Yağ yakımı beslenme programı lütfen yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve denizgnr97 tarafından 23 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Arkadaşlar, abilerim merhaba. Ben 1 aydır spor salonunda, 3-4 aydır bilinçli olarak evdeki ekipmanlarımla vg ile uğraşmaktayım. 1 aydır haftada 3 gün salonda vakit geçiriyorum fakat gerek diyetimdeki yanlışlar gerekse 3 gün gidişiimden dolayı pek kilo veremedim yani 1 kilo verdim sadece. Bu sene liseye başladım kendime yeni bir program hazırladım. Kilom 72 boyum 1.70 yağ oramın %18lerde ve bu oranı %12ye kadar çekmek ve 64-65 kiloya düşmek istiyorum işte programım eksikleriyle beraber değerlendirirseniz sevinirim.

Kahvaltı
    2 tam yumurta 100gr. lordan omlet
    300ml. süt 50gr. yulaf ezmesi
    3-4 dilim domates 4 tuzsuz zeytin ve bir tatlı kaşığı keten tohumu

Ara Öğün
    2 kabuklu(15-20gr.) ceviz ve bir adet meyve

Öğlen
    Okulda oluyorum 12-12.40 arası
    Somon tam buğday ekmeğinin yarısı içine(içi boşaltılmış) 100-150gr. tavuk göğüsü veya 80gr. ton balığı, 2 dilim domates 2 ince dilim kaşar ve maydanozlu sandviç ve ayran tüketiyorum.

Eve gelince(idmandan 45dk.-1 saat önce)
    1haşlanmış yumura
    50gr. lor
    50gr.yulaf ezmesi ve 300ml. süt

İdmandan sonra(akşam)
    Evde ne varsa bir porsiyon ve buna ek 100-150gr. tavuk göğüsü veya 80gr. ton balığı, 100-150gr. yoğurt

Yatmadan
    50gr. beyaz peynir(yağsız)
    Normal çalışmam haricinde 2 günde evde çalışacağım 15dk. bu kardiyo hareketlerini https://www.youtube.com/watch?v=uzOe2ImO1rk&feature=relmfu ve 5dk. ip atlar gibi zıplayarak ve 3*max. şeklinde şınav, 3*max. şeklinde crunch ve 4*max. şeklinde leg raise yapmayı planlıyorum. En az bir ay böyle devam edip bayramdan sonra yağ yakıcı, amino asit gibi takviyelerde bulunabilirim. Göze çarpan eksiklerinizi lüyfen belirtin teşekkür ederim. :)

2. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Lütfen yardımcı olun

3. _zgr_

_zgr_ Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Çanakkale-İstanbul
    -kahvaltıda omletinin normal peynirle yap(kazein daha uzun sürede sindirilir,uzun süre tok tutar, lorda whey ağırlıklıdır çabuk sindirilir), o sebzelerede 1-2 çorba kaşığı sızma zeytinyağı koy
    -yulafıda süt yerine yoğurtla tüketmen daha iyi olur,mümkünse süt yerine süt ürünleri tercih et
    -öğlen ile kahvaltı arasında yediklerini ya kahvaltıya ekle ya da çıkar arada bişey yeme
    -Öğlen yediğin yarım somon ekmeği çıkar, onun yerine 4-5 avuç kuruyemiş ve 2-3 keçiboynuzu ya da yulaf tüket, tavuk yerine başka etlerde tercih edebilirsin.
    -evde yediğin yemekte pirinç, makarna gibi hızlı sindirilen kh ler varsa minumum düzeyde tüket
    -Yatmadan önce birşey yeme, son öğününle yatman arasında 5 saat olsun.
    -çoğu yağ yakıcıda güçlü uyarıcılar var o yüzden yaşında küçük olduğu için tavsiye etmem zaten hormonların yüksektir yakarsın. Ama maddi durumun elveriyorsa L- carnitine ve cla yı alabilirsin.
    -bazal met. hızını bilemediğimden verdiğim miktarlarda değişiklik yapabilirsin ama öğün sayıları dediğim gibi onlarla oynama.

Sayfayı Paylaş