Yağı kasa çevirmek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve heartshapedbox tarafından 16 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. heartshapedbox

heartshapedbox Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba,

Evde kendi başıma yaptığım şeyler ve diyet programları işe yaramayınca ben de çözümü internette buldum ve bu siteyi keşfettim. Öncelikle merhaba. Ben Nusret. On yedi yaşımı doldurmama bir ay kaldı. İki gün önce tartıldığımda 114.1 kiloydum, boyum 1.73. Yaklaşık üç hafta öncesine kadar VirtuaGym uygulamasından spor yapıyordum ama onca çabaya rağmen bir ayda 115.6 dan 113.6 ya düşmüştüm. Küçüklüğümden beri kilom yüzünden pek çok sorunla karşılaştım ve artık onu daha güzel bir şeye dönüştürmeye karar verdim. Hiç bir zaman spora ilgim olmadı. Zorla gittiğim üç yıllık basket eğitimi dışında başka bir sporla ilgilenmedim ve spor hala ilgimi çekmiyor. Aynı zamanda üşengeç bir yapım da var tabii. Bana neler öneriyorsunuz?

2. Yenerrr

Yenerrr Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle yağı kasa çevirmek diye bir şey yok. yağ yakarsın ve kas inşa edersin tamamen farklı şeyler. bir spor forumuna gelip spor ilgimi çekmiyor diyip spor ile ulaşabileceğin bir şey istemek garip gelmiyor mu? :). sporu sev. ulaşacağın vücudu düşün. üşengeç olma. beslenmenden ve yaşayışından bahsetmemişsin. ayrıca "onca" çaba derken ne demek istiyorsun. senin için 'onca çaba' olan şeyler başkaları için çok kolay olabilir.

3. heartshapedbox

heartshapedbox Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    İlgimi çekmemesi yapmayacağım anlamına gelmez ki şu saatten sonra yapma mecburiyetindeyim. Ayrıca çaba da göreceli bir kavramdır. Ben sadece neler yapabileceğimi sordum. Beslenmemden bahsetmeyi unutmuşum. Aslında fazla aşırı yemiyorum. Ama yine de aşırı :D . Ev yemekleri genelde. Ayda yılda bir Burger King gibi fast food şeyler. Yaşantım okul-ev-dersane arasında sıkışık. Ancak yazın sınava ve spora ayıracağım bolca vaktim olacak. Madem dediğim şey imkansız :D bu yağlar varken vücut çalışsam bir zararı olur mu sizce ve neler çalışabilirim?

4. TheDarkFire

TheDarkFire Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam bence ilk bi bunu doktora sorun bence.

5. Susavascisi

Susavascisi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Zihnin olumsuz durumda bu durumu düzeltmek için kalbinin sesini dinle kendi hedeflerini oluşturarak mutlu olmalı ve istediklerini elde etmek zorundasın hayat çok kısa bunu söylemek zorundayım. Elinden gelenin en iyisini yaparsan mutlu olursun Yolun açık olsun:rolleyes:

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Birkaç şey öneririm ,
    -Spora başla , üşenme haftada 3günse veya 4 günse antreman git! aksatma
    -Beslenme hakkında yazılar oku araştır , spor hakkındada araştır ki öğren , öğren ki yanlışlarını düzelt veya bilgin dahilinde daha doğru hareketler et.
    -Kendini motive edicek birşeyler bul , bu benim için vücudumu antreman içerisinde aynada görmemdi mesela , çünkü bi değişimi gördüğümde hevesleniyor ve birşey yaptığımın başarabildiğimin gerçeğiyle karşı karşıya kalıyordum(ayna karşısında) bu beni motive ediyordu böyle birşey bul...

Susavascisi bunu beğendi.
  7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yagi kasa cevirmek vs bunlar ne kardes o zaman butun obezler spora baslasin 2 ay sonra arnold olsnlar :D üsengec isen unut bu sporu söyliyim

8. pekin silici

pekin silici Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    birisi anabolik birisi kataboliktir. yani yapım ve yıkım dönüşüm diye bişey yok. yağ yakarken aynı zamanda kas kütlesini arttırırsın. oran değişimi olur. bu iş ise sadece fitness ile oluyor başka hiç bir yolu yok. üşengeç biriysen yapacak bişey yok önce kafayı değiştirmelisin. bir salona yazıl mümkünse arkadaşınla git gaz verin birbirinize mp3 götür. para verdiğin bir yere mecbur gidiyorsun.

9. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Yil 2015 hala yagi kasi cevirmek muhabbeti donuyor dostum baslik acmadan forumu oku arastir bence biraz :)

Sayfayı Paylaş