Yağ mı? su mu?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve tanerjames tarafından 21 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar,

Yaşım 35 boyum 1.60 yaklaşık 4-5 (ramazanda 1 ay ara verdim) aydır spor yapıyorum. (haftada 5-6 gün) 6 ay öncesinde 65 kilo iken şuan 57 kiloyum ve 2 beden küçüldüm. Her gören çok zayıflamışsın diyorlar, sanırım yüz ile alakalı (yanaklarımdan vb.) Pazar günleride 2-3 saat bisiklete biniyorum. Kısaca düzenli olarak spor yapan birisiyim şuanki kilom normal ama tek takıntım alt karın bölgemdeki şişkinlik. Zaten onu eritmek için böyle uğraşıyorum.

Her gün farklı program uyguluyorum 1 saat normal programım var sonrasında 15-20 dk karın çalışıyorum. Kafama takılan bu kadar düzenli spor yapmama ve kilo kaybetmeme rağmen alt karın bölgem neden incelmiyor? yağ desem daha ne kadar zayıflayabilirim ki? her gören zaten çok zayıflamışsın diyor.

Geçenlerde spor salonundaki daha eski arkadaşlar ile bunun konusu açıldı, arkadaşlar yağ değil su olabilir dediler, bol bol su içmemi söyledi bir tanesi hatta su atmak için ilaçta var dedi. Acaba ne kadar doğru bu? bunca zamandır yağ sanıp eritmeye çalıştığım bölge yoksa su mu?

Daha sonra internette bu konuyu araştırırken bu sayfa denk geldi:
    http://kaanlazayiflama.blogcu.com/su-tutmak-vucutta-su-toplanmasi/7423240

Yazıdaki sanki beni anlatıyor gibi, yazıdaki basit alt karın testini kendimde uyguladım bende de o tarz dalgalanma oluyor, zaten derimi elime alınca çok yumuşak sanki deriymiş gibi sert değil.

Karnımın sadece en alt kısmında bu olay var üst tarafında kaslar belirginleşti.

Sizin engin deneyimlerinize ihtiyacım var, cidden çok kafama takıldı bu konu, alt karın bölgesinden nasıl kurtulabilirim? burası yağ mı ? su mu? bunun için bir test filan varsa doktora da gidebilirim. veya başka ne yapabilirim?

Not: Spor dönemimde protein tozu vb. kullanmadım.

Teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

2. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Bugün diyetisyene gittim şu elektronik tartılardan aşağıdaki değerleri aldım:

Vücut Kitle İndeksi: 22.10
    İdeal Kilo: 56.30
    Obezite Derecesi: 0.40%

Referans Analizi:
    Yağsız Kütle: 48.8 (%86.37)
    Mineral Miktarı: 3.56 (%6.30)
    Protein Miktarı: 9.24 (%16.35)
    İç yağlanma: 4
    Beden Yoğunluğu: 1.068

BMI: 22,1
    Sıvı Ağırlığı: 36 (%63.70)
    Yağ: 7.7 (%13.60)

Metabolizma Yaşı: 20
    BMR/Kilo: 25
    BMR Baz Metab. Hızı: 1414 kcal - 5920 kj
    Aktivite Kal: 235.50
    Toplam: 1649.46

Kütlesel Analiz:
    Yumuşak Kas Dokusu: 45.24
    Kemik Mineralleri Ağırlığı: 2.50
    İskeletsel Kaslar: 27.62
    Hücre Dışı Sıvı: 15.39
    Hücre İçi Sıvı: 20.61
    Hücre Kütlesi: 30.91

Ekli Dosyalar:

• rapor.jpg
      rapor.jpg
      Dosya Boyutu:
      156,4 KB
      Görüntüleme:
      505
  3. FK27

FK27 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    TCDD
    Son düzenleme: 25 Kasım 2014
  4. Brksnmz

Brksnmz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba abi,
    Sizdeki sorun bende de var. Alt karının sebebini hocam bana şu şekilde açıkladı ;
    Öncelikle yerçekimi etkisinden dolayı yağların büyük bir kısmı alt kısımda toplanma yapıyor. Üst kısımı eritmek bu yüzden alta göre daha kolay oluyor.
    Bunun ikinci sebebi de tüketmiş olduğumuz şeker ve unun yağlanmaya sebep olması ve bu bölgelerinde toplanması. Şeker vücut da ki insülin üretimini arttırıyor ve bu da vücutta yağ depolanmasını arttırıyor. Bana hiç şeker kullanmamam gerektiğini söylemişti. Şekeri meyve ile karşıla demişti. Özellikle kola gibi şekeri bol olan gıdalar tüketmemem gerektiğini söyledi.

Bu bölgeyi eritmek için de sabahları aç karnına mekik hareketleri yapmamı önerdi. Ve internette alt karın bölgesi için olan hareketleri yapmanızı öneririm. Allahkolaylık versin gerçekten de bana kalırsa vücudda eritilmesi en zor bölge :)

Sayfayı Paylaş