Yağ oranını azaltma ve dengesiz yağlanma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve axton tarafından 9 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. axton

axton Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Herkese merhaba.Arkadaşlar bu konuda birden fazla sorum var.Öncelikle uzun süredir düzenli şınav çalışması yapıyorum bunun nedeni göğüsteki yağ oranını azaltmaya çalışmam fakat 2 ay olmasına karşın şunu söylebilirim göğüsümün orta noktasında ve alt taraflarında farkedilir derecede sertleşme ve hat belli olmaya başladı ama göğüsümün uç noktalarında yağlanmada hiç azalma farkedemedim.Onun dışında söylemek istediğim şuan 16 yaşındayım 182 boyum var 67 kg ım , 13 yaşında 160 a yakın boyum vardı 65 kg civarındaydım birden kilo verdim ve vücudumda çok fazla çatlak kaldı asıl probleme gelirsek vücudumun yağlanması az ama göğüs yağlanması çok fazla anlayamadım.Önceleri hastalık olarak tahmin ettim jine ile başlayan birşey vardı şimdi ismini hatırlamayıroum o değilmiş birkaç hocaylada konuştum zaten görüntü olarakta öyle durmuyor bir sarkıntı yok sadece çok yağ var görüntü olarak sanki spora 1 yıl önceden göğüs çalışması yaparak başlamışım gibi duruyor(not : vücuda göre böyle duruyor , yoksa çok gelişmiş olduğundan değil ).Herneyse yazıyı çok fazla uzattım kusra bakmayın şimdi gelelim asıl soruya :) Bu yağı azaltmak için sizce nasıl bir çalışma programı yapmalıyım.Hem bunu yaparken kiloda almak istiyorum çünkü kollarım omuzlarım ince geliyor.(not: evde çalışıyorum elimde ağırlık seti vb var ama omuzumda bir problem olduğundan doktor uzun süre ağırlıktan uzak dur dedi.Yani sadece vücut egzersizleriyle çalışma yapıyorum).Şu anda telefondan yazıyorum o yüzden ne kadar yazmışım ne yazmışım dalıp gittim atladğım yerle olabilir fakat genel olarak böyle.Son birşey daha eklicem şınav olarak her gün 20 x 4 kollar uzun mesafe açık (daha çok üst göğüs için) şınav çekiyorum ve birçok egzersin.Siz ne önerirsiniz.İisterseniz resim koyabilirim .

Sayfayı Paylaş