Yağ Oranı %14.5, Noob Gainz Definasyon mu, Clean Bulk mu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ocean1407 tarafından 23 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ocean1407

ocean1407 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    - Herkese iyi forumlar.

Belki çok sık soruluyor evet ama çok net bir cevabı da yok , o yüzden 1,5 aydır net bir yol kat edemedim arada kaldığım için.

178 boy, 68 kg ağırlığa sahibim, %14.5 yağ oranım var. Almam gereken nötr kalori miktarı 2700. Spor geçmişim yok sayılır hep düzensiz ve aralıklarla toplasan 1-2 ay.
    2700-300 = 2400 kalori alıp noob gainz dedikleri şekilde yağ yakıp kas inşa mı etmeliyim ?
    2700+300 = 3000 clean bulk veya 2700 lean bulk ile direk kütle alımına mı gitmeliyim ? Tahmin edebiliyorsunuzdur skinny fat tarzı kollar bacaklar yağlı değil göbek ve kalça yağlı. Göğüstede yağ birikimi yok. Sırf net bi karar veremediğimden dolayı yol kat edemiyorum, bence tartışmaya açık bi konu ve fikirleriniz benim için çok önemli , teşekkürler.

2. alprninn

alprninn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Lean bulk git bence yağ oranin fazla degil o kadar

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    kararını ne istediğine göre kendin ver bence sonuçta kendi vücudun.Ama bir an önce karar vermelisin kararsız kalmak hiçbir şey yapmamaktan daha kötü. Ve en az 4-5 ay uygula.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş