Yağ Oranını Düşürmek.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve GencFitnessci tarafından 5 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

SİZCE DOĞRUMU BESLENİYORUM?

1. EVET

oy sayısı 0
    0,0%
  2. EHH İDARE EDER

oy sayısı 2
    50,0%
  3. HATA YAPIYOSUN

oy sayısı 2
    50,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. GencFitnessci

GencFitnessci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    ARKADAŞLAR 4 SENEDİR BU SPORUN İÇİNDEYİM 1 SENE ARA VERDIM DERSHANEDEN DOLAYI GERI DONDUM 1 AYDIR CALISIYORUM YINE KİLOM 71 BOYUM 1.76 YAŞ 19 KOLUM 36 CM. VUCUDUMUN YAĞ ORANINI TAM OLARAK BILMIYORUM AMA KARNIMDA 1 CMLIK BI YAĞ TABAKASI VAR ONU ERITMEK ISTIYORUM BESLENME PROGRAMIM (BOŞ GÜNLERDE VE DERSHANE GÜNLERİNDE)
    BOŞ GÜNLERDE:
    ÖĞLEN 12 GİBİ KALKIYORUM
    MULTİPOWER CREATİN İÇİYORUM 5 GR
    3 YUMURTA YULAF KREP GİBİ EDİP ÜSTÜNE LİGHT BEYAZ PEYNIR VEYA LİGHT KAŞAR ATIP YIYORUM YANINDA AĞIR Bİ KAHVE İÇİYORUM
    1 SAAT SONRA MUSCLEPHARM COMBAT PROTEİN TOZUNU İÇİYORUM EVDEN CIKIYORUM
    15 DK SORA SALONA GELİYORUM XPRO 3Gr L-CARNİTİNE İÇİYORUM İDMANA GİRİYORUM
    35 DK KOŞU ARDINDAN (GÖGÜS-ARKAKOL-OMUZ-KARIN VEYA SIRT-ÖNKOL-BACAK-KARIN) CALISIYORUM.
    ARDINDAN IDMANDAN CIKIYORUM 6 TABLET UNİVERSAL AMİNO 3001 İÇİYORUM.
    EVE GELİYORUM 5 GRAM DAHA CREATİN ALIYORUM.
    ARDINDAN YAĞSIZ TAVUK VARSA TAVUK VEYA BALIK,YUMURTA PROTEİN İÇEREN YEMEK YİYORUM ( MECBUREN BIRAZ YAĞ VE KARBONHIDRATTA İÇERİYOR )
    GÜNÜ BİTİRİP YATMADAN 100 GRAM LOR PEYNİRİ,SALATALIK VE DOMATES YİYORUM YATIYORUM.

DERSHANE GÜNLERİNDE:
    KAHVALTIDA 1-2 PUHACA ATISTIRIYORUM VEYA YUMURTA YIYORUM. VE MULTİPOWER CREATİN İÇİYORUM 5 GR
    DERSHANEDE LAVAS DÜRÜM TAVUK VEYA PİLAVUSTU TAVUK SOTE YİYORUM.
    5 GİBİ DERSTEN CIKIP EVE GEÇİYORUM MUSCLEPHARM COMBAT PROTEİN TOZUNU İÇİYORUM EVDEN CIKIYORUM
    SPORDA 10 DK KOŞU ARDINDAN (GÖGÜS-ARKAKOL-OMUZ-KARIN VEYA SIRT-ÖNKOL-BACAK-KARIN) CALISIYORUM.
    SPORDAN ÇIKINCA 6 TABLET UNİVERSAL AMİNO 3001 İÇİYORUM.VE MULTİPOWER CREATİN ALIYORUM
    AKŞAM ÖĞÜNÜM YİNE AYNI
    ARDINDAN YAĞSIZ TAVUK VARSA TAVUK VEYA BALIK,YUMURTA PROTEİN İÇEREN YEMEK YİYORUM ( MECBUREN BIRAZ YAĞ VE KARBONHIDRATTA İÇERİYOR )
    GÜNÜ BİTİRİP YATMADAN 100 GRAM LOR PEYNİRİ,SALATALIK VE DOMATES YİYORUM YATIYORUM.

SORULARIM:
    1-ANTREMAN SONRASI GÜNLÜK YAPABİLECEĞİM NE YEMEGİ OLABİLİR TAVUK ALINCA 2 GUNDE BOZUYOR HEPSINI YIYEMIYORUM,TON BALIĞI V.S. PEK TADINI SEVMIYORUM,YUMURTA SİVİLCE YAPIYOR HEP YİYEMİYORUM?
    2- BÜTÜN BUNLARI YAPMAMA RAĞMEN VUCUDUMDAKI YAĞDA PEK DÜŞME GÖRMÜYORUM. EK OLARAK MUSCLETECH HYDROXYCUT STİX ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM SİZCE ETKİSİ OLURMU?
    3- HEDEFIM 1,5 AYDA FORMA GİRMEK.

