yağ oranı-görüntü

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve JaCqUeS tarafından 30 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. JaCqUeS

JaCqUeS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık 2 senedir kesik kesik spor yapiyorum ama artık ciddi bi şekilde yapmaya karar verdim ama bi sorunum var.. Boyum 1.77 ve 71 kiloyum vücudumda ki yağoranı ise yüzde 10.6, ama hala beni rahatsız eden bi göbeğim var.. Onu vermek için az yiyorum bu sefer haftada 4 gün çalıştığım bb boşa gidiyor. Sizce ne yapmaliyim? Ve illa ilaç desteği almak şart mıdır?

2. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    "yağoranı ise yüzde 10.6, ama hala beni rahatsız eden bi göbeğim var.."

tahminim göbek dediğin karnının alt tarafında azıcık bir yağ birikmesidir.

vücut geliştirmeye daha çok önem verdiğini varsayarsak; az yemek yerine düzenli ve proteini bol, karbonhidratı az, yağı çok az bir diyet uygulamak, rafine şekeri-tuzu çok az tüketmek hedeflerine daha çabuk ulaşmanı sağlayacaktır. ama eğer ki önce yağlarını eritmek istiyorsan ona göre ye ve çalış. yağ eritmek öncelikli amacınsa, hep bahsedildiği gibi setlerinde bol tekrar barındıran, cardio çalışmaları içeren bir program uygulamalısın.

bence ilaç vesaire desteği şart değil senin durumunda biri için. dediğim gibi iyi bir diyet ve çalışma programı yağlarını çatır çatır eritecektir.

3. ErCıN

ErCıN Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    bendede var birazcık yağ ama fazla mekik cekerek eridiğini duydum .... mesela 1 set daha fazla ....

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Yanlış duymuşsun. Mekik çekmek ile yağ oranının azalmasının bir ilgisi yoktur(yani teorik olarak vardır ama bu bağlamda yoktur). Yapılan 1,2 hatta 5-10 setin karın kaslarının gözükmesine bir katkısı olmaz(hatta aşırı setin zararı olur). Önemli olan vücut yağ oranını azaltmaktır. Forumda mevcut bu bilgiler.

5. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Burda bir yanılgı var heralde.Karın kasları overtraining olmaz diye biliyorum ben.

6. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Neden olmazmış?

7. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    karın kaslarıda owertraınıng olur cunku yapı olarak bır kastır.su vardır.karınkasları digerlerıne gore bıraz daha zor owertraınıng olur.cunku karın kasları ,omuz kasları ve kalfler dıger kas gruplagruplarına gore daha zor uyarılırlar bu kasların gelısmesı ıcın sureklı gerılıme tabı tutulması gereklıdır (calısma esnasında)ama bunun içinde gidıp her gun mıde antrenmanı yapılmaz.
    haftada ıkı veya belkı uc yapılabılır.(benım gorusum)

saygılar

8. ErCıN

ErCıN Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    arkadasım k bakma yanlış bilgi vermişim ama yağ yakmak diye bi konu var onu incelersen snn için iyi olacağını dusunuyorum ...

9. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda okumuştum.Net bir ifadeyle asla overtraininig olmaz diyordu onun için yazdım.

10. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Ben zaten tersleme amacıyla sormadım, sadece savunduğun fikri biraz açman için öyle dedim. Yani senin şimdi düşünceni destekleyen argüman ve bilimsel kanıt ortaya koyman lazım, karşılığında ben de aynı sorumluluğu alacağım - bu sayede bazı soru işaretleri ortadan kalkmış olur.

diez bunu beğendi.
  11. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    gecenlerde birisi yazmisti karin kaslarinin yag yakmasi icin 1 milyon crunch veya mekik cekilmesi gerektigi soylenmis bir dergi makalesinde,

ben de dusunmuyorum acikcasi cunku olsaydi bana olurdu kesin o overtraining :D

12. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    bahsedildiği gibi, ancak kas yakılır yağlar baki kalır o şekilde :)

13. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yok tes anlamadım zaten.Dediğim gibi forumda biryerde görmüştüm oma istinaden yazdım.

Sayfayı Paylaş