Yağ oranım nasıl düşer ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve SHAKER ARDA tarafından 30 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. SHAKER ARDA

SHAKER ARDA Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben 15 yaşındayım 3 ay önce spora başladım kilom 74 boyum 1.80 vücüdumun üstündeki kaslar belirgin diyebiliriz fakat tam istediğim gibi değil asıl sorun bacaklarım un üst kısmı baldırım falan oralarım biraz yağlı popo bölgesi dahil...Bunun genetik olduğunu söylüyorlar kemiklerimin kalınlığından herneyse...3 aydır spora merak salan bir gencim beslenmeme çok fazla dikkat edemiyorum her sabah 3 yumurtamı bir dilim kepekli ekmeğimi peynirimi gün içerisinde 1 litre sütümü ve genel olarak et balık sebze tarzı şeyler yemeye gayret ediyorum tabi gün içinde çok kaçak ara besin oluyor cips kola gibi şeyler değilde bir kek gibi yada bir gofret herneyse...Spor programımda ilk 20 dakka cardio yazıyor fakat cardiodan nefret ettiğimden 10dk koşu bandı 10 dk dikey bisiklet var ama koşu bandını 8 dakka bisikleti 4 dakka falan yapabiliyorum anca ... ama protein tozu kullanmadığımdan kaslarımın daha belirgin olmasını istediğim için yağlarımı biraz daha yakmak bacaklarımı ve popomu eritmek biraz daha güzel gözükmek istiyorum yani bunun çözümünü söylermisiniz lütfen ? 4 . ayıma giricem ama 15 yaşında olmam gereğiyle istediğim sonuçları elde edemiyorum lütfen yardımcı olun :( Bu arada yağ oranım tahminen fotoğraflara baktığım kadarıyla söylüyorum internetten araştığımfotolara göre şu alttaki fotoğrafı baz alırsak % 17 falandır yani üst kısmı ama :D bodyfat.jpg

2. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer belirli bir kas kütlen varsa kalori hesaplaması yapıp ihtiyacindan -500 alman gerekir. Ağırlık programlarının ardına kardio eklemeni tavsiye ederim.
    Eğer bir kas kütlen yoksa clean bulk ile hacimlenmeye başla derim. Daha sonra definasyona girip güzel bir şekilde six pack çıkarıp estetik durabilirsin.

3. sabrselam

sabrselam Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    Diyetisyene giderek bir diyet listesi almanızı ve spora günde iki kere ; -sabah Cardio akşam ağırlık çalışması , tavsiye ederim.Bununla birlikte yaşınızdan dolayı kendinizi çok enerjik hissedebilirsiniz , ancak kendinizi dizginleyiniz ve gereksiz yorulmalardan kaçınınız.

SHAKER ARDA bunu beğendi.
  4. MyFira

MyFira Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bendede aynı sorun var kardeşim ben de 15 yaşındayım kalça da ve üst baldırda aşırı yağlanma var kadın baldırı gibi bana da genetik olduğunu söylüyorlar bende daha doğru düzgün bi çözüm bulmuş değilim.

SHAKER ARDA bunu beğendi.
  5. SHAKER ARDA

SHAKER ARDA Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah 7 de okula gidip 5 de çıkıyorum iki antreman yapmam ve enerjik olarak spora gitmem zor olabiliyor

Sayfayı Paylaş