Yağı Eritmekten Çok Olan Yağı Kasa Çevirmek?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve eelk tarafından 1 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. eelk

eelk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar.
    21 yaşındayım 192 cm boyum var. Çok daha kötü durumda olmama rağmen diyetle 130 kilo civarında düştüm. Siz değerli hocalarıma bundan sonrası için birkaç sorum olacak.

Benim isteğim zayıflamaktan çok elimde olanları kasa çevirmek. Bunun için nasıl bir beslenme ve spor programı önerirsiniz acaba?

Ben size fikir vermesi açısından yaptıklarımı söyleyeyim. Evimde koşu bandım ve 7,5 x 2 dumbell setim mevcut. Şu an 50 kglık bir set daha söyledim bir uzun bar ile birlikte. Kilomdan da tahmin edebileceğiniz gibi göğüslerimde ve göbek ÇEVRESİ'nde bir yağ birikimi var. Ben de bunlarla savaşmak için her gün koşu bandında 30-35 dk tempolu yürüyüş(6 - 6,5 km/sa) ve karın antrenmanı yapıyorum. Bunlara ek olarak farklı günlerde farklı kas idmanları yapıyorum. Bu kiloları kas kitlesi haline getirmek için nasıl ağırlık çalışmamı önerirsiniz acaba? Az ağırlık çok tekrar mı çok ağırlık az tekrar mı çok ağırlık çok tekrar mı? =)

Beslenme olarak da öğrenci olduğum için sabahları bir poğaça+ meyve suyu öğlen tabildot ne çıkarsa akşam da kepekli makarna ve tavuk sote gibi basitleştirebileceğim bi beslenme programım var. Sizin bunu ye bunu yeme diye verebileceğiniz tavsiyeler neler?

Siz hocalarıma sorum: "Kardiyo + diyet yapıyorum ve yağlarımın kasa dönüşmesini kısaca ayı gibi görünmek istiyorum. Ne yapmam lazım? Etrafımda bilgili başka kimse olmadığı için sizlerin yardımını bekliyorum."

2. ruthlesss

ruthlesss Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yag kasa cevrılmez.

3. semihus

semihus Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yağ ve kas ayrı şeylerdir; kas dokudur yağ ise başka birşey, hiçbir zaman hiçbir şekilde birbirine dönüşmezler.

4. beko431

beko431 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    olan yağ kasa dönmez ancak iyi bir diyet kardiyo ile yağlar erir bunun yanında bir definason programıyla kas yapılır ama bunlar asla değişmezer

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.331
    Ödül Puanları:
    123
    -normal ,sağlıklı kasın kimyasal yapısında %65-70 su, %20 kas proteinleri, %5 organik materyallar vardır.

- deri altında ve bazı organların çevresinde​
    bulunan ya
    glar koruyucu ve ısı yalıtıcısıdır.

-yaglar; kas içinde, kaslar arasında, deri altında, vücut boslugunda ve iç organların çevresinde bulunurlar.

------------------------------

6. eelk

eelk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış anlaşıldım sanırım kafa_

Yağın dokusunun kas liflerine dönüşmeyeceğini ben de biliyorum. Benim demek istediğim 130 kilo yağlı bir vücut yerine 120 kilo kaslı bir vücuta bu halden nası dönebilirim ?

Sizden beklediğim de biyoloji bilgisinden çok spor ve beslenme için öneriler. Kardiyonun nası yapılması gerektiği, ağırlıkta setlerin ve kiloların nası olması gerektiği ve tabi ki beslenmemin doğru olup olmadığı daha iyi yapılabilip yapılamadığı benim kafama takılan sorular. Özellikle göbeğimin çevresinde simit diye tabir edebileceğim bir yağ dokusu mevcut. Bunu yok etmem için hangi hareketleri ve ekzersizleri önerirsiniz? Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.

7. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.251
    Ödül Puanları:
    103
    forumda araştırma yapıp ve bulamadığınız içinmi bu konuyu açtınız

8. eelk

eelk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet çünkü forumda ya zayıf olup kas yapmak isteyenler
    ya şişman olup zayıflamak isteyenler
    ya zaten kaslı olup hacim arttırmak isteyenler var.

benim gibi şişman olup da kas yapmak isteyen birini hiç bulamadım. O nedenle açtım.

