yılsonu partisi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve heveslibodyci tarafından 2 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. heveslibodyci

heveslibodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    herkese iyi günler abiler ablalar. ben bugün body e başladım. başlama amacım duruş bozukluğumu düzeltmek. duruş bozukluğundan kastım omuz kaslarım zayıf olduğu için omzum önde duruyor, kamburluk gibi ama değil. bizim sınıftada bir kız var uzun zamandır hoşlanıyorum yılsonu partisine davet etmek istiyorum ama kendimi beğenmiyorum. biraz özgüven kazanmam gerek bunun için vücudum iyi olmalı. size sorum yıl sonu partisine kadar (8 ay sonra) duruş bozukluğum geçermi ve biliyorum herkesin vücuduna göre farklılık var ama ortalama düşünürsek fit bir vücuda sahip olurmuyum.(adminler bu yazıyı kaldırmazsa sevinirim üyelerden kahinlik beklemiyorum sadece merak :( )

2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    8 ayda eğer beslenmene uykuna antremanına dikkat edersen fit bir vücut olur yani ne kadar olur bilinmez ama sonuç alınır tüm bunların yanında motivasyon çok önemli moralini hiç bozma zamanla seveceksin vücudunu kendine güvenin yerine gelecek iyi sporlar

Phil_Heath, sthammer, Predatel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. heveslibodyci

heveslibodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler ikinizede

4. sthammer

sthammer Guest

sabır çok önemli ve motivasyon, isteklilik, bu spora başlayan pek çok kişi başlarda çabuk pes eder genelde, mesela adam 2 aylık salon parası verip 2 hafta zor gider salona, çok gördüm açıkçası, yine unutmamak gerekir ki iyi bir vücutçu bile en az 4-5 senede yetişir tabi pro. seviyede, bu nedenle insan biraz da kendisiyle mücadele ediyor bu sporda, sana bağlı, bir zen hikâyesi veriyim örnek olarak;
    Ne istediğini bilmek:
    Bir Zen ustası nehir kenarında meditasyon yaparken yanına genç birisi gelir ve ona der ki: Senin öğrencin olmak istiyorum''
    '' Neden ?'' diye sorar usta ''Çünkü Tanrı'yı bulmak istiyorum'' diye cevap verir genç adam.
    Usta aniden ayağa fırlar ve bu genç adamı ensesinden sertçe tutarak kafasını suyun içine daldırır. Genç adam ne kadar çırpınsa da suyun altındayken kafası kurtulamaz ve böylece 2-3 dakika suyun altında kalır. Sonra usta genç adamın kafasını
    sudan çıkarır.
    Genç adam yutmuş olduğu suyu öksürerek çıkartır ve son anda boğulmaktan kurtulan biri olarak nefes alabilmek için bir süre çaba gösterdikten sonra kendine gelebilir.
    Usta sorar : '' Başın suyun altındayken en çok neyi istedin ?''
    '' Hava'' diye yanıt verir genç adam.
    Usta : '' Peki, öyleyse git evine ve Tanrı'yı da '' Hava'' kadar istediğin zaman gel bana '' der.

Ne istediğini biliyorsan ve buna inanıyorsan her şeyi başarırsın, bu hikâye de motivasyon olsun

heveslibodyci ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. Xlach

Xlach Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam,duruş bozukluğu genelde kemiksel oluyor.Kemik şekil değiştiriyor yani deformasyon gibi bişey.İnşallah arkadaşın omuzu ve benim omuzum kemiksel deyilde kastan dolayı öne doğrudur.Aksi taktirde ölene kadar bu vücutla yaşamak zorundayız.

6. heveslibodyci

heveslibodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim benim hobim oldu zaten daha ilk gün olmasına rağmen sıkılacağımı sanmam dumbelllls

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:55 ----------

kemikten değil ya biliyorum. istediğim zaman dikleştiriyorum zaten sonra unutuyorum. nedeni kas zayıflığı

7. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    8 ayda güzel bir vücuda sahip olabilirsin ancak seni 8 ay sonra görmesini istediğin kişiler asla sende bir değişiklik hissetmeyecek nedenine gelirsek hoşlandığın kız seninle zaten aynı sınıfta ve yılsonu partisine katılacak arkadaşların da senin okulunda; yani diyeceğim şu ki her gün zaten seni görüyorlar ancak bir sürece tanıklık ederler ama sonunda bir tepki vermezler; sonuçta 8 ay çalışıp meyvesinin tamamını 8 ay sonunda değil bu uzun süreç içerisinde yayılımlı şekilde alacaksın.

en azından bende böyle oldu sıklıkla görüştüğüm arkadaşlarım herhangi bir tepki vermediler sadece kış sonu tshirt ile gördüklerinde bir tepki oluşmuştu o da kazaktan gömlekten kurtulunca oldu. ama uzun süre görüşmediğim kişilerden çok büyük tepkiler almıştım :)

D.Y, heveslibodyci ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  8. Xlach

Xlach Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ozaman gel beraber düzeltelim,bende senin gibiyim.Bende duruş bozukluğu yok,yani vardı ama kendi çabamla düzelttim.Ama omuzları ve kürek kemiğini düzeltemiyorum.Birde bende galiba hafif bi skolyozda var,milyonda bir de olsa belki düzelir,hiç olmazsa ilerlemesini durdururum.Spor yaparak düzelen bi skolyoz görmedim ama %1 olsada şansımı deniyim.

Son düzenleme: 2 Ekim 2012
  9. heveslibodyci

heveslibodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    dene bence. ben düzeltmeye kararlıyım. olmayacak şey değil. araşttırdığıma göre duruş bozukluklarına en iyi gelen spor body ve fitness thums:

10. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    birde pilates iyi gelir duruş bozukluklarına

heveslibodyci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş