Yüzmek ve adonis

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve akyakali tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. akyakali

akyakali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar,

ben koşu bandında 12 kilo verdim ve bundan sonra bb başlamayı düşünüom.(Haftada 5 gün) haftasonuda yüzmeyi planlıyorum sizce nasıl olur. hemen belirteyim yüzmeyi adonisleri geliştirmek için gitmeyi düşünüyorum :) sizce yüzmenin adonise faydası olur mu?

Tşk

Not : forumu gezmeme rağmen soruma tam cevap bulamadığımdan bu konuyu açtım

2. akyakali

akyakali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilen yok mu acaba :( özellikle yüzücü arkadaşların bilgisinden yararlanmak istiom :)

3. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Öncelikle adonis diye bir kas yoktur bahsedilen karın kaslarıyla oblik lerin arasında kalan kısımdır belirgin olması içinse yağ oranının da düşük olması gerekir evet yüzme iyi bir kardiyo çalışması sayıldığından yağların yakımında yardımcı olur bunun yanında oblik lerini ve alt karın kaslarınıda çalıştırman gerekmekte alt karın için çakı hareketini oblikler içinde yanlara dönerek mekik veya dumbell yana eğiliş çalışmanda büyük fayda olur

4. akyakali

akyakali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aramızda yüzücü arkadaşlar yok mu hiç ?

5. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    bende yüzerek üst gögüsü doldurup alt gögüsü çizmek istiyorum yüzücü arkadaşlar yokmu yaa

6. akyakali

akyakali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vallah ben 5-6 ay ciddi şekilde gitmek istiyorum. yüzücü arkadaşlar olsa deneyimlerini aktarırdı

7. MorphX

MorphX Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar sırf adonis kası yapmak istiyorsanız alt karın çalışmalısınız.prensibi düzleme yatıp bacakları yerden havada tutmaya benzeyen tüm hareketler adonis yapar...

8. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Yüzücü değilim ama yüzmek evet adonise yarıyor zaten plajda yüzücüleri görürseniz eğer çoğunda adonis vardır

9. akyakali

akyakali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    En iyisi seneye kadar yüzüp bu soruya ben cevap vercem :D

10. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Zaten sorunun cevabını vermiştim, illa bir yüzücünün gelip "evet çok yüzersen çok adonis yaparsın" demesinimi bekliyosun?duh Okadar uzun uzun açıklayınca okumak zor geldi heralde kısaca özet geçeyim bol bol yüz aradada sırt üstü yatıp bacaklarını kaldır indir mekik çalış

11. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Uzun yıllar yüzmüş birisi olarak bu yüzmekten aşırı beklenti içinde olanları hiç anlayamadım. Evet yüzmek birçok kas grubunu çalıştırıyor en güzel spor bana göre. Ancak kas geliştirmek için Vücut Geliştirme varken halen neden alternatifler arıyoruz. Suya girince herşey kendiliğinden olmuyo bunu aklınıza koyun en çok faydası kanatlarınıza olur oda çok uzun süre sonra olur . Body Building ile daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

12. akyakali

akyakali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sorumda belirttiğim gibi aslında yüzmeyi yardımcı olarak istiyorum 4 veya 5 gün bb haftasonuda yüzmeyi planlıyorum yani sırf yüzmeyi planlamıyorum :D

13. Merich

Merich Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşım ben sana yardımcı olayım.8 yıldır yüzüyorum omuzlarım geniş ve vucudum hacimli eğer kilo almazsan karın kası ve adonisinde ortaya çıkıyor kolayca ama yüzme öyle 1-2 senede gelişilebilecek bir spor değil

14. akyakali

akyakali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış anlamadıysam bir senede herhangi bir sonuç almazsın mı diyorsun yüzerek?

15. Merich

Merich Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Hayır canım yüzme vücut gelişmesinde çok iyi bir spor ancak 2-3 seneyi geçmen gerek gelişmen için ergenlik dönemindeysen çok daha yararlı olur senin için.

16. krizalits

krizalits Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Patron
    Yer:
    Ankara
    Valla ben yerinde olsam yüzmeye gitmem.Yanlış anlamayın ama ben amatör olara yüzücülük yaptım.Kasların gelişiyor.Özellikle sırt ve kanatların ama sporu düzgün yapman lazım.mesela kelebek kurbağa yüzüş stilleri var bunları doğru bir şekilde yapmak gerekir.Bunuda tam anlamıyla öğrenmen 1-1.5 seneyi bulur.Adonis kaslarını bb de daha etkili bir şekilde çıkarırsın diye düşünüyorum.hocana sor hocan sana yardım eder.Benim kardeşim şuan adonis kasları için bb yapıyor.Ve çok güzel adonisleri var.

Sayfayı Paylaş