Yağ oranımı düşürmek istiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ertunc008 tarafından 18 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ertunc008

ertunc008 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkeze merhaba , yağ oranım %15.5 81 kiloyum yağ oranımı 9-10 lara çekmek istiyorum yani yaklaşık 5 kilo yağ yakmayı hedefliyorum .Bunu yapabilmek için az kalorili ayrıca kas kütlemi korumak için proteine yine ağırlık vererek karbonhidratı kısıp küçük egzersizlerle yağ yakmaya mı çalışsam yoksa kuvvet antrenmanları yaparak karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslenerek ,antrenmanlarda harcadğım kalori yanı sıra kas ağırlığını arttırarak metabolizma hızını arttırarak mı yağ yakmaya mı çalışıyım. Hangisinden daha hızlı sonuç alabilirm ? Şimdiden cevablarınız için teşekkür ederim.

2. amatörbodyci

amatörbodyci Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yag yakmak istiyosan Karbonu kıscan mecbur

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. ertunc008

ertunc008 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardiyo ya yönelmeliyim o zaman .Kas yapıyım sonra vücudu yağ yakımına hazırlıyım demek içinde yüksek kalori almamız lazım yoksa pek bir işe yaramıyor gibi 2 haftadır gidiyorum öncedende alt yapım var çok fazla bir değişim olmadı kas olarak açıkçası.

4. erkin niğdelioğlu

erkin niğdelioğlu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Benim yağ oranım %19.3 dü bi aralar ben 3 ay günde 40 dakika kardiyo ve yeşil çay ile sadece akşam saat 6dan sonra birşey yemeyerek %14e düşürdüm kola düşkün olduğum için çok uğraştım ve 3 ayın sonunda kolum çok değişmedi göbeğin üst bölgesinde deli gibi bi azalma vardı fotoğraflarda bunu farkettim. Sizde deneyebilirsiniz ama kesinlikle amatörce yaptığım bir şey belirteyim

Yılmaz_Meltem bunu beğendi.
  5. ertunc008

ertunc008 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kas kaybına uğradınız mı peki

6. erkin niğdelioğlu

erkin niğdelioğlu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Kas kaybına uğramışımdır tabi ama bunu kollardan götürmemek için çok çabaladım. Size şunu söyleyeyim yağ oranı düşürürken protein alımına ne kadar dikkat ederseniz o kadar az kas kaybedersiniz ki yağ oranı düşürürken kas kaybetmemek imkânsız gibidir

7. ertunc008

ertunc008 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Orası öyle bnde fark etmeden 1 kilo yağ yakmışım , yarım kilo kas kaybetmişim mantıkende karbonhidratı kısıp protein ağırlıklı beslenip ,kas kaybetmemek için kasları çalıştırmalıyım küçük egzersizlerle çünkü yağ yapıştı artık kaslanabiliyorum ama yağ yakmak sıkıntı benim için .

8. erkin niğdelioğlu

erkin niğdelioğlu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Benim de öyle yağ yakmak çok zorlaştı bu ara sürekli birşeyler yiyorum acil toparlanmak lazım

9. ertunc008

ertunc008 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben iki haftadır kola , fast food , şeker , tuzu bıraktım .Ama yüksek kalorili beslenemiyorum buda kas yapmamı engelliyor .

10. bugra1

bugra1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Kas yapmak için yüksek kalorili mi beslenmek lazım yoksa protein ağırlıklı mı

11. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    Intervial kardio,barfix,jump squad,sinav turevlerini super set seklinde 20 dak ara wermeden bi dene istersen cok etkili olmustu

12. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Üstteki arkadasin dediği gibi, günde en az 30 dk nabız seviyen yukarda olsun. Ketojen diyete gir, yağ gitmemesi için hiç bir sebep yok

13. ertunc008

ertunc008 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yalnız şöle bir durum var bacak ve alt karın da yağlanma daha cok emin olun .Şöle örnek veriyim Medium t shirt giyerim ama alt karın bacak yüzünden 34-33 beden pantolon anca giyerim.Ayrıca iki haftadır antrenman yapıyorum ve anlamsız şekilde trapez çıktı vücudun üst tarafına antrenman yapmasam iner mi trapezler çünkü ön kol ve omuzda yanlış yaptığım harektlerden dolayı trapeze yük bindi ve biraz moralim bozuldu o yüzden .

Sayfayı Paylaş