Yüzmenin Faydaları

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve JuaNix tarafından 13 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. JuaNix

JuaNix Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yüzücü
    Yer:
    Denizli
    Öncelikle iyi forumlar diliyorum. Ben yaklasik olarak 3,4 ay fitness salonunda calistim ama daha sonra birakma karari aldim simdi ise haftanin 5 günü yüzüyorum havuzda. Ben vücudumun düzene girmesi biraz toparlanmasini istiyorum. Evimde dumbell var ve hemen alt kisminda parktaki spor aletleride var hocamin verecegi programla yüzmek dumbell spor aletleri mekik ve sinavlada devam etmek istiyorum her gün düzenli olacaktir emin olun. Teknigim sirt üstü ve serbest yüzme kelebek ve kurbagada pek onem vermiyorum bransim sirt ve serbest. Sizlere bir kac sorum olacak yanitlarsaniz sevinirim yüzücü arkadaslariminda bilgilerini almak istiyorum.

1) 2,3 Sene sirt üstü ve serbest sekilde yüzmek istiyorum bu benim omuzlarima kanatlarima faydasi olur mu ?

2) Yüzerkende evde dumbell mekik ve sinavlada calisacagim nasil bir etkisi olur vücudum forma girer mi yani yüzücülerin vücudunu goruyoruz ?

3) Hocam bana 5 kg dumbell al dedi ama ben 8 almak istiyorum hocam bana az agirlik cok tekrar dedi sizce nasil yapmaliyim ?

4) Yasim 17 kilom 53 civari boyum 1.72 cm sizce kac kilo almaliyim ?

Unutmayalim dumbell ve mekik sinavlada devam edecegim... Simdi sizlere bir kac fotograflarimi gosterecegim ona gore cevaplar verirsek sevinirim arkadaslar simdiden hepinize tesekkur ediyorum.

http://c1210.hizliresim.com/12/d/dw507.jpg

http://c1210.hizliresim.com/12/d/dw4vu.jpg

http://c1210.hizliresim.com/12/d/dw4tp.jpg

bilgisi olan arkadaslardan yardimlar bekliyorum... :)

2. cesgin

cesgin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    yüzmenin faydaları çok...

dediğin gibi 2,3 sene haftada 5 yüzmeyi düşünüyorsan, senin vücut yapın için çok etkili olucaktır.

çok belirgin kas görünümünün aksine kilonu arttırır, daha estetik, daha kalın vücut-kas görünümü elde edersin.

yüzmeyle uzun vaadeli daha kalıcı bir başarı sağlarsın, ve bunu dumbell şınav mekik... tarzı haraketlerle desteklersen istediğin vücuda ulaşabiliceğine şüphe yok.

3. JuaNix

JuaNix Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yüzücü
    Yer:
    Denizli
    Yüzmenin Faydalari

Evet dedigin gibi dumbell ile mekik ve sinav ile devam edecegim fotograflarima baktin mi o benim vücudum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:07 ----------

Arkadaslar ilk yazimda yazmayi unuttugum bir konu var benim bel kismim kemikli yani resimlerdede var dikkat ederseniz omuzlarim genisleyince ve kanatlarim acilinca orasi normal bir goruntu olursturur mu yani ucgenimsi gorunum cikar mi ortaya yoksa orasi hep oyle mi kalir ?

4. cesgin

cesgin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    resimlerine baktım, üçgenimsi görünümü tamamen yakalaman zor bunu belinle omuz genişliğinin oranı 1.5 üstü olunca üçgen (V) vücut kabul ediliyordu, senin anatomik yapın A-H yi andiriyor ama yüzmeyle bu sporu yapıcağin için gerekli kütleyi omuz sırtına kazandırabilirmisin bilemem.

gözle görülür büyük bi fark olur en önemlisi sen dediğin kiloya ulaşırsan (yağsız) istediğin gibi bir görünüm kazanırsın eminimki.

kiloyla doğru orantıda vücudun üçgeni andırıcak, sırt,serbest yüzüş omuz ve sırtına vurucakdır gerekli haraketleride eksik etmessen sorun yok.

5. JuaNix

JuaNix Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yüzücü
    Yer:
    Denizli
    Tesekkur ederim dumbell sinav serbest ve sirt üstü yüzerek o acigi kapaticam ve 5 kilo almaya bakiyorum zaten vücumdudada fazla bir yag orani yok insallah dedigin gibi 2,3 senede ideal bir vücuda kavusacagim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:05 ----------

cesgin, birde ben sana bir soru sorucaktim acaba yüzme gögüs kaslarimizida etkiliyor mu ?

6. cesgin

cesgin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    yüzme tüm vücudu etkiliyor,
    2-3 sene yüzme şınavla anca belirli biyere kadar gelinir.
    geri kalan sürede ağırlık artmadığı için hacimli göğüsler elde edemezsin..

nekadar gelişir göğüslerim dersen, sıkı ve hafif kaslı şekilli bir hal alır.

7. JuaNix

JuaNix Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yüzücü
    Yer:
    Denizli
    Yüzmenin Faydalari

Cok ama cok tesekkurr ederim cesgincim bana cok katkili oldun senden son bir konuda yardim isteyecegim benim dumbellim var 6 kg bana bir program yazabilir misin sinav dahil olarak senden bu konuda yardim isteyecegim bu konuda pek bilgim yokda

8. gokhann1

gokhann1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    JuaNix avatarındaki resim senin mi? hemen hemen vücudumuz aynı,boy ve kiloda :D bn 171 55kg.
    hocam mekik ve şınav çekerek ben 2-3 ayda böyle bir vücut elde ettim
    http://imageshack.us/photo/my-images/705/fotoraf0007ig.jpg/

ve bu vücudu düzensiz bi şekilde çalışarak elde ettim.sen düzenli yaparsan benim 3 katım gibi bişey olursun.dumbelle çalışırken eşit çalışmaya bak benim sağ göğüs şisti sol göğüste bişey yok sendede öyle gibi sanırım.düzeltmek için zayıf olan kola daha fazla yük bindirme bu seferde tersi olur.

2 kolada aynı m,ktarda çalış ( tavsiyem 8kg dumbell iyi)çünkü5kg belli bi yerden sonra tatmin etmiyor.BOL ŞANS....
    son olarak diğelim 20 şınav çekebiliyosun,sen bunu gücünü kullanarak 50ye bile çıkartırsın.ben max16 çekebiliyodum şınav.sonra tüm gücümle çektim ve sonuç 48 şınav.tek seferde yaptım.kollarımız ince ve göbeği göğüslerinden ilerde olan tipleriz biz :D yüzmede tüm kaslar çalışır. 3 ay sonra bunların etkisini kat kat görürsün kardeşim....

Sayfayı Paylaş