Yağ problemi.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Loaris tarafından 22 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Loaris

Loaris Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 1 ay önce gym'e başladım düzenli olarak haftada 4 gün gidiyorum . Boyum 1.80 75 kiloyum . Ancak karın bölgemde yağ problemim var yani şu göbekten kurtulamıyorum . Biraz yağlı yemekler yiyorum ancak diyet yapmam gerekirse de yaparım . Daha öncesinde diyete yanaşmamamın sebebi diyet yaptığımız kasların da yanmasına sebep olduğunu duymamdan dolayıydı . Böyle bir şey varmı bilmiyorum . Antreman programı yazabilirim isterseniz . Sizce ne yapmalıyım kaslarımı geliştirirken bir yandanda göbeğimi eritim yağ indeksimi azaltmak istiyorum . Bu yağ yakıcılar felan etkili mi acaba ? Her türlü önerinize açığım şimdiden teşekkür ediyorum .

2. seco515

seco515 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Kendimi örnek vermek istiyorum sana başladığımdan beri birkaç kez cardiyo yapmaya çalıştım fakat çok sıkıldığımdan bıraktım . 1-2 aydır 2-3 tabak yediğimi 1 tabağa indirdim ekmek şeker kestim tuzuda çok çok azalttım yemeklerim protein ağırlıklı. Hergün yeşil çay antreamandan önce kahve içiyorum şekersiz süt tozu katmadan acı acı :D .Belimi geçen ölçtürdüm 5 cm düşmüş . Bu şekilde yağ oranımı düşüre düşüre devam edicem.

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yağ akıcılar etkili mi? bilemem ama.Yeteri beslenmeni tamamen kesmiyiceksin bu yüzden kaslarında yanma olmuyucak.Günlük alıcağın protein miktarını al kaslarına hiç birşey olmaz.Yanlız yağlarını yakma olayı kilo vererek olucak.Kilo verirken belli bir oranı yağ olucak.Kilo vermenin sırrı yediğinden fazla yakmaktır.Sen düzgün beslenirsen yani aşırı yemezsen , örn:günde normalde 3000 kalori alıyorken gece bir cips yersin 3200 olur bu kalori tatlı yersin yatarsın.Yedikden sonra hemen yattığın için onların hepsi yağ olarak girer vücuduna.Ama sen düzgün beslenirsen kilo verme konusunda başarılı olabilirsin.Cardioda yapmalısın.Salonda felansan 3 gün cardio 3 gün antreman veya normal antreman sonu 20 dk koşu yapabilirsin vbz vbz.Cardio yapıcak zaman gerekli yağ yakımı için..

Loaris bunu beğendi.
  4. Loaris

Loaris Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Evet hocam salona gidiyorum . O zaman çalışmalarımın sonuna 20 şer dakikalık koşular ekliyeceğim . Peki benim günlük protein ihtiyacım ne kadar yaklaşık ? 75 kilo olduğumu göze alaraktan . Ve benim bu beslenme sürecimde kullanmam gereken supplementler varmı yoksa doğal olarak mı idare etmeliyim ?

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Doğal yeterli bence.Ben kilo başına düşen protein değerini tam bilmiyorum.Ama sabah 2 yumurta beyazı 2 haşlanmış yumurta , lor peyniri , öğlen lor peyniri , akşamda haşlanmış tavuk :) yeterli oluyor bende..

6. cagricinar

cagricinar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorun bende de var . 1.78 boyundayım 78 kiloyum bize ne önerebilirsiniz karın bölgem ve kalça bölgem var .

Sayfayı Paylaş