Yüzme...?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gkhngs tarafından 18 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar değerli forum üyeleri.Ben de bb sporuna yeni başlayacağım.Fakat şu yüzme-bb olayını bir açılığa kavuşturmak istiyorum.Hızlı bir şekilde yağ yakmak ve bulk olmadan hacim artırmak için yoğun bir kardiyo çalışması yapmak istiyorum ve bunun bir kısmını da yüzerek yapmak istiyorum.Açıkçası önceden kardiyoyu bb'den tamamamen ayrı düşünüyor ve diyordum ki,'overtraining olmamak için bir gün bb bir gün dinlence yeterli,ama kardiyoyu istediğim kadar yapabilirim,ve hem dinlence günümde hem bb günümde yüzme,koşu vb yaparım'Şimdi kafam iyice karıştı,fitness ve yüzmeye ne kadar zaman ayırmalıyım?

2. microcuts

microcuts Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    forumda okuduğuma göre göbeğinden kurtulmak isteyenlere cardio öneriliyor. ben de bu amaçla bir süredir yaptığım yüzme sporunu artırmayı planlıyorum boyum 174 kilom 70 vücudumu şekillendirmek istiyorum 1 sene lisanslı uzun mesafe koşucusuydum. ancak bırakınca 10 kilo alıp bu hale geldim hazır kilo almışken vücudumun diğer tarafları gelişsin istiyorum ancak sadece göbeğim gelişiyor :/ bir süredir 8 dklık bir abs çalışması yapıyorum hergün ve de forumdaki evde dumbell ile çalışma programını uyguluyorum. öneriniz var mı? haftada kaç gün havuza gitmeli göbekten kurtulmalı? kaç gün evde dumbell ile çalışmalı??

3. SnR

SnR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,
    saçma gelecek belki ama yüzme, kardiyo yerine yapılabilir mi? Ben haftada 3 gün yaptığım ağırlık çalışmasına, haftalık 6 gün, günde 1 saatten yüzmeyi eklemeyi planlıyorum. Sizce sakıncaları, artıları-eksileri nelerdir??

Son düzenleme: 2 Temmuz 2010
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yüzme en iyi kardıyo dur zaten ınternette vardı kalorı kac yakar kosu kac yakar yuzme kac yakar en fazla yuzme kalorı yaktırıyor yuzmede tum kaslarını calıstırıyor ben yazın 3 ay yazlıkda haftada en az4 gun yuzuyordum ve yemegımı cok artırmıstım evde oyle kebak yemıyordum ama orda ınan bana haftada 3 gun kebap koyun etınden yaglı yaglı babam yapıyordu ama bun ragmen ben 5 kg verdım ıstemedıgım halde yuzmenın etkısı bu bence evde hep oturmaktan sısıyor ınsan.

koyun ot yıyor hep yesıllık yıyor ama yaglıdır etlıdır hareket etmez
    aslan hep et yer ama hep hareket eder kosar ama zayıf ve kaslıdır bu ıyı ornek babam soylemıstı bunu bende ondan yemegımı azaltmadan hareketı artırdım

zumruduanka bunu beğendi.
  5. SerseriBeyfendi

SerseriBeyfendi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Benim çok yakın bir arkadaşımın yüzmede Türkiye üçüncülügü var.

Günlük yaklaşık 5 saat antermana giriyorlar agırlık dahil.
    Arkadaşın vücudunda belirgin bir kas yapıyı yok.Ama sertligi ve dayanıklılıgı var.

6. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    bir gün ağırlık idmanı,ertesi gün kasların dinlenme ihtiyacını karşılamak adına off,üçüncü gün ise yoğun bir kardiyo(yüzme ağırlıklı veya tempolu koşu) yapıyorum;ne dersiniz doğru mu yapıyorum

7. Sahmeran_Tr

Sahmeran_Tr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben kasları dinlendirmek amacıyla ara vermiyorum.
    Her gün çalışma yapıyorum.
    Bir veya bir kaç gün dinlenmeye gerek var mı?

