çalışma istasyonum var o yüzden evde yapıyorum,antrenmandan sonrada 300 ml kadar %100 portakal suyu ve bir ölçek protein tozu,1-1.5 saat sonra yatak,şuan rutinim bu ve yağlanma kalmadı.ha bu arada yulaf ezmesi ve gereksiz karbo alımlarını kestikten sonra yağlanmam kesildi,sizde kendi vucudunuzu tanırsanız sıkıntı yaşamazsınız,saygılar herkese...

elite35 bunu beğendi.
  15. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Uzun cevabın için ayrıca teşekkürler.
    İnsanın kendi vücudunu tanıma konusunda katılıyorum size fakat bu sporda yapılan bi takım araştırmalar, deneyler var.
    Gerek beslenme olsun, gerek antrenman şekli olsun bunlar hep belirli metodlara göre yapılıyor ki hepimiz öyle yapıyoruz. Bu sporda kimse kendi bildiğine hareket etmiyordur.
    Sonuçta bu sporda proteinin gerekliliği nasıl genel geçer bir kavramsa karbonhidratın da bazı konularda genel geçer bi metodu olabilir görüşündeyim.
    Örneğin: Spordan sonra basit karbonhidrat alımı.

Gerçi şu anda spordan sonra karbonhidrat alımı konusunda pek net bilgi yok. Alınmalı diyen var alınmamalı diyen var..
    Amacım da bu konuda kafamda oluşan karışıklığı gidermek. Ona uygun hareket etmek..

Sayfayı Paylaş