Yağ ve Kas

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cazador1453 tarafından 18 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cazador1453

cazador1453 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci (üniversite)
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar. Araştırmama rağmen tam olarak istediğim şeye cevap bulamadığım için değerli vaktinizden çalıyorum. Neyse konuya geleyim. Haftada 3 gün Pazartesi , Çarşamba ve Cuma olmak üzere spor salonuna gidiyorum. 30 dakika koşu bandı (5 dakika yürüme 25 dakika 8 km hızla koşu) 30 dakika bisiklet yapıyorum. Daha sonra ise 1 saat boyunca mekik ( 6 7 çeşit hareket var ) çalışıyorum. Fakat yaptığım sporun gereksiz yere uzun ve yorucu olduğunu düşünüyorum bu yüzden programı değiştireceğim ve size sorayım dedim. Aslında boyum 173 kilom 83 hafif yağlı bir vücudum var . Hafif yağlı olmasının nedeni az çok spor geçmişim olduğundan fazla kilomun birazını kaslara borçluyum. Düşündüğüm program yağ yakarken kaslardan minimum düzeyde kayıp sağlamak. Beslenmenin önemini biliyorum zaten yeterince hatta fazladan protein alıyorum. Ortalama karbonhidrat ve az yağ alıyorum. Programımı şöyle değiştirmek istiyorum ama yorucu mu olur yoksa boşa mı kürek çekeriz karar veremedim :

Pazartesi : Göğüs + Ön Kol

Salı : Kardiyo (20dk koşu + 20 dakika bisiklet) + Karın ( Yaklaşık 1 saat sürer)

Çarşamba : Omuz + Bacak

Perşembe : Kardiyo (Aynı şekil)

Cuma : Sırt + Arka Kol

Cumartesi : Boş

Pazar : Boş

Böyle bir program düşünüyorum. Araştırmalarıma göre bu program benim için iyi bir program ama sizlere danışmak istedim. Amacımı biliyorsunuz yağ yakmak ve kas inşası. Fazla yağlı değilim ama sırf kardiyo da yapmak istemiyorum.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ama burada program yazmıyor. Sadece vücut bölgeleri yazıyor. Böyle bir split yapılabilir tabi ki ama haftada 3 gün split yapılacaksa itme/çekme/bacak daha iyi olur bence. Veya ilk hafta alt vücut/üst vücut/alt vücut, 2. hafta üst/alt/üst şeklinde yapmak kasların çakışmasını daha iyi engelleyerek daha yüksek ağırlıklar kullanabilmeni sağlar.

Sayfayı Paylaş