Yağ için diyet

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve honza88 tarafından 22 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. honza88

honza88 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkeze merhaba vücudumda bacaklarımda biraz rahatsızım biraz kalın bundan 2 sene önce yaklaşık 10 kilo verdim fakat özel bir diyet ve spor programı uygulamadığımdan olabilir vücut formum aynı kaldı. Şimdi 7-8 kilo daha vermek istiyorum fakat bu sefer düzenli bir şekilde vermek istiyorum verdiğim kiloların çoğunluğu yağdan gitmesi için CLA takviyesi ve günde 1 saat kardio çalışmaya karar verdim nasıl bir diyet uygulamalıyım proteinimi yoksa karbonhidrat ve yağı mı kesmelimiyim amacım yağ yakımını maksimum seviyeye çıkartmak. cevaplarınız benim için çok önemli teşekkürler...

2. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Hayatım boyunca diyet yaptım son 3 senedirde spor yapıyorum..

bu anlattığıma göre beni incecik bir kız sanırsınız ama malesef değilim,çünkü yanlış besleniyormuşum ben,arada kaçırdıklarımda oluyor,hiç yemediğim zamanlarda demek istediğim kendi kendine bu iş olmaz.. Yağ ölçülerin vücut ölçülerin bilinmeden de burdaki arkadaşlarda bir yere kadar yardım ederler, o yüzden en sağlıklısı bir diyetisyen ile görüşmeniz olacak..

3. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    kujum isimli arkadaş çok güzel söylemiş bu için en iyi çözümcüsü bir diyetisyen olacaktır. Forumda birçok konuyu okusaydınız zaten çözüm de bulurdunuz lakin detaya inmek istersek.

Benim kişisel önerim ise.

Kilonuz*1 gram hayvansal protein.
    Kilonuz * 2,2 gram karbonhidrat
    Kilonuz * 0,6 gram yağ

tüketiniz. 80 kilo olduğunuzu varsayarsak.

Yaklaşık olarak.
    Günlük 80 gram hayvansal protein
    175 gram düşük glisemik indeksli karbonhidrat.
    60 gram yağ tüketirseniz.

Toplamda 1560 kalori etmektedir.

Özetle, glisemik indeksi yüksek karbonhidratlardan ve doymuş yağlardan uzak durmanız iyi olacaktır.

Bunun yanında günlük 1 saat boyunca dakikalık kalp atış hızınız 120-140 arasında olacak şekilde bir cardio yapmanızı öneririm. Yaşınız genç, kilonuz düşük ve kondüsyonunuz iyiyse 2-3 haftadan sonra interval cardio yapabilirsiniz. Forumda ayrıntıları var.

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bayan arkadaşımızın beslenmesinde zaten yağ yoktur daha çok unlu mamüller vardır büyük ihtimalle. Herkez ilk olarak yağı sınırlar. Sonra hormonlar dibe vurur.

benekli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş