Yağ ve Parçalanma Hakkında Soru

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bedo9891 tarafından 22 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bedo9891

bedo9891 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yaa abilerim benim aklıma çok bir şey takıldı şimdi ben 1.80 85 kiloyum aklınıza böyle şişman biri gelmesin üçgen vücuda emin adımlarla gidiyorum hacimim çok iyi ama bir türlü parçalanamıyorum günlük 120-180 gr arası protein alsamda olmuyor asıl soruma geleyim parçalanmak için kardiyo şartmıdır yani kardiyosuzda define olabilir miyiz eğer kardiyonun definasyona etkisi varsa kardiyoyu biraz daha arttıracağım normalde 1 saat ağırlık 5 dk HIIT kardiyo yapardım ama çok etkisini göremedim kardiyonun parçalanma üstündeki etkileri nelerdir yorumlarınızı bekliyorum

2. Ufuk GECE

Ufuk GECE Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Ne zamandır bu sporu yapıyorsun?

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Burada iki farklı şey soruyorsun. Parçalanma için kardiyo şart mıdırın cevabı hayır. Etkisi var mıdırın cevabı evet. Günlük kalori harcamandan az kalori alırsan yağ yakarsın. Hiç kardiyo yapmadan da bunu sağlayabilirsin, kardiyo yaparak da. Az yemek, düşük kalori almanı sağlar ve kalori açığı yaratır. Kardiyo da kalori harcamasını arttırarak kalori açığı yaratır.

Neden olsun ki, protein alımıyla parçalanmanın bu şekilde direkt bir ilgisi yok.
    Parçalanma dediğin şudur, günlük kalori ihtiyacını hesaplar, %20 kadar düşüğüyle beslenir, protein gr cinsinden vücut ağırlığının 2 katı tutarsın, bitti. Bu kadar. Kardiyo dediğin "günlük kalori ihtiyacını hesaplar" bölümüne dahil.

4. bedo9891

bedo9891 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    6 ay oldu kollarım çok iyi göğüste yağlanma fazla karnımda idare eder sırtımda parçalanmaya başladı ama sıkıntım göğüsü şişirdim define edemiyorum koltuk altına giden yerde yağ fazla hangi hareketleri önerirsiniz

5. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kardio şart değildir. Önemli olan günluk aldiğin kaloriden fazla kalori harcamaktir. Kardio ise buna yardimci olur fazladan kalori harcatır sana etkisi bu kadardir. Asıl önemli olan bu işin %80 i beslenmedir yağ yakimi için. Bide programina süpersetler ekle. Karını kesinlikle super set yap

6. bedo9891

bedo9891 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    karını full yapıyorum üst-alt-yan 10 sn dinlenmeli süper set şeklinde yapıyorumda usta benim şu göğüs bir türlü şekillenemedi aslında yakından şekilli çünkü koltuk altındaki yağlar gözükmüyor göğüs programım şu şekilde

bench press 15-12-8
    üst bench press 15-12-8
    dumbell press 15-12-8
    üst dumbell press 15-12-8
    üst dumbell fly 15-12-8 pressle süper set
    butterfly 15-12-10-8
    cable crossover 15-12-8
    dips max tekrar

7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    8 hareket girersen heralde şekillenmez :D göģuse 4 hareket yeterlidir beslenmen supplementlerin vs çok iyiyse 5 hareket . Setleri 4 set tap. Amaç yağ yakimiysa 12 yada 15 tekraar yap ama sama tavsiyem 12 tekrar

8. bedo9891

bedo9891 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    diğer türlüde göğüsü hissetmiyorum 4 yada 5 hareket az değil mi sonuçta göğüs-ön kol giriyorum ön kol 3 yada 4 hareket giriyorum

9. Ufuk GECE

Ufuk GECE Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    6 ayda ne kadar kütlen var ki parçalayacaksın? Tabii ne istediğini bilemem hacimlenmek istemiyorsan orası ayrı. Ama amacın hacimse definasyon için erken. Sana yağlan sonra parçala demiyorum. Yağlanmamaya dikkat et ama kas kütlesi kazanmaya çalış. Definasyon programlarında kas kütlesi kazanımı azdır.

10. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    4-5 harekette hissetmiyorum diyorsun. Bunun suçu sendedir programda değil. Demekki yeterince sert çalışmiyorsun. Kendini zorlamiyorsun. Beslenmende kötu olacakki ağir kaldiramiyorsun az karbo aldigindan. Sonrada suçu programda bulup hareketleri arttiriyorsun. Ben mesela ;
    Bench press 4x piramit
    Dumbel fly 3x10
    Incline press 4xpiramit
    Incline db fly 3x10 çalisiyorum. Ben hissediyorum 2-3 günde anca kendine geliyor göğusler.

11. Berkaycopoglu

Berkaycopoglu Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    5 dakikalık kardio kardio değildir kardio dediğin minimum 15 dakika yapılır çok tekrar ve sıkı kardio yaparsan parçalanırsın

12. bedo9891

bedo9891 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    blonde hocam bak söylediklerimin hepsi doğru 16 yaşındayım lise2ye gidiyorum 60-60-65 kilo bench üst dumbell press toplam 40-46 kilo arası flyda bile 26-28 girmişliğim var butterflyde 70kiloya rahat çıkıyorum salonda 3 yıldır yapan büyük abilerden ağır giriyorum iyi besleniyorum ve sen bana sert çalışmıyorsun diyorsun komik :D yaşımın altını çizmek isterim

Sayfayı Paylaş