yağ oranı sıkıntısı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve boyka06 tarafından 9 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Kilo verirken sadece koldan yada göbekden gitmez her yerden gider sıkıntı etme bunları yağ yakmaya bak sen

2. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    eyv bakalım ya nasıl olcak hayırlısı artık

3. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Kafan rahat olsun iyice araştır ama
    Yağ oranın fazla bulk sana kas kütlesi kazandırmak yerine iyice yağlandiracaktir.

4. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    bide benimki netteki siteden ve gözle oldu kan ile yağ oranı ölçümünü nerde yaptırabilirim daha doğrusu devlet hastanesinde var mı?
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Kasım 2014 ---
    yağları attıktan sonra kilolar ne kadar düşerki acaba?

Son düzenleme: 9 Kasım 2014
  5. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Yağsız bi vücut için en az 65 kiloya kadar düşersinde senin o kadar düşmene gerek yok 70 filan olsan yeter

6. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    bn bench squat deadlift gibi hareketlerde demek istemiştim amacım 72ye düşmek

7. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    sen yağlıymışsın , ben 2 yıllık geçmişim var diyince bişeyler vardır diye dedim , low karbo beslenip bol bol kardiyo yapacaksın , bulka girme

8. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    tam 2 yıl değil ama bugün bu yazıdan sonra fark ettim yağ oranım hep 18-20lerde geziodu gelişememde bğüyük etkisi olmus

9. lucifer666

lucifer666 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Bu nedir kardes ya. Kusura bakmada çok kötü

10. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    hayır,yanlışınız var bu konuda.bulk dönemi ne için o zaman?az karb ile saf kas kütlesi kazanılabiliyorsa insanlar neden bulk döneminde makroları artırıp sonra bir de onları yakmak icin ugrasıyor?

bulk döneminde ihtiyacımız olan günlük kalorinin biraz üstüne cıkarak biraz yağlanarak,kilo artışı yakalayıp daha saglam idmanlar geçirip sürecin sonunda yağlanmamızın yanında kas kütlesi kazanmaya çalışırız.Definisyon döneminde de ihtiyacımız olan günlük kalorinin biraz altında kalori alıp vücudu yağ yakmaya teşvik edip yağ oranını düşürerek daha yağsız-fit bir vücuda ulaşmaya çalışırız,kaba olarak böyle.

boyka06,belli bir kas kütlesi elde etmeden definisyon dönemine girmek kayıptan başka bir şey değil.yanlış anlamayın fakat kütleniz yeterli degil.ihtiyacınız kadar kaloriyi alıp ağır çalışmaya devam etmelisiniz,clean bulk gibi.

11. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Bulk döneminde kilo alırsın
    Kas +yağ + su olarak
    Ama definasyon döneminde
    Yağ yakarsin saf kas kütlesi kazanırsin
    Yağlı vücudu dahada yağlandirmanin bi anlamı yok

12. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    definisyon döneminde vücut ihtiyacının daha azı miktarda kalori aldıgımız icin aynı anda yağ yakıp kas kütlesi kazanmak daha zordur.o yüzden zaten bulk dönemi var.yeterince kas kütlesi olmayan bi vücudu definisyon dönemine sokmak bence mantıksız olacak.ayrıca saf kas kütlesi demek ne demektir?arkadaşın yerinde olsam ben beslenmemde ihtiyacım olan kaloriyi alır idmanlarıma devam edrim.

13. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Sen istediğin kadar yağlı vücudu bulk'a sok o yağ tabakasinin altında kas gözükmekyecektir. Bu cevap tatmin eder seni.

Saf kas kütlesi % 100 kas
    Rakıya su katınca nasıl saflıgini kaybediyor kasda öğle yağlaninca kas olmaktan çıkıyor

14. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak

kas ile yağın bir alakası yok,yağlı vücudun kası kas olmakta çıkıyor?buna denecek bir şey yok.kasın üstünde yağ tabakası var,onun ustunde de deri var kısaca böyle.senin kasların var,sadece yağdan hatları tam belli olmayacak.ayrıca kas diyince %100 kütle bekleme liflerin yanında su da var kaslarımızda.

kişinin hedefini sormamızı gerekiyor,yağlı görünüm seni o kadar rahatsız ediyor mu?cevap hayırsa ihtiyacından daha az kalori alıp(proteini cok,karbonhidratı az,yağı yeterli miktarda almak şartlarıyla)yoluna böyle devam edebilir,yada ihtiyacı kadar kalori alıp daha hızlı inşaada bulunabilir.seçim kişinin.

15. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    işte ben zaten bunu amaçlıyordum ama vücut yağ oranı %20yi geçince kas kazanımı yarı yarıya düşüomus insülin çok salgılanmasından dolayı yoksa zaten ben definasyon gibi bi amcım yoktu bu arda daha düzgün bi foto atım
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Kasım 2014 ---
    kardeş yanlış anlamamda bunun yerine konuyla alakalı bi yorum atsaydın daha ii olurdu ztn bn vücudumu daha ii bi görünüm getirmek için burdayım çok meraklı değilim fotograflarımı insanlara göstermeye sende yanlış anlama

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      112,2 KB
      Görüntüleme:
      343

Sayfayı Paylaş