Yırtık Ön Çapraz Bağ ve Bacak Antrenmanı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve onno443 tarafından 14 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. onno443

onno443 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Selam, ön çapraz bağımda kısmı yırtık var sol bacağımda. geçen gün squat yaparken biraz daha yırtım sanırım, bir kaç gundur de hafıf acıyor.

bu tip bır durumda nasıl bir bacak antrenmanı önerirsiniz.

amacım ameliyata kadar kasları guclendırmek, hem ameliyatta hem de ameliyat sonrası daha çabuk toparlanmak.

doktorumun verdiği egzersizler çok hafif kalıyor ve hiç hissetmiyorum nerdeyse.

acaba normal squatı tamamen bırakıp hack squat a mı yönelsem.

2. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    ben geçen yıl 17 temmuzda ameliyat oldum...ameliyat öncesi güçlü bacaklar avantajdır...hastahanede ilk ben yürüdüm bu ameliyatı olanlar içinde...hamstring tendonuyla yapıldı benimki....

Leg press yap bol bol...ben ameliyat öncesi 220 kg leg press girdiğimi hatırlarım....sorun olursa sor bana bunu yaşamış olanlar en iyi bilir....bu ameliyatı geçirmeyenler pek anlamaz

3. Murat.Korkmaz

Murat.Korkmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Hocam bende ameliyat oldum 6 ay oldu bacağım çok ince kaldi spora başlıcam naskl bir yol izledin yardimci olur musun .

4. th_arrow

th_arrow Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar tam 1 yıl oldu çapraz bağlar ameliyatı olalı önceden 1 yıldan fazla spor yapmıştım bacak kısmı 55 cm di ameliyata kadar geçen süre ve ameliyat sonrasında bacağım tam 10 cm küçüldü 45 cm oldu bu çok moralimi bozdu ilk başta 3 ay bacak kaldırma gibi ağırlıksız hareketler yaptım sonra hafif koşulara başladım (3aydan önce başlamayın) daha sonra spor salonuna yazıldım ve yarım squat (tam yapamıyordum) ağırlıksız olarak , leg curl ve abductor hareketlerini yaptım yavaş yavaş ağırlıklar arttı ve tam squat yapmaya başladım tam 6 ay antreman yaptım ve bacağım şuan 53 cm nerdeyse eskisi kadar güçlü ama bu aşamada bana en çok katkı sağlayan şey koşuydu koşu gerçekten çok hızlı güçlendirme yapıyor çapraz bağlar için hafif eğimli yerlerde koştum arada çok eğimli yerlerde koşup hafif zorladım ama hiçbir zaman tam zorlamayın unutmayın hayatınız boyunca o bacak eski halinde olmayacak sonuçta şuan bacağım çok iyi 260 kilo legg press 130 140 kilo squat yapıyorum herhangi bir sorun çıkmıyor bunu unutmayın bacağınızı ağırtmayan her bacak hareketi sizin bacağınızı daha da güçlendirecek o yüzden her bölgeyi çalışmayı ihmal etmeyin bacakta gerek calf gerek arka bacak gerek yan hepsine çalışın hamstring biraz zorluyor ilk başlarda diğer taraflar güçlendikçe hamstringte de daha rahat antreman yapıyorsunuz sakatlığı hafife almayın gerçekten çok zor bir sakatlık Allah kimseye yaşatmasın geçmiş olsun umarım en yakın zamanda eski haline dönersin

Sayfayı Paylaş