Yağ Yakımı için Beslenme Programım

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve ScRyedd tarafından 5 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ScRyedd

ScRyedd Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    7 ay önce kilo vermek için başladığım bu spor beni kendisine aşık etti. Ben başlamadan önce salondaki hocama "ben kas istemiyorum beni zayıflat başkada birşey istemiyorum" gibi sözler söylemiştim. Bir azimle başlayan serüveni 2 ay önce noktaladım ve 82 kilodan 65kg gibi bir rakama düşmeyi başardım.

Tabii bu süreçte çok fazla kas kaybıda oldu ama benim amacım kaslı bir vücut değildi zayıflamak olduğu için çokta moralim bozulmadı açıkcası. İstediğim rakama ulaştıktan sonra bu spor beni kendisine öyle bir çektiki şimdide kas yapmak için uğraşıyoruz vücüt fit görünmesi için çabalıyoruz :)

Şimdi bu yağ yakımını yüklü bir kilodan aşağıya düştüğüm için karın bölgesinde kalan yağları yakmak için kullanacağım. Bu çoğu kilolu olupta kilo verenlerin başına gelen ve imkansız gibi gözüken bir işlem. Buraya konuyu açmamın neden açıkcası sizlerinde değerli olumlu/olumsuz yorumlarıyla doğru yolu bulup kolay yönden yağ yakımını sağlamak.

Açıkcası arkadaşlar 1,2 aydır diyetini yaptım, cardiosunu yaptım, vg idmanlarını aksatmadım ama gelin görünki göbek çevresindeki yağlanmaya bir çözüm bulamadım. Çok minimal minimal gidiyor bel çevrem 78cm XS vücudu saran bir t-shirt giydiğimde asla sarkma taşma vs oluşmuyor ama t-shirt'ü kaldırdıgımız zaman alt midedeki yağlanma ortaya çıkıyor.

Fotoğraflar örnektir aynı bu şekilde benimde sıkıntım.

Şimdiki bana ait fotoğrafım ise şu şekildedir.

Beslenme programım şu şekilde;

Sabah Kahvaltı - 08:30

1 adet Domates
    1 adet Salatalık
    5 adet Yeşil Zeytin
    50gr lor peyniri
    3 adet yumurta beyazı
    1 bardak yağsız süt

Ara öğün: 10:30

Ekşi Elma

Öğle Yemeği: 12:30

Yarım tabak bulgur pilavı
    Yağsız Yoğurt

Ara Öğün: 14:30

30gr Yulaf Ezmesi
    100gr yağsız yoğurt

Akşam Yemeği: 17:00

150gr haşlanmış tavuk
    1 kase çorba

Eğer tavuk yoksa ki genelde oluyor onun yerine "haşlanmış patates, lahana çorbası, nohut, sebzeli yemek" tercih ediyorum.

Ara öğün: 20:30

10 adet badem
    10 adet fındık

Saat 22:30 - 23:00 gibi ise yatıyorum ve yatmadan 2 saat önce herhangi birşey yemiyorum ayrıca günde minimum 2 litre su tüketiyorum.

Haftanın 4 günü idmana gidiyorum ve her idmandan sonra 20 dakika koşu yapıyorum bu koşu 2 dakikada 7.0 hızında yürüyüş ve 3 dakika 10.0 hızında koşma şeklinde oluyor. Koşarken hava almaması için belime streç film sarıyorum çıkardığımda ise sağlam bir şekilde ter boşalıyor.

Hergün en az 1 defa 8 dakikalık abs workout yapıyorum hiç durmadan. Bu işlemi bazen günde 2 defa yapıyorum yani toplam 16 dakika karın çalışıyorum.

Göğüsümde herhangi bir yağlanma yok orayı elimle bile sıkamıyorum neredeyse ve hatta 4 adet baklava böyle buz dağının arkasından bana bakıyor gibi ama gelin görün ki en alt mide resmen yağ deposu olmuş durumda minimal bir şişkinlik mevcut orada. Benim amacımda onu yok etmek "BAKLAVA ÇIKMASIN ama YETERKİ O BÖLÜM YOK OLSUN" başka birşey istemiyorum böyle çekince lastik gibi uzuyor beni çileden çıkarıyor.

Evet arkadaşlar biraz uzun oldu biliyorum ama içimi dökmek istedim açıkcası sizinde değerli yorumlarınızı bekliyorum çok sağolun.

2. fakkaya22

fakkaya22 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme programın bence iyi pek bilgim yok beslenme konusunda araştırıyorum ben de. Fakat 8 mins abs günde 2 hiçbir yararı olmaz. hafif diyorsan gunasiri yani haftada 3-4 gün onun level 2 level3ü var onları dene

Sayfayı Paylaş