Yüzme mi VG mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yerdenizb tarafından 17 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. yerdenizb

yerdenizb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, ben 16 yaşındayım. Bu yaz bir spor salonuna veya yüzme havuzuna üyelik yaptıracağım. Her ikisine de yaptırmam maddi açıdan zor görünüyor. Hangisini tercih etmeliyim? Evde barfiks çubuğu, 4 kg'lık dumbell vb. var ve evin çok yakınında belediyenin koyduğu spor aletleri bulunuyor. Aynı zamanda düzenli olarak tenise gidiyorum. Bu durumda yüzme daha mı mantıklı olur, nasıl bir program izleyeyim? Bu arada boyum 1,73 ve kilom 53,5. Bu sebeple kilo almaya da çalışacağım.

2. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Amacını söylersen yardımcı olabiliriz.

3. yerdenizb

yerdenizb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hedefim çok kaslı bir vücut değil. Genel olarak şekle girmek ve özellikle kilo almak amacındayım. Bir de tişört vb. giydiğim zaman kol kaslarımın hafifçe belli olmasını istiyorum.

4. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yaşın 15 ben sana yüzme öneririm. Bunun yanında 4 kglık dumbbellerinle forumdan baktığın hareketleri öneririm ağırlık plakası alıpta bu yaştan yüksek kilolara girmeni önermem belki 18den sonra başlarsın vg ye şimdi hayatını yaşamana odaklan vücudun şekle girecektir beslenmenede dikkat edersen

yerdenizb bunu beğendi.
  5. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    3 ayda istediklerini gerçekleştirmende vücut geliştirme sana daha çok yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

6. mc191

mc191 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yerinde olsam yüzmeyi tercih ederdim. Kolları belirginleştirmek öyle zor bir iş değil, hemen olur demiyorum ama mesela ben geçen senelerde çok hareketliydim, sağa sola tırmanmayı çok severdim. Hiç ağırlık çalışmadığım halde Bicepslerim belirgin, Tshirt ü dolduruyor hani. Şınav çekerek ve dips ile de triceps i belirginleştirmek mümkün. Bunlar evde yapılabilecek şeyler, salona yazılmana gerek yok. ama evde yüzemezsin. :)

Sayfayı Paylaş