Yağ yakımı günlüğüm(Sağlıklı kilo verme günlüğüm)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve cems150 tarafından 29 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cems150

cems150 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar yaş 20 boy 1.90 kilo 126 öncelikle bu forumda uzun zamandır varım takip ediyorum ve nerdeyse bildiğim herşeyi bu foruma ve üyelerine borçluyum diyebilirim. En içten teşekkürlerimi sunuyorum katkı sağlayan herkese.

Daha öncede bu forumda konu actım bir kaç adet kilo vermek istiyordum ancak bilgisizdim ve tabiki cok sürmedi o zamanlar 115 kilo iken suan 126 ya vurmuş durumdayım anlayacağınız durum içler acısı fazla uzatmadan günlüğümü yazayım.Katkılarınızı bekliyorum.

Program Sabit olacak genel hatlarıyla.

Sabah: lor peyniri,yumurta ,1 avuc fındık,badem

kahvaltıdan sonra gidip kardiyo yapıyorum 3 dk 6 da yürüyüp 1 dk 9 la kosuyorum.Simdilik 5 set yapabiliyorum bitiyorum aşırı terliyorum.

öğle: tavuk göğsu (nasıl ölçeceğimi bilmiyorum ama avuc içim kadar 2 tane) Ellerim büyük :) Lor peynir Çoban salatası ve yanına evde ne yapılırsa cok az miktarda mesela pilav varsa 3 kasık falan.

Eğer off gün değilse tüm vucut 3x8 çalıştırıyorum İlk ay programı.

18:00 Akşam yemegi tavuk göğsu, Lor peynir Çoban salatası,1 avuc fındık,badem

Eğer off gün ise vucut calısmadıysam 20:00 gibi 20 dk kardiyo

Ve 24 gibi uyuyorum.

3 gündür uydugum program yanlız beni korkutan bir şey var ilk gün tartıldıgımda 126.5 gösteren tartı bugunun sonunda 121.5 gösterdi ve ben buna sevinemedim cok sıkıntılı bir durum amacım sağlıklı zayıflamak ve 3 günde 5 kilo tam tersi bir şey oldu. Yanlıslarım varsa katkılarınızı bekliyorum.

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    İlk başlarda hızlı kilo kaybı olması normal, o kaybın çoğu su oluyor genelde korkulacak birşey yok.

Haftada en az bir kere karbonhidratlı öğünler tüketmenizi öneririm, vücut hormonal dengesini korumak adına.

Başarılar.

cems150 bunu beğendi.
  3. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Eğer imkanınız varsa sabah koşusunu tavsiye ederim.Hem geceden kalma fazla kalorileri yakarsınız hem günboyu yağ yakımı yaparsınız ve gün size kalır.Saygılar

cems150 bunu beğendi.
  4. cems150

cems150 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    salon 8 de acılıyor ac karna gidebilirim sanırım.Yarın cardiyoyu yüzme olarak yapıcaz bakalım günde 240 gr proteini nasıl alacağım onu düşünmekteyim bu aralar.

5. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Sabah aç karnına gitmeyin yarım da olsa muz yiyebilirsiniz.Ayrıca 240gr protein neden alıcaksınız ki ne gerek var ?

cems150 bunu beğendi.
  6. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Katılıyorum 240gr protein gereksiz olur.

Amacınız yağ yakımı kas gelişimi değil.

Bir insanın mevcut kaslarını koruması için günlük kilo başına 0.8g protein alması yetiyor.
    Geliştirmesi için ise 1.2g alması yetiyor.
    1.2g yetersiz gelmeye başlayınca 1.5 > 2.0 diye gidiyor ama sizin için şuan kilo başına 0.8-1.0g hayli hayli yeter.

cems150 bunu beğendi.
  7. cems150

cems150 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım boşuna dert ediyormusum meyer, tek gayem kas kaybı olmasın adam akıllı kilo vermek istiyorum anladağım kadarıyla programda da sorun yok bölye devam edeyim o zaman.Degerli yorumlar için çok teşekkürler.

Sayfayı Paylaş