YANLIŞLARIM VE DOĞRULARIMLA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle caps lock tuşun basılı kalmış, onu kapatırsan iyi olur.
    1-Canın ne isterse yiyebilirsin, önemli olan günlük toplamda ne yediğin.
    2- Bütün bunları yapmana rağmen derken neleri kastediyorsun? Yağ yakımın aldığın günlük toplam kalori miktarına bağlı ama sen bunu yazmamışsın bile. Neye dayanarak yağ yakman gerektiğini çıkarttın?
    3- Kolay gelsin.
    Asıl tavsiyemi söyleyeyim, bütün sabitlenmiş başlıkları oku. Beslenme hakkında temel bir fikir edin. Ondan sonra kafana takılan bir şey olursa sor.

exsisman bunu beğendi.
  3. GencFitnessci

GencFitnessci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Yorumların için teşekkürler öncelikle.
    1. Az yediğimi düşünüyorum.
    2. Yağ alımını düşük tuttuğum halde kilo verememeyi kastediyorum. Aldığım besinlerdende fazla fazla yemiyorum kalorileri pek hesaplamadım. Yağsız bi vucut istediğime dayanarak yağ yağmam gerektiğini çıkarttım.
    Başlıkları okuyorum fakat tam olarak kendime bi program çıkartabilmiş değilim.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    1- Hesaplamak düşünmekten daha kesin sonuç verir. Yaklaşık günlük kaç kalori aldığını bilmek iyidir.
    2- Yağ alımının kaç olduğundan bağımsız olarak günlük kalori alımın harcamandan az olursa kilo verirsin. Bunun içinde 100 mü, 30 gr mı yağ olduğu sonucu değiştirmez. Ama umarı çok az almıyorsundur çünkü vitaminlerin sindirimi, testosteron dahil hormon yapımı, hücre yenilenmesi gibi sebeplerle yağ alımına ihtiyacın var. 3 yumurtadan 15 gr civarı alıyorsundur, 100 gr lor peynirinden de bir 15 gelse 30 gr eder. Muhtemelen balıktan, peynirlerden gelenlerle birlikte yeterlidir ama yerinde olsam garanti olması için bunu 50 gr'ın altında tutmazdım.
    Şimdi, kilo veremediğine göre aldığın kalorileri azaltman lazım. 200 kalori azaltıp deneyebilirsin. Yağdan daha fazla kesemeyeceğine göre ya karbonhidrat ya da proteinlerden kesmen lazım. 200 kalori azaltmak için 50 gr protein veya aynı miktarda karbonhidrat (veya 25+25 şeklinde her ikisinden) azaltırsan muhtemelen yağ yakımı tekrar başlayacaktır. Yediğin yulafın veya etlerin miktarını yazmadığın için bilemiyorum ama 150 gr proteinin senin için yeterli olduğuna göre hesabını yap.

5. GencFitnessci

GencFitnessci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    1. O 3 yumurtanın sadece beyazını kullanıyorum ben. Lor peynirininde 100 gramında 7 gram yağ var. Yağı doğru duzgun 1-2 günde bi kuruyemişe abanıyorum baya yiyorum ordan gelıyor heralde. Bide uzun süredir yedigim yemekten doğru duzgun keyıf aldığım yok bazı günler krize girip tost,tatlı yedigim oluyor sonra pişmanlıkla daha az yemeye başlıyorum. Ama yemeğı azaltıcam biraz daha kaloriyi kısıcam anlasılan.

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ayrıca belirtmeyince tam yumurta sandım. Bu durumda yağ kaynağın çok az oluyor. Kuruyemişle bu açığı gidermek için epey yemen lazım bu da yağ yakımını zora sokar. Arada bir girdiğin krizler de neden yağ yakamadığını açıklıyor olabilir. Biraz vakit ayırıp besin miktarlarını hesaplayarak bir liste hazırlasan iyi olur. 1900-2000 kalori, 150 gr protein, 40-50 gr yağ, gerisi istediğin kadar karbonhidrat ve ekstradan protein. Sevdiğin yiyecekleri dahil etmen uyum sağlayarak diyetten kopmamak adına daha avantajlı olur. Tavuk göğsü sevmiyorsan butunu yemek gibi mesela. Kalorileri hesaplamak için fatsecret.com.tr'yi veya ingilizcen varsa fitday'i kullanabilirsin. Bu siteleri verimli kullanmak için biraz çaba sarfetmen gerekecek ama emin ol bir defa hakim olunca işini çok çok kolaylaştıracaklar.

Bekci bunu beğendi.
  7. GencFitnessci

GencFitnessci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Öyle yapmayı düşünüyorum bide tartı alıcam minik yemeden önce ölçecem gramını ona göre kalorisinide hesaplarım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş