Yüzme...?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gkhngs tarafından 18 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. kc551

kc551 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Aklım karıştı nika uzun mesafeyi yüzenlerin ayrıca bodybuilding yapmasına gerek olmadığını,.ancak kısa yüzücülerin ayrıca bodybuilding bazı hareketlerini yapmaları gerektiğini yazmış ilk sayfaya ancak bu sayfada kilo almak için" kesinlikle uzun süreli ve uzun mesafeli yüzme yapmamalısın." demiş.

Şimdi gerçekten merak ettiğim bir şey var ona göre yol değiştireceğim. Hazirandan beri düzenli olarak yüzüyorum Hardline ProGainer 4,5 kg kullanarak. Kondisyonum o kadar yüksek ki 1 saat durmadan kulaç atabilirim. Ayrıca denize gitmeden 5 kg ile sırt için 1-2 hareket yapıyorum.

Şimdi bu Hardline ProGainer 4,5 kg yeterli midir benim için ? Ayrıca kreatin ya da protein almam lazım mı ? Çünkü bu ürünün içinde protein de var zaten.

Ayrıca nasıl yüzmeliyim. Uzun süre belli bir tempoda giderek mi ? Yoksa kısa kısa mı ?
    Bana kalsa uzun yüzerim çünkü kaslar daha da yoruluyor uzun yüzerken belli bir yerden sonra kasların yandığını hissediyorsunuz zaten.

Hardline ProGainer 4,5 kg bitmek üzere ayrıca bu ürünü supplemenler bölümünde en çok tavsiye eden ürün olduğu için aldm. Başka bir ürün alsam mı yoksa aynı üründen mi alsam ?

Sorularıma cevap verenlere şimdiden teşekkürler

Son düzenleme: 30 Temmuz 2009
  2. murttt

murttt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de yüzüyorum ve yüzmeye basladıımda 69 kıloydum okullar kapanınca antremanları arttırdık ve sımdı 62kıloyum o ver dıım 7 kılo benı antremanlarda cok zorluyo gucden dusdum derecelerm kotuye gıdıyo(gerçı programı sprıntere gore ayarladık yavas yavas duzelırmıs ) ama creatın vs yardımıyla bana 2 saatlık bı enerjı felan verr mı? yoksa 25m ya da 50 m lık deparlarda mı daha yardımcı olur??

kılo almak ıcınde acayıp yemek yıyorum ama pek alamadım gene 70 e cıkmam gerekıo uzmanada danıstım:D:D

3. natation

natation Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar öncelikle hem doğru hem yanlış yorumlar var. Ben 15 yaşındayım ,4 yaşından beri yüzüyorum fenerbahçedeyim ve 15e yakın türkiye şampiyonluğum var. Branşım kurbağlama.Şunu belirtmek isterimki yüzücülerin ağırlık çalışmadığı düşünülür ama o yazdığınız dünya şampiyonları veya diğer dünya şampiyonu kurbağacılar 150kilo bench basıyor.Ben 15 yaşındayım ve 3 tekrar 60kg bench yapıyorum. Veya 3 tekrar 150 kg leg press yapıyorum.Boyum 181 kilom 72.Ve yüzücüler bbciler kadar supplement kullanırlar.Ben çinko,coenzyme,colostrum,balık yağı protein tozu ve kreatin kullanıyorum. Ama konuya dönersem BB yapmadan sadece yüzerek kesinlikle ve kesinlikle kas beklemeyin.Biraz adonis ve triceps görebilirsiniz bu kadar.Hele uzun mesafe yüzmeye kalkarsanız iyice kilo verirsiniz.Saygılar

ossgun ve aneximandros bunu beğendi.
  4. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    natation omuzu unuttun heralde;)

5. natation

natation Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet omuzlarda genişler doğru ve tabii kanat bölgesi ama en belirgin hatlarınız triceps ve adonis olur. Ha bu demek değildir ki quadriceps ,abs veya biceps çalışmaz. Mesela şu an antrenmandan geldim bacaklarımda acayip bir ağrı var ve trapez bölgemde.ama dün ağırlık yapıp bugün cardio yapmasaydım kesinlikle bu ağrı az olcaktı.sonuç olarak sadece suda çok süper işler başarmak mümkün değildir

6. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ya aslında yüzme tüm vücudu çalıştırır ama senin dediğin gibi daha çok ağır basan bölgeler var adonisler vs gibi.