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sız zayıflayın yagı enerjıye cevırıp kosun bısıklet surun daha bır suru akrdıo cesıtı avr hepsını yapın once yaglardan kurtul belını ıncelt sonra kasa başla yaglı vucutta kas yapsanız zaten goze hoş gelmıycek yagalrdan kas gozukmezkı sumocu gıbı olur bence:)

10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.331
    Ödül Puanları:
    123
    konuyu biokimya açısından bildiğinize göre , o zaman bu sorunun da cevabını kendiniz rahatlıkla verebilirsiniz sanırım...))

11. wingman

wingman Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yağları yakarak aldığın enerjiyi kas inşasında kullanabilirsin ancak. Sanırım yağlarından kurtulmadan kas yapmak istiyorsun "ayı gibi olmak istiyorum" dediğine göre.

12. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    çevirirsen bilim dünyası adına süper bi şey başarmış olursun haber ver :)
    yağ oranın fazla. o yağı eriterek aynı anda kas yapmak çok zor bir şey..kas yapımı normal kiloya erişilince yapılacak bir şeydir.ondan önce normal kilonuza geliniz.

Son düzenleme: 2 Nisan 2011
  13. sly

sly Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    130 kilo yağlı vücuttan 120 kilo kaslı vücuda düz hesap 10 kilo vererek ulaşamazsınız. önce tabiri caizse yağlarınızı kahir ekseriyette yoketmeniz gerekiyor kabaca kilonuzu en az boyunuzla eşitledikten sonra kas yapma programına başlarsanız çalışmanızın disiplinine göre sonuç alırsınız ama 130 kiloda yağlı görünen bir vücut body yaparak 10 kilo verince 120 kiloda kaslı görünmeyecektir. bölgesel zayıflama hareketleri ise tam bir muammadır kimilerine göre bölgesel zayıflama imkansızdır kimilerine göre olabilir ama bölgesel hareketlerin aşikar etkisi bölgesel kaslanmadır. göbeği veya deyiminizle simidi olan bazı kişilerin hangi hareketi yaparsa yapsın sonuç alamadığı görülebilir kimisindede işe yarar benim görüşüm bu işin daha çok metabolizma ve zayıflama özelliğine bağlılığı kimi erkek kiloyu direk göbekten verir kimileri topyekün küçülür ve göbeğin vücuttaki orantısızlığı kalmaya devam eder . ben nice çalışmalarıma, kullandığım maddelere, diyetlere rağmen simidimi yokedememiştim hala başıma beladır. bu şekilde kaslanan kişiler de mevcut yanlış hatırlamıyorsam josh holloway ın da bel bölgesi kalıncaydı. weightlifter

14. Mustafa Konakoğlu

Mustafa Konakoğlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boyunuz ve kilonuz eşitlendiği halde hala göbeğiniz var ise yağ alımınızı ciddi miktarda düşürmeli, hayvansal ve bitkisel protein alımını artırmalısınız. Yoksa istediğiniz kadar kilo verin, Afrikalı aç çocuklar gibi karaciğeriniz yağlanarak büyüyecek ve göbeğiniz çıkacaktır. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

15. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    biyoloji dersi istemiyor spor bilgisi istioyorsun...yazdığın konu başlığını tekrar okursan sana gerekli olan bilginin daha çok hangisi olduğunu anlayabilirsin...

16. cecinar

cecinar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Poğaçayı kesinlikle bırakıyorsun yerine sabah aynı miktarda tam tahıl ekmek yemelisin meyve suyunuda artık kesiyorsun yerine yeşil çay iiçiyorsun. ara oğun bir tane meyve (armut-ela-şeftali-erik vs) yiyorsun. Oğlen yağdan kaçarak tabldotu yiyorsun ara oğunde bir meyve daha yiyebilirsin. Akşam kepeklı makarna uygun yanında da tavuk cok guzel ustune başka birşey yemeden yatabilirsin. istediğin kadar yeşil çay iç metabolizma hızlandırı kan sekerini dusurerek yag yakımını destekler yanlız akşam tavsiye etmem uyku kacırır. seker,hamur işi katiyen yasak. tuza dikkat et ama antrenmanda cok terliyorsan tuz kaybedersin dengesini sana bırakıyorum. Kas yapmak istiyorsan kaliteli proteinleri çok çok çok tuketmelisin toz al alamıyorsan sabah menuye yumurta ekle oğlen de mutlaka sağlam proteinli beslenmeli akşam zaten tavuk yiyorsun yatarkende sut içip yatarsın. atrenmanlarında hakkını vermeli aldıgın karbonhidratların tamamını yakmalısın.

Sayfayı Paylaş