Yağ oranıoranı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve frknodemis tarafından 27 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. frknodemis

frknodemis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben spora başladım 3 ay gittim kiloda aldım vücudumda iyi gidiyordu ama bi ara bıraktım vūcudum baya yaģlandı bende tekrar spora başladım simdi bi sorunum var acaba önce yağ oranımı indirip ondan sonramı vücut yapsam yoks hem vücut çalışıp hemde yaģ oranımımı düşürmeye çalışsam. Not: kilo veriyorum ama yağlar gitmiyor IMG-20160327-WA0000.jpg IMG-20160327-WA0001.jpg

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle kilo vermek sadece yağ oranı düşürmeye yetmez :D yani kasla beraber kaybediyorsanız bir fark kalmaz :) onun dışında tavsiyem önce kilo vermek yerine kas kütlesi kazanmaya bakın. yani bırakın görüntü bir süre 2. planda kalsın :) sağlam bir bulk ile kas kütlenizi arttırıp sonrasında definasyon yapıp yağ oranı düşürmek daha mantıklı olur bence :)

3. frknodemis

frknodemis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tamam da yağ oranını nasıl düşürebilirim ben nasıl bir antreman ve beslenme yapmam lazım bulk yapmak istemiyorum bulk yapsam yağ oranım dahada yükselecek

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    dostum kas kütlesi istemiyor sadece yağ yakmak istiyorsan olay kolay :D git günlük kalorinden 300-500 eksik al sporuna devam et gider zaten :D

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Şu husus kesinlikle doğru değil.Önce yağ eritmek , sonra kas çalışmak veya önce kas yapmak sonra yağ eritmek.Ha antremanlarına kardiyo koyar antreman rutinini , definisyona göre çevirirsin o olur.Ama ağırlık kaldırmayı bırakmak yok hiçbir zaman yoksa atrofi oluşur varolan kas kütlemiz küçülür.Varolan kas kütlemiz olmasa yani daha önce ağırlık çalışmasakta sporla tanıştıktan sonra ne kadar çalışırsak o kadar üstüne koyabileceğimizden ağırlık kaldırmak hep olmalı , bunun tipini çeşidini değiştirerek yağ yakımına veya kas yüklemeye çevirmelisin.
    Bi an da %19 yağ oranından %9 a çekemeyiz vücudumuzu keşke verdiğimiz her kilo yağdan gitse ama öyle olmuyor o yüzden sen yağlar gitmiyor diyorsun.Tam disiplinli bir definisyona gir kısa tut ama yap (kısa derken 3 ayı geçme 3 ay bile çokta yaz geliyor :D diye diyorum)Ozaman %19sa mesela %15-16-17 artık yaptığına göre düşüceksin.%15-19 arası müthiş bir ilerleme yağ oranı düşüşünde çok iyi olur.Tabi %10 ve altı ister herkes oda biraz clean bulk devam edip yine yaparsın.

6. frknodemis

frknodemis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam çok sağol bilgilendirici bir mesaj olmuş yanlız bi sorunum daha var diyet için kalori hesaplamamı nasıl yapacam yağ yakmak için 300 500 kalori az almam gerekiyormuş nasıl hesaplıyabilirim bu durumu

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yediğin öğünlerin gramlarını biliyorsan veya doğruya yakın tahmin edebiliyorsan , diyetkolik diye bir site var herşeyin gramına göre veya kaşığına felan göre kalorisini yazıyor , aldığın öğünü felan öyle ayarlıcaksın.

8. frknodemis

frknodemis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Eyw usta

Sayfayı Paylaş