7. natation

natation Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yüzme tartışılmaz derecede süper bir spor ama işte aslında şöyle söyliyeyim bb için örneklendirmek gerekirse yüzme daha çok cardio ve fitness grubuna girio

8. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İlkokul ve ortaokulda 8 sene okulumda lisanslı yüzücülük yaptım. Derslerimiz 8:25'te başlardı biz küçücük yaşlarda saat 7'de uykulu gözlerle okulun havuzunda deliler gibi antreman yapardık, bazı sabahlar ağlayarak kalkardım. 8 senede birçok birincilik ikinciliklerim oldu yarışma ruhunu öğrendim disiplini öğrendim herşeyden önemlisi insanın hayatında sporun önemini öğrendim. En ufak yağlanma yok vücudumda en ufak bir kilo fazlam yok ben kendimi bildim bile üçgen vücudum kaslı kollarım vardı, bunların hepsini yüzmeye borçluyum.
    Yüzme mükemmel bir spor, stilli yüzdüğünde tüm kaslarının suyun içerisinde çalıştığını hissediyorsun. Küçük yaşlarda yapılabilecek en ideal spordur bence, ilerde Allah kısmet eder de oğlum ve(ya) kızım olursa onları da benim gibi yüzmeye götüreceğim ellerinden tutup

9. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    trapezide unutmayalım en çok geliştirdiği yerlerden biride trapezdir.

10. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    peki şöyle bir soru sorayım ben o zaman şimdi biliyorsunuzki çok modern spor salonları açıldı bu salonlarda hem body salonu var hemde kapalı yüzme havuzları var benim arkadaşda böyle yerlerden birine gidiyor önce body yapıyor ve hemen body biter bitmez yüzmeye başşlıyor bende dedimki öyle saçma iş olmaz body den sonra vücut dinlenmeli yoksa kas gelişmez git hocana böyle söyle dedim hocasıda demişki öyle birşey olmaz hatta yüzme bodyden sonra iyi gelir kasları rahatlatır gibi saçma sapan şeyler söylemiş
    benim merak ettiğim olay şu body ve yüzme ikisi aynı zamanda nasıl yapılmalıdır önce body yapılıp sonramı yüzmeli yoksa önce yüzüp sonra body mi yapmalı yoksa bi iki spor aynı gün içersinde kesişnlikle yapılmazmı

JaM bunu beğendi.
  11. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    bu konuda etrafımdan çelişkili cevaplar aldım/alıyorum ve bende merak ediyorum

12. Doqukan

Doqukan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Eskisehir
    Benim gittigim salondaki milli yüzücü hoca,body den sonra yüzme oneriyo.Kasları rahatlatıp uzattıgı ıcınmıs.Bende bodyden sonra yuzuyorum herhangi sikayetim yok..thums:

13. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    benim ildiğim kadarıyla body den sonra kasların dinlenmesi gerekir sizler kasları dinlendirmeyip çalıştırmaya devam ederseniz kas gelişimi diye bir şey olmaz

14. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    arnold her antremandan sonra 1 saat yüzermiş!

15. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    peki bu bilginin doğru olma ihtimali yüzde kaç acaba
    bende arnold u 20 km yüzermiş diye duydum o yüzden çok direnç kazanmış ama hep duyuyoruz

16. Doqukan

Doqukan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Eskisehir
    Ortalama bır ınsan 1 saatte yaklasık 1km yuzer.Hadi abartalım 4 km yuzsun 1 saatte. :) 5 saat o tempoda yuzmek adamı incecik yapar :D

17. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    valla bende bir fitnes antrenöründen duydum günde 20km yüzermiş dedi yüzmede çok direnç arttırır falan filan dedi diyorum her yerden birşeyler duyuyoruz ama önemli olan bunların doğruluk payı

18. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    20 km filan bilmiyorum ama kitabında yazıyor işte...kendisi yüzüyordum diye demeç vermiş!

19. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    ok kitabında yazıyorsa doğrudur sonuçta kendi kitabı o zaman bu demek oluyorki ben ve çoğu sorduğum kişi yanlış biliyormuş body den sonra yüzülebilirmiş

20. natation

natation Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Günde 20km mi! Phelps günde 18km yüzüyor.Bende okul zamanı 7-8 tatillerde 10-12. Ama bbden sonra yüzme bencede yararlıdır çünkü hem kasları uzatmak amaçlı hem laktik asidi dağıtmak amaçlı hemde bence yüzmede eğer ağır yapmazsan ve tekniğiyle yüzersen bi dinlenmedir. Suyla aynı ruhu yakalayabilirseniz onla savaşmaz iseniz inanın yüzme sizi dinlendirecektir

Sayfayı Paylaş