YAĞ YAKIMIM

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve prediction tarafından 8 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    İlk defa spora başlayan birisi değilim 1 sene ara vermiştim.Tekrardan başladım salona.3 Ay bitti.Amacım yağ yakımı hala devam ediyorum.
    başlangıc:
    yağ oranı:%25.2
    kilo:76
    3 ay sonra:
    yağ oranı:%19.3
    kilo:64.4
    2 aydır cla one kullanıyorum faydasını gördüm bel bölgesindeki yağlarda baya azalma oldu spora gittiğim günlerde önce ve sonra 2 defa kullanıyorum.

Beslenmeye ilk 1 aydan sonra tam anlamıyla dikkat etmeye başladım.Hedefim bundan sonra 3 aylık süreçte mayıs ayına kadar yağ oranımı %12 ye indirip cardio ya harcağım süreyi hacim antremanlarına eklemek.Önerileriniz varsa açığım hardline tribulus +bcaa almayı düşünüyorum faydası olur mu?Deneyimli arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

2. Sithari

Sithari Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    13
    Kesinlikle BCAA kullanmanı tavsiye ederim.Yağ yakım sürecinde kas kütleni korumana yardımcı olur.Bununla ilgili birsürü makale var.Yağ yakma dönemindeki en önemli destekçi BCAA diyorlar.

3. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Önerin için sağol.Bu sabah ölçtüm yağ oranım:%18.4 kilo Kilo:63.4

Bugün salondaki hocam konuşup program hazırlıcaz definasyon tarzı yağ oranını %12 civarına getirim hacim çalışmaya başlamayı düşünüyorum.Hocam bana bcaa+Terrestris tribulus u söylemişti konuştuktan sonra kararlaştırıcaz.

Sithari hardline nin bcaa sı var 4:1:1 diye kullanıp memnun kaldığınız bi marka varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.Programı yaptıktan sonra paylaşıcam burada 3 ay sonra en az %12 hedefim yağ oranında.

Son düzenleme: 10 Şubat 2014
  4. savasbaris

savasbaris Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Bcaa yanina glutamine kombine edilebilir. Bcaa olarak ben ultimate 12000 kullaniyorum biraz pahali ama etkli. Daha uygun bsy dusunursen dymatize bcaa var fakat aromasiz.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Sithari

Sithari Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    13
  6. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Hocamla bugün konuştum.Aynı anda fazla supplement kullanmaya gerek yok şuan cla bittikten sonra bcaa aldırıcam dedi.Cla 62 kapsül kaldı bir buçuk aya biter herhalde aksatmassam.
    Yeni programım:

1.GÜN
    30 DK BANT
    10 DK ELİPTİK
    20 DK BİSİKLET
    BEL 4X12
    BEL YANLARA 4X20
    CABLE CROSS
    MEKİK ALT 4X30
    CABLE CRUNCH

2.GÜN
    20 DK BANT
    20 BİSİKLET
    BEL 4X12
    BENCH DUMBELL PRESS 12-12-10-10
    DUMBELL FLY 4X10
    INCLINE DUMBELL PRESS 4X10
    INCLINE DUMBELL FLY 4X12
    ALTERNATİF CURL 4X8
    CONCER CURL 12-10-8-6
    CABLE CURL 10-10-8-6

3.GÜN
    MEKİK ALT
    CABLE CROSS CRUNCH
    LAT PULLDOWN DAR 4X10
    CABLE ROW 4X10
    SEATED ROW 4X8
    BARBELL PRESS 4X10
    UPRİGHT ROWİNG 4X6
    DUMBELL PRESS 4X10
    SİDE LATERAL 4X8

Yağ yakımı için kardiyo daha fazla olmalı belki ama gerçekten fazla kilo verdim 60 ın altına da düşmek istemiyorum o yüzden kas+yağ yakımı olarak program yaptık.1 ay uygulicam bu programı yaktığım yağ oranı istediğim gibi olmassa ona göre düzeltme yapıcaz.

7. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
  8. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar, yağ oranınızı nasıl ölçeriz? Bu işleri yapan yerler var mı?

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Diyetisyen veya bazı eczaneler ölçüyor.Tartılarda var metal ayak koyduğun yerler yağ kas su kemik ölçümü yapıyor.

10. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Çok teşekkürler dostum. En kısa zamanda ölçtürücem.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

11. azfasamim

azfasamim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Silifke
    Öncelikle tebrik ediyorum.

Ben de 5 aydır salona gidiyorum ama hocaların yanlış yönlendirmesi sonucu başladığımdaki göbek aynı duruyor.

Vücut tipiniz neydi ?
    Program azdığınız tarihten önce hiç ağırlık çalıştınız mı, sadece cardio mu yaptınız ?
    Beslenmeniz nasıldı bu süre içinde, ayrıntı vermeniz mümkün mü ?

Son olarak bir endomorf olarak ne önerirsiniz bana, önce hacim mi, yoksa zayıfladıktan sonra mı hacim ?

1.79 boy-84 kilo

12. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim.Vücut tipi ile olarak mezomorfum.
    3.ayım bitti ve şunu söylebilirim 3 programımda da ağırlık vardı çünkü fazla yağları atmak için kardiyo gerekli fakat kas kütlemizi korumak ve daha fazla kalori yakmak için ağırlık çalışmanın faydası oldu.Kısaca hem kas çalışıyorum hem kardiyo yapıyorum.Beslenme için ilk haftalar biraz zor ama irade meselesi yağ oranın kaç onu söylersen daha iyi yardım edebilirim.
    Beslenmede zeytinyağı hariç o da salata da az miktarda ayçiçek,tereyağ,margarin kısaca ağır yağlı her şeyi kestim.Zaten yağlı yemeyi de pek sevmem.Beslenme programım genel olarak şöyle:
    sabahları kaçta kaltığım farketmiyor kahvaltı ediyorum mutlaka ister saat 5 ister 10 olsun 2 yumurta(1 nin sadece beyazı) içine lor atıyorum yağsız tavada ısıtıyorum.
    O olmassa lifalif var yulaf ezmesi yarım yağlı süt ile onu yiyorum 1 kase ve bunlarının yanında 1 bardak yeşil çay.

Öğlen antremandan önce oluyor genelde mercimek yemeği,nohut,tavuk göğsü yağsız bunlardan biri yanında 1 kase yarım yağlı yoğurt veya ayran olabilir.Yemekten 30 dk sonrada yeşil çay içiyorum 1 bardak.

Akşam spordan sonra genelde öğlenle aynı oluyor ama tavuk göğsünü daha çok tercih ediyorum yağsız tavada pişiyorum.Yanına salata+yoğurt.

Beslenme konusunda benim için uyduğum şey sofradan tam doymadan kalkman daha iyi spordan sonra geliyorum ama abanmıyorum yemeğe zaten bir anda yüklediğin tüm protein emilmiyor.Hafif yiyorum 2-2.30 saat sonra hafif protein almak için bir yemek daha yiyorum böylesi çok daha iyi.
    Sana endomorf olarak önereceğim yağ oranını ölçtür eğer %20 üstünde ise önce onu aşağı çek %19 18 olabilir ondan sonra ağırlık çalışmaya başla çünkü kollarım güçlü olmasına rağmen ilk ay barfiks 8-9 tane anca çekebiliyordum şimdi 63 kilo 15-20 arası çok rahat fazla kilon varsa önce onu atman hem seni motive hem de çalışman açısından daha faydalı olacaktır.

Program önerirdim ama yağ oranını söylersen daha sağlıklı bir şey çıkartırız.Umarım yardımcı olmuşumdur.

13. azfasamim

azfasamim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Silifke
    Yağ oranını ölçtürme imkanım az ama 1.80 boy-84 kiloyum. Tahminim dediğin gibi %20 civarındadır.

Peki dediğin gibi yağ oranını düşürürken ağırlık çalışmak lazım mı ?

14. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Evet kas kütleni de koruman lazım Cardio+ağırlık yap ki kilo verirken kaslardan yakma çünkü kaslarda enerji harcar yağ yakımına yardımcı olur.Supplement düşünüyorsan hardline cla one öneririm omega 6 yağı

azfasamim bunu beğendi.
  15. osman kolcu

osman kolcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    iyi günler
    kg:75
    boy:1.86-5
    bel ölçüsü:88
    kol:32
    göğüs:94
    yaşım 18 body e 3 aydır gidiyordum bıraktım 3-4 ay sonra tekrar bşladım.hocam bisiklet verdigöbek için ama çok bi faydası olmuyo.biraz yağlı vücudum var.bunları eritip kas yapmak isitoyrum.beslenmem iyi. yağsız yiyorum proteinli besleniyorum.biraz beslenmem hakkımda , birde nasıl kardio yapayım l carnıtın gerekırmı bılgı veırsenız sevınırım

16. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    L-karnitin gerek yok.Cardio ya gelince beslenmene dikkat ediyorsan 20 dk bant 20 dk bisiklet 10 dk eliptik yapabilirsin koşu bandında 3 dk yürüyüş 2 dk hafif koşu 12 dk tempolu koşu 3 dk yürüyüş şeklinde yap daha iyi olur yağ yakımı açısından.Supplement düşünüyorsan hardline cla one öneririm cardio ve düzenli kullanımla bel ve göbek bölgendeki yağları atmanda yardımcı olur.
    Beyaz ekmekten çok çavdarlı veya tam buğday ekmeğini tercih et günde 2 dilim.Şeker kullanımını azalt yapabiliyorsan hiç kullanma çayda v.b un mamüllerini de tüketmemenin kilo vermene faydası olur.

17. osman kolcu

osman kolcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    teşekkürler . bu dedıklerını denıcem ama agırlık ant ne zamanlar yapayım cunku kastan kılo vermek cok ıstemıyorum en aza ındırmek ısıtyorum. hıc kastan gıtmıcek dıye bırsey yok ama o oranı en aza ındırmek ıcın agırlık ant yapayım demı

18. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Evet.Cardio+ağırlık şeklinde yap kilo verirken kas kütleni koruman lazım cardio dan sonra ağırlık antremanı yapabilirsin kas oranın arttıkça enerji ihtiyacından dolayı yağ yakımına da yardımcı olur.

19. osman kolcu

osman kolcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    1-2 sorum daha olacak.su bant hareketının yerıne başka hareket önerırmısın daha once hıc yapmadım cok bılmıyorum da.
    1 ayda dıyet+ hardline cla+ ant. la göbek cevrem kaça ıner teşekkürler

20. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Bant dediğim koşu bandı koşacaksın yani :) yazdım zaten nasıl yapman gerektiğini.Cla+diyet+spor düzenli yaptığında 1.5-2 ayda çok iyi sonuçlar alırsın.

Sayfayı Paylaş