Yüzme kas yapıyormu ve fitness bırakıp full yüzsem bana faydaları ne olur?

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve SEQUENTIAL tarafından 18 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SEQUENTIAL

SEQUENTIAL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Vücut geliştirme sporu ile uğraşıyorum fakat bu spordan gercekten sıkıldım ve zaten yoğun oluyorum. Ben 7 8 yaşımdan beri yüzüyorum onun yerine yaz kış yüzsem bana faydaları ne olur? Amacım kas şişirmek değil sadece fit bir vucut ve biraz göğüs biraz kol kasının olması, internetteki gibi o vücut yapan insanların vücutları gibi olmasada olur. Yüzme ile fitness aynı anda yapamam, aynı anda yapmam için gerçekten işsiz olmam gerekiyor fakat böyle bir durumum yok. Siz ne dersiniz yaz kış yüzeyimmi :)

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    e yüz madem. üstüne biraz şınav ve karın çalışması eklersin tamam işte.

3. engin.akbas.1272

engin.akbas.1272 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Sıkılmak için ne kadar yaptın bu sporu. O kadar zamanda istediğin o biraz şundan olsun Biraz bundan dediğin vucuda ulaşamadın mı?
    Yüzerken el paleti vs gibi ekipmanlar kullanırsan dirençten dolayı, omuz, sırt kaslarında gelişme olabilir, düzgün formda yüzüyorsan trapez vs de estetik açıdan gelişebilir. Ama yüzme var yüzme var, gerçekten vücuda etki edebilecek kadar bir yüzme antremanı sıklığı vücut geliştirmeden çok daha sıkıcı ve uzun olması gerekir, suda zaman geçirmeyle olmaz

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Her spor dalı kas oluşumuna yardımcı olur . Yüzme yağsız olarak elde edebileceğiniz kas kütlesinin en fazla olduğu spor dallarında başlarda olduğu için gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz .

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    yağsız olarak elde edilebilceğk kas kütlesinin en fazla olduğu derken ? :D eğer fitnessdaki gibi fazladan kalori alınırsa çok yağlanmaz mı ? sabit kaloride işe yarar ancak asla fitness kadar kas gelişimi olmaz :)

6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Yüzme sporu kardio sistemine dayandığı için yaptığınız her yüzme hareketi yağ yakmaya dayanır . Harcayabileceğiniz en fazla kaloriyi bu spor dalında yapabilirsiniz demek istemiştim . Kas gelişimi için ağırlık çalışmasını ayrıca yapabilirsiniz .

abseto bunu beğendi.
  7. SEQUENTIAL

SEQUENTIAL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim,yüzmeye devam edeceğim. aynı zamanda karın hareketleri yaparım iyi olur :)
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Temmuz 2016 ---
    Evet ulaşamadım,bide biraz zengin işi bu spor,bana göre değil

8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    sizin tercihiniz ve yüzmede çok güzel bir spor :D (birazdan gitceğim için kötülemek olmaz :D )
    ama sanırım bb yaptığınız zamanlarda düzenli bir program oturtamadınız :) Yani sadece antreman olarak değil beslenme ve dinlenmle olarak çok düzenli olmadığınızdan istediğiniz vücuda da ulaşamadınız :D
    Sırrı sadece sabır ve düzen ama çoğu kişi önemsemediğinden başarısız oluyor :( yani eğer tekrar yapcak olursanız her adımınızı araştırıp daha verimli bir şekilde yapabilrsiniz :D
    son olarakda zengin sporu derken :D :D para elbet lazımda zenginliği geçtim üni. öğrencileri bile yapabiliyor :D :D

9. Emreclk52

Emreclk52 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    kardeşim ben sana yapacağın şeyi söyleyeyim yüzme en iyi kardiyo sporudur deli gibi kalori tüket zaten yüzeceğin için hemen yakacaksın yüzmeden önce ve sonra biraz göğüs ve kol çalış kendini sıkmayacak şekilde zaten zamanla kol ve göğüs kasların olur kiloda almazsın fit bir vücudun olur neden çok kalorili ye dediğimide sorcka olursan vücut yaptığın çalışmayı kasa dönüştürmek için besin harcıyo ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı

10. SEQUENTIAL

SEQUENTIAL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Neden zengin işi dedim biliyormusun, Her gün et her gün tavuk her gün köfte yiyecek maddi durumum yok :) Onun yerine yüzmeye gideyim omuzlarım iyice genişlesin hafif kol göğüs kası fit bir vucut yeter benim için :)
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Ağustos 2016 ---

Valla hem yiyorum hem yüzüyorum göbek biraz var :D

Sayfayı Paylaş