Yağ Kaybı ve Diyet İçin Tavsiyeleriniz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve karbey94 tarafından 6 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. karbey94

karbey94 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar arkadaşlar,abiler.

4 aydır sporla uğraşmaktayım 17 yaşında 71.5 kilo 1.72 cm boyundayım.Toplamda bu süreç içinde 27 KİLO verdim.İlk iki ayımı insanity workout ile pek sağlıklı olmayan bir beslenme son 2 ayı ise cardio+weight training ile geçirdim.Cardio dan kastım sadece bisiklet değil tabii
    Size 2 soru yöneltmek isterim.Aşırı derecede mi çalışıyorum ve beslenme düzenim hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim?Maddi durumu iyi olan biri değilim hem çalışıp hem okuyorum o sebeple kullandığım tek supp zor olsada whey proteini.Vitamin olarak pharmaton kullanmaktayım.Amacım bel bölgemde ve kalçamda değil bütün vücutta yağ oranını yaşıma uygun olduğunu düşündüğüm %11-12 lere hatta %10 a çekmektir.Hayatım boyunca bu işe gönül verecek ve meslek olarak yapmak için elimden geleni yapacağım.

Beslenme düzeni
    Sabah Kalkar Kalkmaz:500 ml Limonlu su

Sabah Kahvaltısı: 10 adet zeytin,3 kibrit kutusu kadar sıkıştırılmış lor 3 adet yumurta beyazı 1 adet doğal köy ekmeği veya tam tahıllı ekmek+vaktim kalırsa 1 adet elma

Ara öğün: Sabah 1 elma yemediysem ya eti form tüketiyor ya da mandalina ile kapatıyorum ara öğünü

Öğle yemeği : 200 gr kadar tavuk göğsü limonlu (havuç,marul,turp) salata 1 tabağı düz bir şekilde dolduracak kadar makarna

Ara öğün : 5-10 kuru kayısı mandalina birazda beyaz leblebi spora 30 dk kaldıysa 1 su bardağı sütsüz şekersiz kahve

Spor Öncesi:1 doz Whey Spor Sonrası : 1 doz Whey

Wheyden 1 saat sonra 1 tabak silme aynı şekilde makarna yanında yoğurt ve çok az varsa sebze yemeği

Son öğün : Mandalina + Elma

Günde 2.5 -3 litreden aşağı su tüketmemekteyim boş vakitlerim calisthenics hakkında ve weight lifting hakkında makale okumakla geçmekte bir kaç gün içinde programımı ekleyeceğim vücut ölçülerimle beraber.

1. Gün 1 saat abs cardio + 1-1:30 saat göğüs

2. gün 1-1:30 saat 2 temel kas grubu

3. gün 1 saat abs cardio + 1-1:30 saat 2 temel kas grubu

4. gün 1 saat bacak&calf

5. gün 1 saat abs cardio + 1-1:30 saat göğüs

makarna yı programıma yeni dahil ettim karbonhidrat alımımın azlığından dolayı 1 ay önce yaptığım ölçümlerde 3.2 kilogram kemik 60 kilogram kas kütlesi olduğu yazıyordu yeni ölçümüde 3-4 gün içinde yaptıracağım fotoğraflarımıda en kısa süre içinde ekleyeceğim.Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim hedefim ve hayalim fitness modelliği ve ulaşacağım.Sizin gibi insanların yardımıyla daha sağlıklı ulaşacağıma şüphem yok.Go hard or go home! Esası ile çalışmaktayım yardım eden herkese tekrar tekrar şimdiden teşekkürlerimi sunarım.En kısa süre içinde cardio günlerinde l-carnitine kullanımına başlayacağım.Bu yol boyunca bana destek olmak isteyen arkadaşlar abiler varsa daha da minnettar olurum.

Sayfayı Paylaş