yağ oranı düşürme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve profarcheryemre tarafından 24 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. profarcheryemre

profarcheryemre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar 4ay önce 6-7aylık bir body building deneyimim oldu.vücudumun heryeri tam istediğim gibi elişti 15kg aldım. fakat 4ay hiç çalışmadım. yağlanma vb oldu ama kas kaybı yok denecek kadar az. beslenme için bir kaç sorum olacak fikirlerinizi merak ediyorum. ilk 2 ay boyunca günde yarım kg tavuk yiyeceğim ve yumurta beyazı peynir gibi. koşma ve bisiklet tarzı şeyleri hiç yapmadım ve yapmam. acaba bu şekilde yağ oranımın düşmesi mümkünmüdür?

2. kahramaner

kahramaner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    tam tavuk yerine tavuk göğsüne çevirilir ve gramajı azaltılırsa daha iyi olur.Eğer bu süreçte ne bb nede kardiyo yapmıycaksan pek bir anlamı kalmaz yağ oranın düşmesi uzun zaman alır

3. Pilots_Do

Pilots_Do Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Supplement Store
    Yer:
    Izmir
    Arkadaslar, yag orani dusurmede en etkili faktor beslenmedir. En buyuk dusmanimiz, bilinenin aksine yag degil, SEKERdir. Vucutta seker bulundugu surece yag yakimi olmayacaktir. Dolayisiyla ilk is, sekeri hayatimizdan cikarmaktir. Caydan tutun da baklavaya, pastaya, cikolataya kadar her turlu sekeri kesmeniz gerekecek. Arkasindan YAG gelir. Yagli, kizarmis vs besinler tuketmemek gereklidir. Sifir yag degil tabii ki, ancak gunluk kalori ihtiyacinin %10`unu gecmemelidir yagdan aldiginiz kalori. Ben bu ihtiyacimi omega3 kullanarak takviye ediyorum. Ve son olarak LIF. Ne kadar lif, o kadar yag yakimi. Lifli gidalar tuketerek yag atimini artirabilirsin. Bunlarin basinda da yesil elma gelir. Gunde 2 tane, ogunlerden once tuketirsen hem tok tutar, hem de lif kaynagi oldugundan yag yakimini artirir.

Diger pencere ise antremandir. Mide kaslari cok ozeldir, cok cabuk kendini toparlayabilir. Bu nedenle ben hergun calistiriyorum antreman sonrasi. Agirlik kullanirsan, daha derin ve gorunur kaslar elde edersin. Crunch yaparken agirlik plakasi veya leg raise esnasinda bilek agirliklari kullanmanizi tavsiye ederim. Side bend yaparken ise aksine, agirlik kullanmamak gerekir. Aksi halde belinizin yanlari asiri geliserek kalin ve kotu bir gorunum yaratir.

respect24, barfiksPro ve Bekci bunu beğendi.
  4. profarcheryemre

profarcheryemre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

aynen tavuk göğüsü dicektim. kardiyoyu sevmiyorum. bu diyeti uzun süreye yayarsam iyi olcak gibi. vücud yağ almıyacak gibi :)

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Dediklerinin hepsine,iki şey dışında katılıyorum.
    1-kalori ihtiyacının sadece %10 unun yağdan karşılamak doğru gelmiyor.Sonuçta aldığımız kaliteli yağlarda abartılmadığı sürece yağ yakımına yardımcıdır,o yüzden ceviz fındık badem yiyoruz.Ayrıca bu oranı yakalamaksa nerdeyse imkansızlaşır.2000 kalorilik bir diyet yaptığımızı düşünürsek bunun %10 u 200 kalori yaparki buda 22 gr yağ demektir.Hiç yağ almasak bile normal besinlerden bu değer elde edilir.Bulk döneminde kilo başı 1 gr,yağ yakımındada en az kilonuzun yarısı kadar kaliteli yağ alınması gerektiğini düşünüyorum.diger bir hesapla 80 kiloluk bir kişi 2000 kalorilik diyet uygulasın.kilosunun 2 katı protein alsın 160 gr oda 640 kalori yapar.%10 200 kaloriyide yağdan aldı etti 840 kalori geriye kalan 1160 kaloriyi karbomhidratlardanmı karşılıcak?oda 240 gr karbomhidrat yapar bana biraz yağ yakımı için fazla geldi.
    2-diğer husus karın kaslarıda diğer kas gruplarından çokda farklı değildir abartmanın çokda gereği yoktur haftada 3 kez 5 er set 20 şer tekrarlı setler yeterli olucaktır.

6. 009

009 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    TRABZON

Kardiyoyu sevmiyorsan evde biraz daha hareketli ol.Acili seyler yersen metabolizman hizlanir ve yaglari daha cabuk yakarsin. Pilav, kizartma gibi seyler yememeye dikkat et.

7. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Herşeyin çaresi var seni koşmaktan beter eden Süperset triset kombine bir programa sokarım nolur koşayım diye yalvarırsın. 4 hareket 4x8 le o dediğin olmaz.

Sayfayı Paylaş