Yağ mı yakmalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bqvsn tarafından 10 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bqvsn

bqvsn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, ben 17 yaşındayım 1.74 boyum var ve 67 kiloyum. Sayısal olarak aşırı kilom olduğunu düşünmüyorum ama göbeğim çok var, çevremden şişman damgası yiyorum sanırım vucudumda çok yağ var. Sizce kardiyo çalışıp yağ mı yakmaya çabalayım yoksa kas mı çalışayım. Ve şimdi kas çalışsam vucudum şekil alır mı? 2-3 aya. En azından o kilolu görünümden arınırmıyım

2. Embriyo

Embriyo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    kilon normal. benim 1.75 boy 73 kilo bana çok zayıf duruyorsun diyorlar. resim örmeden bişi diyemem ama kas çalışmanı tavsiye ederim

3. CryuS

CryuS Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Her ikisini de yapmaya çalış. Göbek bölgen için korse al. Mekik, çakı vb. ekstra bel ve göbek hareketleri dene.

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    699
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    ''skinny fat'' durumundasın.Ciddi profesyonel birisiyle çalışmadığın sürece şu iki seçeneğin var;

Kas arttırmayı deneyip sonra yağ yakmaya çalışırsan,daha fazla yağ yakman gerekecek ve büyük ihtimal aldığın kasında çoğunu kaybedebilirsin,üstüne yağlı olduğun için kazanacağın kas miktarı düşük olacak...yani işin sonunda elde var sıfır olabilirsin....

veya kilo verip iyice zayıflayıp,yağ yakıp ''skinny'' olduktan sonra clean bulk yapmaya başlayabilirsin,ki bu bence daha iyi gözüküyor.

Not: Profesyonel birisiyle(kıytırıktan profesyonellerden bahsetmiyorum) çalıştığın zaman hem yağ yakıp,hem forma girmen hatta kütle kazanman mümkün olabilir,ama dediğim gibi o profesyoneli bulmak,ona para ödemek külfetli bir iş.

Kolay gelsin.

5. apeiron

apeiron Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doğru beslenmeyle (protein ağırlıklı) hem yağ yakarsın hem kas yaparsın. kilolu görünmen kas oranının az olmasından dolayı diye düşünüyorum.2-3 ay demişsin ama 2 ayda maksimum 1 kilo yağ yakarsın o da kendini sıkarak tabi yanında 1 kilo kas da karı olur (kendimden biliyorum) ya da işin kolayına kaçıp cardio yaparsın daha çok yağdan biraz da kasdan kaybedersin karar senin

Sayfayı Paylaş