8. gemons1

gemons1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar boyum 1.82 kilo 88 çok iyi yüzüyorum fakat kulupte degıl yazları havuz ve denızde 1 yasındayım sızce yuzmeyle iyi bir şekılde kılo vermem mumkun mu genetık olarak fiziğim cok duzgun oldugu ıcın sadece zayıflamak soz konusu omuzlarım yeterınce geniş ?

edit: haftada 3 gun gıdecegım izmirde fatih kolejıne veya bıldıgnız yer varsa yardımcı olun

Son düzenleme: 1 Aralık 2011
  9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Evet tabi ki mümkün en 10 numara kardio yüzmedir, yüzücülerin vücudunun nasıl olduğunu anlatmaya gerek bile yok...
    En sağlıklı ve en mükemmel biçimde yüzme ile kilo verirsin :)

10. gemons1

gemons1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkur ederım yemeklerıme de dıkkat edıyorum sımdılık 8 kılo verdım fakat 10 kılo daha vermem gereklı bunu da yuzmeyle gıdermek ıstıyorum bide jinekomastı olmasa :)

11. ogg2011

ogg2011 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    araya dinlenme için off koymazsak overtrain olur muyuz? tesekkurler

12. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    yüzme gergin ve mümkün olduğunca rahat ama sıkı sivri ilerlemeyi öğreten bir spordur.yüzme ile denge,koordinassyon ve akıcılık duyguları gelişir.doğru teknik yüzme yapmak demek,suda kayarak gitmeniz demektir.eğer suyla boğuşursanız yavaş gidersiniz ve vücudunuz zorlanır.doğru teknikle kesinlikle fazla bi kas gelişimi olmaz. bu nedenle yüzücüler ince kaslıdır.

profesyonel yüzücü olarak body sporunda kasları doldurup yüzmede yayarız.bunu oklavayala hamur yogurmayan benzetebiliriz.mesela hamur kas olsun oklava su hamjuru yogurdugunuzda dümdüz bi şekil alır ama incedir. aynı mantık.

ayrıca yüzmede en zor teknik olan kelebek bile doğru teknikle fazla yormaz.

13. samsung

samsung Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben şimdi fitness salonu ve havuzu olan bir tesise gidiyorum. lütfen şunu açıklığa kavuşturun büyük bir merak içersindeyim. fitness antremanımdan sonra mı yüzeyim yoksa günlere mi ayırayım ?

14. Umut74

Umut74 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bütün yüzücüler geniş omuzlara sahip değiller. Vücudu çok vasat hatta zayıf sayılabilecek adamlar da var. Ben kendi tecrübemden yüzme ile body'nin bir arada iyi sonuç vermediğini söyleyebilirim. Tabi burada kişinin ne istediği de önemli. Yüzme beni felaket derecede eritiyor. Elbette 10 dakika 20 dakika denize girip çıkmaktan bahsetmiyorum. Ciddi anlamda yüzmek eritiyor beni. Bu arada yüzücülerin yaptığı antremanla bizlerin yüzmesi de mukayese edilemez. Adamlar günde 7 -8 km. yüzüyor antremanlarında. Ayrıca su üzerinde kalmak ile stil yüzmek de fark yaratır.
    Neyse uzatmadan şöyle bağlayayım. Bende yüzme iyi sonuç vermiyor. Bunun nedenini ise bilmiyorum ama elbet vardır bir açıklaması.

15. kayaoguzz

kayaoguzz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşım 16 omuz ölçüm 110 yüzme sporu yaparsam omuz ölçüm genişlermi en fazla kaç santim olur? :))))

16. alibaba123

alibaba123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yüzmenin bütün vücut kaslarımı çalıştırıp çok faydası olduğunu okumuştum şurada bir uzman tarafından anlatıyorlardı 10 maddeyle bakabilirsin.

Sayfayı Paylaş