Yüzme ve Beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve squzzechuck tarafından 30 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. squzzechuck

squzzechuck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle herkese merhabalar, Ben 21 yaşındayım 183 cm boy ve 87 kiloyum. Bu yaz ramazandı tatildi derken kilolar aldı başını gitti. Yaklaşık 2 hafta sonra stajımın bitirdikten sonra yüzmeye başlamayı planlıyorum. Çocukluğumda yaklaşık 5-6 senelik yüzme tecrubem var. Yüzmenin yararlarını ezbere bilirim. Sizlerden ricam bana diyet ve beslenme önerileri/tüyoları hakkında bilgi vermeniz. Şimdiden teşekkürler

2. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Yüzmeyi sevmem, tam vücut kardiyo egzersizi olduğunu biliyorum. Yüksek yoğunlukta ve uzun mesafe yüzeceksen kas kaybına sebep olduğuna şahitlik etmiştim. Nasıl bir yüzme programı uygulayacaksın? Havuz yada deniz?

3. squzzechuck

squzzechuck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam 1 saatten haftada 3 gün yüzmeyi planlıyorum. Başlangıçta serbest stilde ısınma planlıyorum ardından değişik stillerde yüzerim. Kondisyon kazanmak için başlangıçta 250 metre ısınma yapabilirim. Ardından, kendımı denemem lazım performansımı kestiremiyorum şuanda

4. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Yüzme performansını bilemiyorum o yüzden şöyle söyleyeyim, kendini çok zorlamak vücudunun yüksek yoğunluklu egzersizlerde yaptığı gibi karbonhidrat yakmasını sağlayacaktır. Zayıflamak için tempolu yüzmelisin böylece yağ yakabileceksin. Diyet olarak günlük kalori ihtiyacının tamamını al ama protein ve yağ oranını yükseltip karbonhidratı azalman gerek. Egzersiz çok yüksek kalori yakımına sebep olduğunu bildiğim tam vücut egzersizlerinden biri o yüzden kalorini kısarsan vücudun açlık çekebilir. Yani kaloriyi düşürme sadece yüzerek kilo ver açlık kas kaybına ve kuvvet düşüklüğüne sebep olur. Olmasın keyfin kaçmasın.

5. squzzechuck

squzzechuck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Okul zamani çok zamanım olmuyor kahvaltıya önerin var mıdır? Dediğin haklısın eyvallah tavsiyeler için. Kendımı deneyip ardından kademe kademe attırırım tempoyu.

6. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Kahvaltının önemli bir öğün olduğu doğrudur ama diğer öğünlerden ayırmanın anlamı yok. Protein, yağ ve karbonhidratın tüketilmesi gerekmektedir. Ben yumurta, peynir, yulaf, sebze, meyve, tereyağı vb. Ne bulursam yemeyi severim. Kahvaltı sonrası yüzmüyorsan ağırlık yapmaz zaten. Şu anda beslenme programıma başlamadım. Programlı besleneceksen ayrı tabi.

7. squzzechuck

squzzechuck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tamamdır teşekkür ederim tavsiyeler için

Sayfayı Paylaş