Yağ Oranını azaltmak ve bir kaç soru daha

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Pikachu tarafından 9 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Pikachu

Pikachu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Öncelikle herkese merhaba,

Boy: 1.79-1.80
    Kilo: 93

Önceden ciddi anlamda bilgisizdim herşeyin kilo vermek olduğunu düşünüyordum bir gün kafama dank etti ve araştırmalıyım dedim. Oturdum araştırdım araştırdım araştırdım ... ve kilo vermenin o kadar da mühim olmadığını gördüm, asıl önemli olan yağ oranını düşürmekmiş. Bilen kişiler tabii ki öyle ne sanıyordun ki diyebilir fakat cahilliğime verin, yeni öğrendim. Önceden 106kiloydum 93e düşünce ve kendimde müthiş bir değişiklik görmeyince fark ettim. Şimdi hala öğrenebileceğim şeyler olduğunu düşündüğüm için sizlere sorma gereği duydum. Metabolizmam yavaş ölçümlerimde çıktı onun için metabolizma hızlandırıcı bir ürün aldım. Ayrıca Multipower sıvı L-Carnetine aldım (ürünü tercih etmemin sebebi de 25ml de 1800mg l-carnetine içerdiği için) şuanlık kullanmıyorum. Çünkü biraz daha bilgilenmek istiyorum. Yüzücüyüm daha doğrusu Su altı hokeyi oynuyorum 15 Nisan da dayanıklılık antremanlarım başlıyor haftada 4 gün ciddi anlamda yüzücem (5km kadar ama yavaş tempo değil). Ayrıca biraz da evde kendim birşeyler yapmak istiyorum. İnternette dolanan 8 min abs. isimli bir video var forumda gördüm ki çoğu kişi biliyormuş zaten :) programımda bu var ayrıca bir kaç omuz ve göğüs hareketi ve ip atlama ekledim. Bu zamana kadar yanlış bir şekilde kilo vermişim ve muhtemelen kastan da verdim, bundan sonra böyle olsun istemiyorum.

Sorular:
    1)Sadece YAĞDAN kilo vermek için nasıl beslenmem gerekiyor. Protein ağırlıklı olduğunu biliyorum fakat detaya girerseniz sevinirim.
    2)Programıma eklememi tavsiye ettiğiniz hareketler varsa önerilerinizi bekliyorum.
    3)Fark ettim ki bu işte çok fazla püf nokta var şuan örneği aklıma gelmedi ama ufak ve etkili olabilecek şeylerden öneride bulunursanız çok sevinirim.
    4)Son olarak şu hayatım boyunca nefret ettiğim ve herkesin hayat sonuna kadar onlarla yaşamak zorundasın dediği soruna nasıl bir çözüm bulabileceğimi de söylerseniz sevinirim bu forumdan acaip umutluyum bu konuda. ÇATLAKLAR!!!
    5)CLA almayı düşünüyorum bu konuda yorumlarınızı alabilir miyim? gerekli mi? cidden işe yarıyor mu gibi gereksiz bir şey sormayacağım tabii ki işe yarıyordur fakat bir kutuya 70-80 tl verip totalde 1 kg fark etmesinide istemem.

İlgilenicek herkese şimdiden teşekkür ediyor, iyi çalışmalar diliyorum, umarım herkes hedefine ulaşır :)[/

Son düzenleyen: Moderatör: 16 Nisan 2013
  2. Rocky_4

Rocky_4 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    İLK OLARAK:
    1-Öncelikle merhabalar ilk sorunuza sanırım şöyle cevap verebilirim ben:
    Öncelikle yağ yakmak istiyorsanız unutmayınki beslenmenin yanında cardio egzersizlerinin de bayaa önemi var ve karbonhidratları ve yağları çok yiyorsanız azaltmalısnız ve protein ağırlıklı beslenin ama bunu yaparken protein diğetine değil sağlıklı bir diyete girin ve ek olarak 3 öğün tam yiyorsanız onu sağlıklı(dengeli olacak şekilde) 6 veya 5 öğüne bölün ama dediğim gibi bunu yapmanız az bir kısmı önemli olan unları spor ayaparak da uygulamaktır zaten sporlada ilgileniyormuşsunuz anladığım kadarıyla bunlar size yardımcı olabilir
    AMA!!! tam buğday ekmeği yemenizi tavsiye ederim çükü calori olarak çok düşük

2-Ek olarak kilo vermek istyorsanız hareketler p90x programı var gerçekten bayaa etkili ben uygulamıyorum ama internette resimleri var ve mekik şınav dips barfiks 4 lüsünü uygulayabilirsiniz

YANE DAHA 14 YAŞINDAYIM İSTERSENİZ BENİ DİNLEMEYİN İSTERSENİZ DİNLEYİN BU ŞEKİLDE 20-25 GÜNDE 4 KİLO VERDİM HEDEFİM 80 DEN 70 e DÜŞMEK AMA SİZİN İÇİN DEDİĞİM GİBİ YAPABİLİRSİNİZ PROGRAMLARI FELAN ŞİMDİLİK İYİ AKŞAMLAR DİLERİM :)

3. Pikachu

Pikachu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Hardline Nutrition Claone 100 Jel Kapsül ürününü aldım. Kullanıcı yorumları gayet olumlu ayrıca fiyatıda iyi bir ürün. Ayrıca derin bir araştırmayla güzel bir diyet programı da çıkarttım. Rocky öncelikle önerilerin için teşekkür ederim tam buğday ekmeği önerini göz önünde bulundurucam. Ayrıca p90x ilgimi çekti, biraz daha araştırdıktan sonra almayı düşünebilirim. Aynı sorunları yaşayan arkadaşlar varsa bildiğim kadarını paylaşmak isterim buradan veya özelden ulaşabilirler. Ve hala çatlaklara bi çözüm bulamadım.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

Arama Kelimeleri : yag yakimi, kilo verme

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş