yağ oranı düsük olan birinin hacimi artmaz mı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve OvO tarafından 8 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    yağ oranı %6-%7 olan birisinin yağ oranını artırmadan kaslarını geliştirmesi, hacim alması cok zor diye bir sey dediler bana doğrumudur bu bilgi ?

2. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    kimse bise bilmiyo mu ?

3. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Şöyle birşey aslında, senenin her ayında define gezip gelişenler var. Ama bulk dediğimiz insanlara daha kolay geliyor,daha fazla yiyorsun,yağlanmaya dikkat etsende cuttingdeki kadar etmiyorsun, bulkingde su tutumu ve yağlanma olduğu için daha hızlı gelişiyor gibi gelir insanlara ama dietle beraber küçülen ölçüde verilen kilolarda acı gerçek çıkar.
    Yağ oranını sürekli düşük tutarak büyümek her babayiğidin yapabilceği birşey değildir kısacası çok disiplin ister.

4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Hiç yağ almadan kas oranını artırmak bence ileri seviye sporcuların bile başaramadığı bir şeydir.Amacımız bunun en az oranda olmasıdır.Zira aşırı yağlanma ileride başka sorunları getiriyor.Gerçi ben başaramıyorum ama neyse.:)

5. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Beslenmeye yaz boyunca dikkat etsem de kas kilo artışım 4 kg olduğunda yağ oranım %1 artış göstermişti..Fakat bu kas görünümünün kaybolması gibi bir görsel olumsuzluk getirmedi tabiki..Profil fotoğrafımdaki yağ oranım % 11 idi sonraki ay % 12 oldu yağ oranım şuan yine bu seviyede..

6. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    arkadaslar sorunun cevabı aklımda tam olarak netleşmedi
    simdi bu resimdeki arkadas baya define vücüda sahip . Bu arkadaş gerekli proteinini alsa ve güzel bi sekilde antrenmanlarını yapsa da haciminin artmiyacanı mı iddaa ediyorsunuz ? Yanlıssam düzeltin yanlıs anlamıs olabilirim .

7. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Bizim söylediklerimizden bu yorumu nasıl çıkardın anlamak mümkün değil.
    Ewt bu arkadaş düzenli beslenme ve antreman ile kas kütlesini artırır ancak bunu "0" yağlanma ile yapamaz.

8. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    "Yağ oranını sürekli düşük tutarak büyümek her babayiğidin yapabilceği birşey değildir kısacası çok disiplin ister." burdan cıkardım . bu yoruma bakarsak resimdeki arkadasın hacim alması cok zor .

9. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Ben birşey demiyorum artık.

10. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73

Minimum yağlanarak hacim almak beslenme yönünden çok sıkı disiplin ister,anlatmaya çalıştığım buydu ve halen arkasındayım,365 gün fit kalıp büyümek isteyen 365 gün yediğine içtiğine çok dikkat etmesi gerekir.

OvO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş